Jump to content

Проблеми!


Edinzdravnoob

Препоръчан пост

Направо ще издъхна! 

Нулирах лаптопа, до фабрични и изведнъж - на 47% заби, и седя около 12 часа. 

Изключих компютъра (изрично си пишеше "НЕ ИЗКЛЮЧВАЙТЕ КОМПЮТЪРА", но какво да правя като той вече се усещаше като горещ картоф?) От тогава windows-а се "инсталира" обаче имам доста гаден лаг, някой програми не зареждат.

Имам празен диск, но идея си нямам какво да правя защото продуктовият ключ го нямам нито на документ или където и да било (Windowsa беше инсталиран когато лаптопа беше закупен) Сега Windows е пак активиран, но забиват много програми и т.н. 

Наложи се нулирането защото компютъра почна да прави номера (загрява, забива, заспива... абе всичко)...

Ще съм благодарен ако ми помогнете, винаги сте ме спасявали, дано сега пак има тази възможност! :)

Link to comment
Сподели другаде

Недей да издъхваш!

Вдишай - издишай и така до безкрай!

 

Може да дадеш точен модел на системата.

Малко информация за прозореца, температури на системата, състояние на твърдия диск (SMART) и всичко което се сетиш, че може да е полезно.

 

Иначе на сляпо -  проблем с ключа на ОС-а няма да имаш ако сложиш същия на ново, дори и на друг твърд диск. Реално можеш да видиш и сегашния си ключ - примерно с Aida64 в графа ОС. Профилактика никога не е излишна за един лаптоп.

Link to comment
Сподели другаде

В допълнение на горното, ще е потенциално полезно да уточниш какво имаш предвид под „доста гаден лаг“ и „забиват много програми“. Какво точно се случва?

Link to comment
Сподели другаде

Операционна система: Windows 10 home

RAM: 4GB

Процесор: Intel Celeron N3060 (1.60GHz две ядра)

Видео карта: Вградена (Intel HD Graphics 400)

Самият лаптоп е: Lenovo Ideapad 300 - 15ibr. 

Скоро ще пътувам и лаптопа ще ми трябва, за да бъде пусната презентацията на него. 

 

Относно температурата на лаптопа: Прикачих снимка.

 

Ето какво имам в предвид: Докато слушам музика например: Започва да се чува едно пукане по време на песента, и мултимедийният клавиш спира да работи (Дори и да се опитам да намаля звука, системата не реагира...)

 

Бях в Photoshop: Първоначално имаше сума грешки, обаче направих нов key в regedit.exe и се оправи.

Понякога когато отворя Device Manager гледам - централният процесор е на 100% натоварен от "Прекъсвания на системата" 

 

С кеф бих взел настолният компютър - но просто е невъзможно! 

post-42313-0-23279500-1550391866_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Може да проверите какво ще кажат: CPUID HWMonitor и Crystal DiskInfo.

 

Лаптопа (ако може така да се нарече) е доста слаб, а тази операционна система взема всичко от него. Но все пак проверете ръчно са ъпдейти на ОС-а и ги приложете, почистете диска след това и го оптимизирайте, спрете зареждането на всичко ненужно, може да спрете и Superfech сервиза - не мисля, че ви носи нещо положително, може да направите и проверка на системните файлове, може да премахнете и визуалните ефекти на ОС-а.

 

Пробвайте го как се държи без интернет и с пуснатата презентация - все пак нали това е най-важното.

 

С какво слушате музика?

Link to comment
Сподели другаде

Не е зле да се видят настройките на виртуалната памет и от автоматично управление да се премине на фиксирани стойности за минимален и максимален размер на файла.
4095
4095
или ако с такава конфигурация във фотошоп зависва:
4095
6144
Задават се, рестартира се и следва наблюдение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...