Прехвърляне към съдържание

Снимка

Лаптоп DELL, изписва че не е инсталиран хард диск.

• Моля, влезте, за да отговорите
7 отговора по тази тема

#1 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 16 April 2019 - 14:29

При опит да "оправя повредена опарационна система" на лаптоп, ми се стартира Уиндоус от флашка, но няма къде де се запише. Няма никакво пространство и хард въобще. От опцията която се стартира от Биоса, с F1-повторен опит за презареждане, F2-настройки на Биос и F5-за поправка на проблем - оттам при обстойното преглеждане на компютъра ми изписва че няма хард диск. При това положение, явно е повреден и въобще не го чете компютъра и вероятно е за подмяна с нов хард диск. Дайте нения и съвети. Да не би нещо аз да бъркам....?

Прилагам снимки:

Прикрепен файл  IMG_20190416_083511.jpg   104.23К   1 Брой изтеглянияПрикрепен файл  IMG_20190416_083629.jpg   198.42К   1 Брой изтеглянияПрикрепен файл  IMG_20190416_084726.jpg   161.92К   1 Брой изтеглянияПрикрепен файл  IMG_20190416_094859.jpg   104.02К   1 Брой изтегляния

УСПЕХ!!!  "Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!" 

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 206 мнения

Публикувано: 16 April 2019 - 22:15

Сваляш диска и го пробваш на друга система.

С какво начално съобщение започнаха проблемите?

#3 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 17 April 2019 - 17:47

Не знам какво е било началното съобщение. Даде ми го приятел, като каза че е за преинсталиране.   

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 206 мнения

Публикувано: 17 April 2019 - 22:15

Съжалявам, че ще трябва да го разочароваш. Дано не е имал важни файлове на него.

#5 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 18 April 2019 - 16:21

Каза че не. Казах му да го отнесе на сервиз за нов диск.

#6 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 206 мнения

Публикувано: 18 April 2019 - 20:31

Така или иначе после ще трябва да се сложи ОС, в сервиз ... божа работа - какво и как.

Можеше да пробваш диска на стационарна машина, а след това да подберете нов диск и да го поръчате, монтажа не би трябвало да те затрудни.

#7 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 19 April 2019 - 09:15

Да, има възможност да се спаси диска според мен. Но, човека иска нов и по-голям. Аз мога да задържа стария и да се пробвам да направя нещо. Ще пиша.

#8 seo-to

seo-to

Уеб, seo

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Уеб дизайн

Публикувано: 17 May 2019 - 13:58

Принципно при повредени сектори се случва това, ако са се затрили данните на основния скрит дял за това показва така. Но не означава че няма да изкара още. Въпреки всичко си е за смяна, няма да работи рентабилно и ще излизат нови и нови лоши сектори. Ако имаш HDD кейс, сложи го вътре и го вържи на коя да е машина, преди форматиране десен бутон върху него, пропъртис ( Свойства ), втория таб, проверка за грешки и збираш двете опции които дава, изчакваш да приключи докрай след това Format, повтаряш пак проверката за грешки от предната стъпка и би трябвало да изкара още доста :). Ако не стане така има и малко по-сложен вариант вече за да се подкара

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители