Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте приятели, от известно време се появи един доста странен проблем на моя компютър, а именно :Както си сърфирам в интернет или гледам някой клипче компютъра забива, мишката не може да се движи и след няколко секунди се показва черен екран, има случай в които се рестартира, но често така си стои черен екран докато, аз го не рестартирам ръчно. Ще се радвам на вашата помощ :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте хардуера е : 

AMD Ryzen 5

16,0ГБ Dual-Channel Unknown @ 1330MHz 

8192MB ATI Radeon RX 580 Series

223GB KINGSTON SA400S37240G (SATA-2 (SSD))
931GB Seagate ST1000DM003-1ER162 (SATA )
ASRock B450M Pro4-F (AM4)
 
Софтуер :
Windows 10 Pro 64-bit
 
Направих проверка с 2 програми за температурата. Итересното е, че с програма Speccy показва, че температурата на процесора е 88 градуса. Свалих и програма Core Temp за да направя сравнение, при нея процесора показва 45-50 градуса. Прилагам и снимки.
Как мога да видя логовете, за да ги приложа тук ? (Извинявам се за тъпия въпрос). Ще бъда благодарен, ако вие препоръчате някой програма за проследяване на работните температури. Благодаря, ви предварително.

post-41574-0-89674900-1585038707_thumb.png

post-41574-0-71717100-1585038834_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Виж температурата на видео картата и може да пробваш чиста преинсталация на драйвъра!

 

Само монитор ли имаш включен към видео картата?

 

ПП: Защо като имаш М2 слот на дъното си сложил SSD на SATA port?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте проверих и температурите на видеокартата, мисля, че всичко е наред и там, прикачвам снимка. Към видеокартата имам включен само монитор нищо повече

П.С. Благодаря за забележката, изобщо не съм обърнал внимание, че там съм го закачил :) Ще бъде поправено

post-41574-0-01781600-1585043319_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

 

П.С. Благодаря за забележката, изобщо не съм обърнал внимание, че там съм го закачил :) Ще бъде поправено

 

Не можеш да го поправиш, ако не купиш друг SSD M.2.

 

ПП: Малко вероятно да се оправи, но обърни щепсела на монитора в контакта на 180 градуса.

Ако има друга периферия колонки и т.н. пробвай да ги изключиш от мрежата и тествай.

Link to comment
Сподели другаде

Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO SF-500P14HE e захранването

Видеокартата е купувана чисто нова, в гаранция е както и всички останали компоненти :)

Благодаря на всички отзовали се явно проблема няма да може да бъде решен.

Link to comment
Сподели другаде

Може да се пробва чиста инсталация и слагане на проверени във времето драйвери, дори да не са последните.

Нещо да е променяно/инсталирано на системата малко преди да почнат проблемите?

Link to comment
Сподели другаде

Паметта една плочка ли е понеже ако са две не са сложени на правилните слотове.

Тоест освен че не работи двуканалния режим може да има и други проблеми.

Трябва да са сложени на A2 и B2. Това са втори и четвърти слот от ляво на дясно (слота от към процесора е празен).

 

п.с. Между другото работи на 2666MHz ако е на по-висока честота и там нещо не е наред. 

Биоса ако е по-стар от предпоследния v.1.60 (последния не те вълнува с тоя процесор) е желателно да го обновиш.

Speccy последната версия и е от май 2018 г. и не дава коректно инфо.

Link to comment
Сподели другаде

Speccy е до голяма степен безполезна програма, защото реално не разпознава хардуера директно, а разчита на това той вече да е разпознат и просто да покаже избрани стойности.

Най-добрата и безплатна програма за извеждане на информация за ситемния хардуер и следенето му е HWiNFO. AIDA64 е също добра, но е по-тежичка и платена.

 

Благодаря на всички отзовали се явно проблема няма да може да бъде решен.

Т.е. да спрем с предложенията за решаването му? Защото иначе щях да попитам колко често го прави това и дали ще можеш да дадеш един дневник от Autoruns.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...