Jump to content

Висока консумация на РАМ и 100% натоварване на диска


Matt_Ragan

Препоръчан пост

Здравейте!Преди скоро време забелязах че системата ми консумира доста РАМ и диска много ми се товари.Като отворя няколко таба в Google Chrome и след известно време почти блокирва.Започна да ми се появява и следният проблем.Когато има повече натоварване изведнъж екрана ми става черен.Отдолу лентата със задачите се вижда,но екрана е тъмен и мога да ползвам само последното приложение с което съм работил,т.е. не мога да превключвам между тях.И това с екрана се оправя само след рестартирване.Попрочетох туй онуй и направих някои промени,но положението не се промени съществено.Започнах да отварям само по два таба,но вчера пак се стана проблема с екрана.С Windows 10 Home съм и нямам вируси.

Link to comment
Сподели другаде

Слабичък е лаптопа вече. 

За натоварването на диска вижте дали на заден фон не се изтегля някоя актуализация или просто не достига рам памет и windows започва да ползва суап файла.

За гасненето на екрана, вързан ли е към външен монитор или телевизор?

Link to comment
Сподели другаде

И да не е силничък лаптопа,аз нито играя игри на него,нито ползвам тежки програми.Само са Интернет и рядко са някоя съвсем лека програмка.Проблемът е всекидневен така че това теглене на заден фон не е.На много други РАМ паметта им е със същият размер,но нямат този проблем.Не е вързан към външен монитор или телевизор.

Link to comment
Сподели другаде

Ето снимка на консумацията на Ram памет с 5 заредени страници в браузъра:

Може да се махнат 100Мб от Viber.

Също може да покажете снимка на температурите  от Aida64.

post-238-0-42911600-1575105213_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

С HWiNFO64 не става ли?Защото тъй и тъй я имам,да не тегля сега и AIDA.Относно снимката ами ти имаш цели 12 ГБ РАМ и си на 33%.Аз имам 4 ГБ.4х3=12,33%х3=99%.Т.е. и ти си все едно на 100%.Кой браузър ползваш?Имаш ли мюторент?Колко активни торента имаш?

Link to comment
Сподели другаде

С HWiNFO64 става. 

В момента на снимката не е пуснат мюторент. Ако сийдваш много торенти, не забавя само интернета но и товари диска с много запитвания.

Пробвай с IE как ще се държи лаптопа

post-238-0-86052200-1575191687_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Махни отметката на Автоматично управление и потвърди. Може да иска рестарт.
Ако това не промени ситуацията задай в двете полета под Размер по избор стойност 1856

Link to comment
Сподели другаде

Не видях някаква съществена променя от махането на отметката,но когато отворих настройките видях това.post-30503-0-14369100-1576305388_thumb.pngТрябва ли да задавам 1856,след като системата е заделила цели 3892?

Link to comment
Сподели другаде

Сега прегледах отново първата картинка -  консумирана памет 6,8GB. Това означава, че системата постоянно ползва  файла за виртуалната памет. От там идва и постоянното стъргане по диска. За съжаление вече 4GB са за никъде.
Едното решение е да се намалят svchost, т.е. да се зададе svchost threshold:
https://www.tenforums.com/tutorials/94628-change-split-threshold-svchost-exe-windows-10-a.html

 

или с помощта на Winaero Tweaker:
https://winaero.com/blog/set-split-threshold-svchost-windows-10/

За стойности на виртуалната паммет задай размер по избор и и за мин, и за макс по 4095
Но най-доброто е да се добавят поне 4GB RAM и да се направят горените оптимизации.

Link to comment
Сподели другаде

Консумирана памет 6,8 ГБ е от потребителя androns,не е от мен.И наистина ли ще ми трябва още РАМ след като не играя игри и ползвам само леки програмки и то рядко.С изключение на Microsoft Excel.Незнам как стои въпроса с мюторент,защото почти всекидневно регистрирам ъплоуд от 70-80-90 ГБ а понякога и повече.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...