Jump to content

Програма за разглеждане на снимки в Windows 10


Препоръчан пост

Стандартния на 10-ката не се зарежда бързо и не ми харесва. Инсталирах Restore Windows Photo Wiewer(връща този от 7-цата), и пак се бави много при отварянето на снимка. 

Да кача ли нова програма  която да е бърза и добра, или нещо проблема е в моята операционна система (спрял съм ъпдейтите), или нещо друго....

 

Дайте съвет.

Link to comment
Сподели другаде

Най-смислените според мен са XnView Classic, IrfanView и HoneyView.

 

Колко по-бързи ще са от вградения инструмент в Windows, е съвсем отделен въпрос. Според мен разликите ще са малки/минимални. Основните плюсове на програмите за разглеждане на изображения са повечето функции и опции, не толкова скоростта.

Link to comment
Сподели другаде

Да, Благодаря,

ще инсталирам предложените и ще тествам. 

Но, не знам защо преди не се бавеше Windows Photo Wiewer, а сега е по-бавен. И го виждам на няколокото машини с които работя.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Най-смислените според мен са XnView Classic, IrfanView и HoneyView.

 

Ако изброим гласовете на усмивки към коментара ти, ще са дузина. И то само усмивки! Затова сте го скопили този форум, да няма харесвания защото всичко може да тръгне от провал към по-голям провал. Понякога се чудя, дали има такова понятие като промит мозък за IT специалистите? Като пример, на времето водеща марка за телевизори бяха Sony. Сега обаче са история и ги водят компании като LG, Samsung, дори Philips. А Сони още си стоят някъде там назад в опашката, в застой. Така се сещам за теб. Започнал си от някаква хитова за времето програма, която в момента е демоде, и понеже така си свикнал, продължаваш и сега да я популяризираш, при положение че има други стократно по-удобни и пълнофункционални елементарни леки програми. Не 10, а 100! Твоите предложени програми, взети заедно, умножено на найсет правят FastStone. Интересно, коя е тази уникална функция без която не можеш да се разделиш и заради която препоръчваш на хората да използват като най-добра алтернатива? Дали си заслужава мазохизма, понеже си мисля, че хората няма да са щастливи с ограничените възможности на твоя праисторически хит?

Link to comment
Сподели другаде

Уди, пак не си си пил хапчетата.
Гарванът не е предложил императивно САМО един инструмент, нали.
https://windowsreport.com/photo-viewers-windows-10/
А, ся виж още едно мнение:
https://techwiser.com/best-photo-viewer-for-windows-10/

И какво пише за прехвлената от теб програма?
 

 

Cons:

  • Slow thumbnail generation
  • Overall scrolling is slow
Link to comment
Сподели другаде

Въпрос на вкус е коя програма ще избере човек. Ставаше въпрос да зарежда бързо. Не е важно какво пиеш, а с кого.... -нали?!  Иначе видях някакво лично заяждане по-горе от Уди Кълвача, а тук сме да си помагаме. Не да се правим на кой е по-, по- най. Вижда се до къде сме стигнали, смачкан, страхлив народ, избиващ само комплекси.

 

П.П.

Останах си с виюъра на 7-цата. Но сега заражда по-бързо, вероятно от това че спрях напълно  синхронизирането с Гугъл профила ми.

Link to comment
Сподели другаде

Синхронизирането на Google профила се отнася до браузъра, ако не е инсталиран Google Drive. И при спрян браузър не касае скоростта на зареждане на снимките.
Тя зависи и от бързодействието на диска, от състоянието на файловата система на дела, на който са снимките, от това дали режима на изглед в windows explorer е за миниатюри или за икони.

Link to comment
Сподели другаде

Чрез Гугъл драйв, имам в момента неогранчено пространство (от службата), и пуснах доста папки да си синхронизират. Та си помислих че може да е от това. Иначи като имам време, ще пробвам с sfc/scannow

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Стандартния на 10-ката не се зарежда бързо и не ми харесва. Инсталирах Restore Windows Photo Wiewer(връща този от 7-цата), и пак се бави много при отварянето на снимка. 

Да кача ли нова програма  която да е бърза и добра, или нещо проблема е в моята операционна система (спрял съм ъпдейтите), или нещо друго....

 

Дайте съвет.

Аз съм доволен от тази интервенция.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...