Прехвърляне към съдържание

Снимка

Променящ се размер на свободната памет на SSD

• Моля, влезте, за да отговорите
2 отговора по тази тема

#1 vess

vess

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 32 мнения

Публикувано: 13 April 2020 - 19:40

Здравейте!

Преди около година и половина ми трябваше бързо лаптоп, а и нямах мн пари, затова си взех един, които имаше много малко памет - 35 гб ссд. Много бързо разбрах, че е било голяма грешка. Много бързо се напълни, няма място за нищо, даже за последните ъпдейти на уиндоуса.Днес се хванах да разчистя. Преместих каквото можеше на флашка - около 6 гб ми показваше на трансфера, но после забелязах, че имам около 3,5 свобадна памет на C. Рестартирах и като го включих пак бяха около 1.5гб, по време на работа стигнаха до 0,5, пак рестартирах и сега са около 1гб свободни. Защо става така? Не съм записвала или трила нищо отново?

лаптопа е Lenovo ideapad 120s-14IAP

с Windows 10

Как мога да го ''пооправя'' без да слагам по-голям размер ссд или с външна памет. Има ли някаква опция за връщане към заводките настройки, както при мобилните телефони? И ако има какво става с уинодуса на лаптопа, след активирането и?

#2 naskobk

naskobk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 173 мнения

Публикувано: 17 April 2020 - 17:00

Вземи си едно 120gb SSD за 35 до 40 лв. някъде и всичко ще ти върви гладко, само трябва да се смени

старото SSD  с ново, с толкова малко памет Windows не може да работи бързо тъй като му трябва и буферна памет за

браузъра и за самата операционна система, както и за офис пакета и неговите приложения, която този малък диск не може да осигури достатъчно свободна памет

за да ти върви гладко системата 

Помощни програми за обработка на Данни в Ексел - http://infosoftbg.com Не слушай какво ти говорят, а гледай какво правят - По делата им ще ги познаете.

Win Free Bitcoins every 3 minutes! Every day free 5% bonus

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23042 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 19 April 2020 - 21:08

Трудно може да се каже с точност какво се случва. Възможно е операционната система да регулира размера на pagefile-а,а и е нормално програми да записват и изтриват информация. Разбира се обикновено се записва повече, отколкото се изтрива.

Единственото реално решение на проблема е да се смени SSD. Може би не ти допада, но е грубата истина. 35GB е нищожен капацитет. Цените на SSD са достатъчно ниски, за да не си заслужава да се занимаваш да „кастриш“ системата и да се мъчиш с разни „оптимизации“. 

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители