Jump to content

Проблем с актуализациите на Windows 8.1


djudjendjer

Препоръчан пост

Съмнява ме WSUS Offline да реши проблема. Ако не се лъжа, съм се сблъсквал с подобен проблем, но не успях да стигна до решение, защото беше доста дълбок и засукан проблем и нямах достатъчно време.

 

Бих предложил изпълнение на поправка със SFC и DISM:

sfc /scannow

и

DISM /Online /cleanup-image /RestoreHealth

Изпълняват се в command prompt прозорец с администраторски привилегии.

 

Подозирам обаче, че няма да има желания ефект. Най-вероятно най-бързият и безболезнен начин за изход от ситуацията е нова преинсталация, използвайки непроменен ISO образ от MSDN.

Link to comment
Сподели другаде

Съмнява ме WSUS Offline да реши проблема. Ако не се лъжа, съм се сблъсквал с подобен проблем, но не успях да стигна до решение, защото беше доста дълбок и засукан проблем и нямах достатъчно време.

 

Бих предложил изпълнение на поправка със SFC и DISM:

sfc /scannow

и

DISM /Online /cleanup-image /RestoreHealth

Изпълняват се в command prompt прозорец с администраторски привилегии.

 

Подозирам обаче, че няма да има желания ефект. Най-вероятно най-бързият и безболезнен начин за изход от ситуацията е нова преинсталация, използвайки непроменен ISO образ от MSDN.

Да. Пробвах вече с тези команди и наистина не доведоха до никаква промяна.

Сега свалям актуализации с тази предложена програма. До момента всичко върви нормално. :)

В последствие ще разбера дали си заслужава. Сега чакам да ги свали и по-натам ще дам обратна връзка.

Link to comment
Сподели другаде

plamen_80

plamen_80

Когато актуализациите се свалят, трябва ли да ги инсталирам ръчно или те ще си се инсталират? Това не мога да схвана. Виждам, че има опция за създаване на преносимо копие на тях (ако не бъркам).

Link to comment
Сподели другаде

За 25 лв. съвестна инсталация не съм виждал и не съм чувал някой да похвали такава, но винаги има първи път.

Успех!

Това нямаше сякаш общо с въпроса ми, но така или иначе се оправих.

Да, смятам, че и тези пари са много дори за съвестна инсталация, когато вече всеки трети вероятно може и сам. За оплескана инсталация не бих дал и 5. Съжалявам, ако точно Вие, Пламен, сте от тия, които извършват такива услуги, но това е моето мнение - искрено и нелично.

Току-що пуснах актуализациите и през контролния панел. Инсталират се нормално. Смятам, че по някакъв начин тази програма способства за разрешаването на проблема. Благодаря на всички за отзоваването. Считайте темата за затворена, поне от мен. :)

Link to comment
Сподели другаде

Вие си знаете, аз не подкрепям вашата теза.

Аз не желая подкрепа на моята теза. Поисках помощ и я получих. И главно: Чувствам се благодарен от това. Но до тук пътищата се пресичат. Последната ми грижа е дали някой подкрепя тезата ми или не. Аз така или иначе няма да я променя. Сигурен съм, че останах ясно разбран! Благодаря многократно! Бъдете здрави и все така човечни, че светът има нужда от такива като вас! :)

Link to comment
Сподели другаде

OFF

Инсталирал съм системи за никакви пари и за много повече пари от споменатите, но това което винаги ме е обиждало е отношението, че една инсталация е никаква работа и че инсталацията на другия за 25 лв. е като моята инсталация. Правилното инсталиране и конфигуриране на една система изисква много време, знания, логическо мислене, познаване на потребителя и на конкретната техника и голяма доза любов към това което правиш. Няма такова нещо като всичко е компютър и всичко е потребител и да ги караш на конвейер.

 

Аз лично на ваше място при първа възможност бих си сложил един VirtualBOX и бавно и полека да се науча как се настъпват мотиките.

Между инсталация за 25 лв. и инсталация направена от вас, аз бих заложил че втората ще е по-добра, най-малкото защото вие я правите за себе си, а другия я прави за никого - на него му е просто задължение.

 

Хубав ден!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...