Jump to content

Процесора ми се използва на 100%


Evda

Препоръчан пост

Здравейте, искам да попитам нормално ли е процесора ми, да се използва на 100% постоянно, без да правя каквото и да било на компютъра. Прилагам снимка за по нагледно..

 


 

Малко данни за конфигурацията преди да продължа:

Дъно - Gigabyte B250M-D3H

Видео карта - GeForce GTX 1050i

Процесор - Intel Pentium G4500 2 x 3,5Ghz 3MB Cache

РАМ модули - Corsair Vengeance LPX 16GB

Захранване - Fractal Desing Edison M750W

 

Мисля, че това е достатъчно, ако трябва още нещо допълнително като информация, Вие ще споделите. Сега да кажа какво съм опитвала до момента, пробвах първо със Clean Boot, да изключа някакви софтуерни конфликти, но уви и под тоя режим процесора пак е на 100%. Реших да опитам под Safe Mode и там положението е 1:1 същото, опитах да следя процесите които натоварват процесора и стигнах през Process Explorer до следното: 

 


 

В опита си да следя кой процес е виновен направих запис на процесите, но не намирам виновника за текущото положение. Прикачвам и архив с файла, ако може да е полезен и той.

 Обновени са драйверите до последно възможни версии, нямам нищо подозрително в eventvwr. Единствено това, което ми идва на ум и не съм пипала е виртуалната памет в момента положението с нея е по подразбиране:

 


 


Link to comment
Сподели другаде

Като подредите процесите по натоварване на CPU кой дърпа най-много ресурси?

Без интернет как се държи системата?

Точно това писах предишното си мнение, че няма процес с приоритет или поне не се вижда такъв. Тук не мисля, че играе роля достъп до интернет, защото както обясних положението под Safe Mode с минимален ресурс е същото.

 

http://prikachi.com/thumbs/393/9539393.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Това не са всички процеси!

Подредете ги така, че най-отгоре да са тези с повече от 0%

А пробвахте ли без интернет как е?

Алтернатива за процесите - Process Hacker 2

Link to comment
Сподели другаде

Няма нищо счупено по файловата система пускала съм проверки. Активирана е нормално със цифров лиценз. А колкото до Process Hacker 2 той си показва същото, като диспечера на задачите, няма натоварване на процесора, а той самия се използва на 100%!

Link to comment
Сподели другаде

Това не е нормално поведение, от кога е така, системата проверявана ли е за вируси, била ли е излагана на вируси?


Може да прегледате тук дали ви върши работа.

Link to comment
Сподели другаде

Да, именно че никак не е нормално и според мен. Системата е проверява многократно за вируси с няколко антивирусни програми, не е открито нищо то и няма как да има вирус, защото рядко свалям нещо от интернет и дори и да стане това Defender-а е вече доста добре дефиниран за подобни неща и мисля, че е достатъчен за една добра базова защита. 

 

Благодаря на Пламен за отзива оказа се именно от плана за захранване свързан с някакъв бъг доколкото разбрах. Проблема е разрешен още веднъж благодаря..

Link to comment
Сподели другаде

Процесите са подредени от най високи до най ниски навсякъде е било 0% в момента на скрийншота! Без интернет е същата работа няма промяна ...

Няма начин всичките процеси да са 0% CPU, чукнете 2 пъти на колоната за CPU!

Link to comment
Сподели другаде

Няма начин всичките процеси да са 0% CPU, чукнете 2 пъти на колоната за CPU!

 

Няма начин, но има и това е описано в линка, който е дал Пламен относно бъг в плана за захранване! Проблема беше решен и моля, да не се спами по темата.

Link to comment
Сподели другаде

Нормално е когато се реши проблема, да се каже как е решен и да се благодари на човека, който е помогнал. (в нов отговор а не да редактирате последния)

Не да използвате форума само като консуматор, все пак е за взаимопомощ!  

 

ПП: Без лоши чувства!  :bye:

Link to comment
Сподели другаде

Не знам къде е проблема с редактирането на отговора.

Редакцията бе направена своевременно и аз я отчетох, а коментар след нея тогава нямаше.

Коментара след това трябваше да е съобразен с всичко писано в темата - лично мнение.

 

Хубава вечер на всички!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...