Jump to content

Subtitle Workshop - проблем след Refresh на Windous 10


Препоръчан пост

Използвах Subtitle Workshop за корекции на тайминга и някои грешки в субтитрите, но откак я инсталирах след refresh на Windows 10, програмата не работи. Срещнах проблем и при инсталацията - успях с версия 6е. След като я отворих и работих, накрая не успях да я затворя със запомняне на корекциите. Страхувам се, че нещо след преинсталацията (рефреша) на Windows не е активирано и програмката не може да се затвори, запомняйки промените! И така, след доста опити и неуспех, стигам до компетентното ви мнение и евентуална помощ!

post-24058-0-07310100-1575227851_thumb.jpg

post-24058-0-65611400-1575227871_thumb.jpg

post-24058-0-39905000-1575227892_thumb.jpg

post-24058-0-66684800-1575227902_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Стандартна препоръка в случая е и да се опита да се стартира приложението в режим на съвместимост с друга операционна система (най-вероятно Windows 7 в случая).

 

Ще използвам случая и да препоръчам Subtitle Edit, която е съвременна алтернатива на Subtitle Workshop. Да, по-сложничка е, но възможностите и са в пъти повече и се разработва активно.

Link to comment
Сподели другаде

Да, добре! Ще я пробвам. Преди време опитах, но ми се стори доста непознато всичко в нея. Имайки предвид, че аз не превеждам, не приготвям субтитри за филми и т.н, а само коригирам тайминга, когато има разминаване във филм, който съм изтеглила от едно място и субтитри - за друг релийз...Трябват ми най-простите действия - изместване на начало или/и край, засичайки първи и последни реплики. Понякога - няколко точки на подравняване. И понеже тези действия вече са ми познати от първата програма, ми се струва, че с тази може и по-трудно да се справя. Ноо - всичко тече, всичко се променя...И аз също! :look:

Благодаря за съвета!

Link to comment
Сподели другаде

Как се справих:

1.Свалих отново инсталатора на Subtitle Workshop 6b. Този път инсталацията се извърши, стартирайки я като администратор;

2.Коригирах настройките на програмата -Филм, видеорендиране от "по подразбиране" на "VMR9"  

3.Коригирах настройките на K-Lite_Codec_Pack.

Благодаря на всички, които се отзовахте!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...