Jump to content

Проблем с актуализациите на Windows 8.1


djudjendjer

Препоръчан пост

Здравейте!

Преди 1 седмица си взех лаптопа от сервиз с чисто нова преинсталация и твърд диск.

Операционната система е Windows8.1Pro, 64 битова архитектура.

На пръв поглед, всичко изглеждаше наред. Конфигурирах си настройките за интернет и се свързах към него.

                Когато, обаче, пуснах актуализациите за Windows, забелязах, че плъзгачът не помръдна от нулата. По сведения на зрящи хора край мен, скалата се движи, но реално не се свалят никакви ъпдейти.

                Пуснах програмата за диагностика на проблеми с актуализациите, която изтеглих от официалния сайт на Microsoft. Тя изведе съобщение за грешка 0x8000700490.

Изчетох и изпробвах всичко описано по чуждестранните сайтове. Започнах със спиране на услугите, свързани с актуализациите, след което преименувах папката Software Distribution на Software Distribution.old. Отново пуснах услугите и рестартирах компютъра. Ефект – нулев. Пробвах и със сканиране за повреда на системните файлове sfc /scannow, възстанових системните файлове с командата за това и отново, и отново, нямаше никакъв ефект от всичко това.

                После, когато отново пуснах диагностичния инструмент на Microsoft, отново ми изведе грешка, този път с кодовото название 0x80070005.

                Отново изчетох всичко, де що пишеше из форумите. Повечето неща за отстраняване на грешката се припокриват с първоначално извършените действия, но отново ги направих. Като допълнително решение изключих и антивирусната, и защитната стена временно, но това също не оказа никакъв ефект върху проблема. Изтрих под безопасен режим папката Software Distribution, дадох разрешение за пълен контрол върху папката Local, включих услугата за Volume Shadow Copy, и след всичко направено вдигнах ръце…но само замалко, докато не реша да се обърна за помощ към вас, силно обезверен. Чудя се вече от тук накъде?

И как е възможно при напълно чиста инсталация на Windows да има толкова сериозни проблеми като повреда на системните файлове?

Актуализациите все така и не искат да се инсталират, а съобщението за грешка си е все същото… Какво още да направя?

Link to comment
Сподели другаде

Остави го да постои с включен интернет няколко часа, без да правиш нищо на компютъра (и без да "заспива" и да се изключва, естествено). След това би трябвало да сработи.

Link to comment
Сподели другаде

Остави го да постои с включен интернет няколко часа, без да правиш нищо на компютъра (и без да "заспива" и да се изключва, естествено). След това би трябвало да сработи.

Аз никога не си изключвам лаптопа. Цяла нощ седи включен. :) Когато излизам - също. :) Но... Същото си мислех - че в някакъв момент ще започне да ги изтегля и инсталира, обаче, не и не. Мъча го от дни вече. :) Не знам кой по-измъчен ще се окаже накрая от двама ни. :D

Ето така изглежда състоянието на актуализация:

Windows Update

File Edit View Tools Help

Control Panel Home Windows Update

Check for updates

Change settings Checking for updates...View update history

Restore hidden updates

Most recent check for updates: Never

Updates were installed: Never

You receive updates:  For Windows and other products from Microsoft Update

See also

Installed Updates

Add features to Windows 8.1

0 items Computer

Доколкото се ориентирам, Windows изобщо се оказва неспособен да открие някакви актуализации, камоли да ги тегли и инсталира...

Link to comment
Сподели другаде

Отново пуснах програмата за диагностика на проблеми с актуализациите. Този път не ми показва номер на грешка, а само това:

Windows Update
Troubleshooting has completed
The troubleshooter made some changes to your system. Try attempting the task you were trying
to do before.
Problems found
Service registration is missing or corrupt Fixed
Problems installing recent updates Fixed
Close the troubleshooter
Explore additional options
View detailed information
Close

Link to comment
Сподели другаде

Опитай ръчно да инсталираш тази актуализация.

 

Рестартирай, след което отново опитай да актуализираш операционната система по традиционния начин.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай ръчно да инсталираш тази актуализация.

 

Рестартирай, след което отново опитай да актуализираш операционната система по традиционния начин.

Това не е ли за 32-битова архитектура?

А иначе като стартирам файла, ми излиза този прозорец със следното текстово съдържание:

Windows Update Standalone Installer

Searching for updates on this computer...

Cancel

И така си седи без нищо да се случва.

Link to comment
Сподели другаде

Явно е моя грешката. Почти съм сигурен, че поставих линка към 64-битовата версия.

 

Опитай този линк.

 

По принцип трябва да си се инсталира актуализацията. Ако не се, значи има наистина по-дълбок проблем с Windows Update като цяло. Кажи ако е така, за да мислим други решения.

Link to comment
Сподели другаде

Явно е моя грешката. Почти съм сигурен, че поставих линка към 64-битовата версия.

 

Опитай този линк.

 

По принцип трябва да си се инсталира актуализацията. Ако не се, значи има наистина по-дълбок проблем с Windows Update като цяло. Кажи ако е така, за да мислим други решения.

Доколкото разбирам от появилото се съобщение, явно има нещо си, което пречи на опита за инсталиране: Когато стартирах файла ми изписа това:

[Window Title]

Windows Update Standalone Installer

[Main Instruction]

Windows Update Standalone Installer

[Content]

Only one instance of wusa.exe is allowed to run.

[OK]

Link to comment
Сподели другаде

Рестирай системата и опитай да го инсталираш отново.

Положението явно наистина е...Мамата си е*ало...

Windows Update Standalone Installer

Searching for updates on this computer...

Cancel

Така до болка вече познатото съобщение...

Link to comment
Сподели другаде

Създай един нов потребителски профил с администраторски права, задай му някаква парола, влез в системата през този профил и опитай да провериш за актуализации.

Link to comment
Сподели другаде

А файловете си, как да ги преместя в него и не е ли нужно да инсталирам пак програмите? Играчка ми изглежда това, но...Но ако пък не е нужно да правя тези упражнения с програмите и файловете, може да опитам и това.

А паролата защо ми е?

Мога ли след като създам втори администраторски акаунт да изтрия настоящия? :)

Link to comment
Сподели другаде

WSUS Offline?

 

Питали ли сте този който е правил лаптопа ви дали не е взел мерки против ъпдейтването му?

Не съм го питал, защото открих проблема в къщи. И честно казано не ми се ходи отново там. Току-виж следващият път се сдобия с още проблеми...

Яд ме е, защото само за инсталация ми взеха 25 лева, инсталация, която можех да си направя и аз с нечия помощ, разбира се, но в момента съм в период на разрешаване на проблеми и не ми остава време. Както и да е. Разчитах на съвестна работа, обаче уви...

П.П. Насоката Ви е добра. Сега ще тествам програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...