Jump to content

Чести сривове на Интернета


Препоръчан пост

Има нова промяна.Сега забелязах че и на смартфона ми се срива връзката.Всъщност ми се е случвало и преди,но понеже изключително рядко ползвам Wi-Fi на смартфона,бях забравил за сривовете в миналото.Интересното е обаче това,че когато се срива на смартфона,на лаптопа не.И обратното,когато няма на латопа,на смартфона всичко е наред.

Нали ти казах, вземи един рутер за проба и виж!

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че сривовете,поне на смартфона са от самият доставчик,защото и когато съм на мобилен Интернет пак се получават.Благодаря на Night_Raven за предоставеният драйвер!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

За съжаление нещата пак започнаха да се повтарят.Имаше временен ефект драйвера.

 

Ми разкарай ги тея виваком бре.....намери си по-добър доставчик!!!

И кой е този доставчик според теб?

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

За жалост нямам ни най-малка представа какво точно представляват тези рутери на Виваком. Ако не е някакъв „специален“ (т.е. нужен, за да се ползват услугите им), можеш да опиташ да го смениш с друг. Ако е нужен, но имаш достъп до настройките му, можеш да изключиш неговата безжична мрежа и да закачиш по кабел друг рутер, който да настроиш като access point.
 
По-евтин тест, дали е от мрежовата карта, можеш да направиш с някоя друга. Има достатъчно евтини външни. Ето например на TP-Link.

 

Предполагам, че не ти се харчат пари, но е много добра идея да се филтрират малко потенциалните прични за проблема, а тестовете с друг рутер и/или мрежова карта биха помогнали много.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...