Прехвърляне към съдържание

Снимка

Кое от двете захранвани е по-добро?

• Моля, влезте, за да отговорите
22 отговора по тази тема

#1 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 13:11

Здрасти. Знам че има и по добри захранвания, но въпроса ми е точно от тия двете кое е по хубавото?

https://iskampc.com/...e-v3-600w-230v/

или това

http://nikem-bg.net/...140mm-ZM-600TX/

#2 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 219 мнения
  • Живущ в:合気道

Публикувано: 14 January 2020 - 19:09

За мен Zalman e с по-високо КПД и по-стабилно.

Публикувано изображение

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23029 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 14 January 2020 - 20:12

Според мен моделът на Cooler Master е по-добрият избор, макар че в случая говорим за „по-малко зло“, защото и двата модела са по всяка вероятност калпави.

И двата модела са лека мистерия.

Този на Cooler Master, защото не го намирам в бази от данни, за да видя точно кой е производителят му. Възможно е да е нов модел, да има грешка на сайта, комбинация от двете, или комбинация от двете + още нещо.

Този на Zalman, защото производителят му (Hui Cheng Electronic Technology) се среща рядко и то само в най-ниските класове. Така че мога само да предполагам що за стока са, но най-вероятно варират между „пълен боклук“ до „няма да се взриви; т.е. става, колкото да не е без хич“.

Както казах, ако аз трябваше да избирам между двата (с опрян пистолет в слепоочието), бих заложил на Cooler Master. Струва ми се по-малко хазартен.

Леко встрани от темата: за мен Zalman е марка, която трябва да се избягва. Не всичките им стоки са ужасни, но не предлагат нищо, което може да се определи като наистина качествено. В най-добрите случаи са просто „сносни/прилични/OK“. Цените им обаче тотално не отговарят на качеството. Всички продукти на Zalman са с лошо съотношение цена/качество. Винаги има други продукти със същото качество на по-ниски цени или продукти за същите пари, но с по-високо качество. Понякога дори има по-евтини и по-качествени продукти.

И все пак, ако опишеш ситуацията по-подробно, може би ще ти се измисли по-удачен вариант.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#4 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 219 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 20:28

Според мен моделът на Cooler Master е по-добрият избор, макар че в случая говорим за „по-малко зло“, защото и двата модела са по всяка вероятност калпави.

И двата модела са лека мистерия.

Този на Cooler Master, защото не го намирам в бази от данни, за да видя точно кой е производителят му. Възможно е да е нов модел, да има грешка на сайта, комбинация от двете, или комбинация от двете + още нещо.

Този на Zalman, защото производителят му (Hui Cheng Electronic Technology) се среща рядко и то само в най-ниските класове. Така че мога само да предполагам що за стока са, но най-вероятно варират между „пълен боклук“ до „няма да се взриви; т.е. става, колкото да не е без хич“.

И все пак, ако опишеш ситуацията по-подробно, може би ще ти се измисли по-удачен вариант.

Ето това не го намерих "Този на Zalman, защото производителят му (Hui Cheng Electronic Technology" - следователно в случая е правилен избор Cooler Master.

Но може и по-добро да се препоръча.

Публикувано изображение

#5 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 20:42

Язък. Полъчах си ZALMAN. Другото е изчерпано във всички сайтове. Пак се прецаках. Мислех че е добра марка това.

#6 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 219 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 20:49

georgi711220

Извинявам се за подвеждането!!!

Ако не си го платил онлайн, а е с наложен платеж звънни и го откажи утре сутринта, към 19,00 часа нито е изпратено нито е изтеглено от склад.

В този ценови клас ето нещо добро  600в https://plasico.bg/s...-eco-86219.html

Обзор на серията http://hardwarebg.co...т-super-flower/

Публикувано изображение

#7 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 20:59

georgi711220

Извинявам се за подвеждането!!!

Ако не си го платил онлайн, а е с наложен платеж звънни и го откажи утре сутринта, към 19,00 часа нито е изпратено нито е изтеглено от склад.

В този ценови клас ето нещо добро  600в https://plasico.bg/s...-eco-86219.html

Обзор на серията http://hardwarebg.co...т-super-flower/

Свърши. Сигурно са го изпратили, защото като го поръчах и след половин час ми звъннаха от Никем за да се потвърди. Каръшка работа. Утре сигурно ще го доставят.

#8 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 219 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 21:18

Те се обаждат за потвърждение на поръчката, работят с еконт така че не късно да отмениш.

Ти си го поръчал преди 19:00 часа, така ли?

Публикувано изображение

#9 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 21:22

Те се обаждат за потвърждение на поръчката, работят с еконт така че не късно да отмениш.

Ти си го поръчал преди 19:00 часа, така ли?

ДА, преди 19:00 беше

Обаче там се поръчва без регистрация в НИКЕМ и няма как да отменя поръчката сега.

#10 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 219 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 21:29

Можеш по тел. от който ти звънят се обади да го сменят с http://nikem-bg.net/...CO-SF-600P14HE/пак е от тях.

Публикувано изображение

#11 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 14 January 2020 - 21:48

Можеш по тел. от който ти звънят се обади да го сменят с http://nikem-bg.net/...CO-SF-600P14HE/пак е от тях.

Да но сигурно вече са го пратили...Няма как да го заменят.

#12 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23029 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 15 January 2020 - 09:53

Имаш 14 дни право на връщане. Ако не ти е спешно, просто откажи поръчката на куриера или в офиса на куриерската фирма. Предполагам ще трябва да заплатиш транспортни разходи.

В този ценови сегмент лично аз бих предложил Corsair VS 550W. VS серията на Corsair е също нисък клас, но е определено по-смислена и кадърно изпълнена.
Има го в Nikem, така че можеш просто да кажеш да ти го подменят, като доплатиш разликата.
Има го и тук на по-висока цена, но с безплатна доставка.

Подозирам обаче, че няма да е и нужна чак такава мощност, така че най-вероятно и 450-ватово ще ти свърши работа. В такъв случай можеш да вземеш това. Тук го има също, отново на по-висока цена, но и с безплатна доставка.

Нелоша алтернатива трябва да е be quiet! System Power 9 500W. По всяка вероятност е базирано на същата или сходна платформа с VS моделите на Corsair.

Има го и в Nikem. Не знам обаче защо снимката е различна.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#13 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 219 мнения

Публикувано: 15 January 2020 - 13:08

Night_Raven сега забелязах, че съм отговорил след като вече е била направена поръчката.

Въпроса трябваше да е "прецаках ли се с поръчката на Zalman"

Публикувано изображение

#14 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 374 мнения

Публикувано: 15 January 2020 - 13:20

Здрасти. Захранаването го продадох веднага :bye:  и поръчах сега веднага това 

Това по бива нали?

Дайте ми сега савет какъв охладител да купя, че на моя много му бръмчи вентилатора.

ето такъв е. Кой да купя да е съвместим да го сменя?

6aa748d30537.jpg

f88bdd2d77d6.jpg

#15 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 452 мнения

Публикувано: 15 January 2020 - 15:12

Като ти гледам компонентите, имаш консумация  не повече от 130-140 W, за какво ти е такова мощно захранване? Едно 350-400 ватово ти е предостатъчно.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители