Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблеми!

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 Edinzdravnoob

Edinzdravnoob

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 70 мнения

Публикувано: 16 February 2019 - 13:47

Направо ще издъхна! 

Нулирах лаптопа, до фабрични и изведнъж - на 47% заби, и седя около 12 часа. 

Изключих компютъра (изрично си пишеше "НЕ ИЗКЛЮЧВАЙТЕ КОМПЮТЪРА", но какво да правя като той вече се усещаше като горещ картоф?) От тогава windows-а се "инсталира" обаче имам доста гаден лаг, някой програми не зареждат.

Имам празен диск, но идея си нямам какво да правя защото продуктовият ключ го нямам нито на документ или където и да било (Windowsa беше инсталиран когато лаптопа беше закупен) Сега Windows е пак активиран, но забиват много програми и т.н. 

Наложи се нулирането защото компютъра почна да прави номера (загрява, забива, заспива... абе всичко)...

Ще съм благодарен ако ми помогнете, винаги сте ме спасявали, дано сега пак има тази възможност! :)

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 196 мнения

Публикувано: 16 February 2019 - 22:30

Недей да издъхваш!

Вдишай - издишай и така до безкрай!

Може да дадеш точен модел на системата.

Малко информация за прозореца, температури на системата, състояние на твърдия диск (SMART) и всичко което се сетиш, че може да е полезно.

Иначе на сляпо -  проблем с ключа на ОС-а няма да имаш ако сложиш същия на ново, дори и на друг твърд диск. Реално можеш да видиш и сегашния си ключ - примерно с Aida64 в графа ОС. Профилактика никога не е излишна за един лаптоп.

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23001 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 16 February 2019 - 23:22

В допълнение на горното, ще е потенциално полезно да уточниш какво имаш предвид под „доста гаден лаг“ и „забиват много програми“. Какво точно се случва?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#4 Edinzdravnoob

Edinzdravnoob

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 70 мнения

Публикувано: 17 February 2019 - 10:28

Операционна система: Windows 10 home

RAM: 4GB

Процесор: Intel Celeron N3060 (1.60GHz две ядра)

Видео карта: Вградена (Intel HD Graphics 400)

Самият лаптоп е: Lenovo Ideapad 300 - 15ibr. 

Скоро ще пътувам и лаптопа ще ми трябва, за да бъде пусната презентацията на него. 

Относно температурата на лаптопа: Прикачих снимка.

Ето какво имам в предвид: Докато слушам музика например: Започва да се чува едно пукане по време на песента, и мултимедийният клавиш спира да работи (Дори и да се опитам да намаля звука, системата не реагира...)

Бях в Photoshop: Първоначално имаше сума грешки, обаче направих нов key в regedit.exe и се оправи.

Понякога когато отворя Device Manager гледам - централният процесор е на 100% натоварен от "Прекъсвания на системата" 

С кеф бих взел настолният компютър - но просто е невъзможно! 

Прикрепен(и) файл(ове)

#5 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 196 мнения

Публикувано: 17 February 2019 - 13:00

Може да проверите какво ще кажат: CPUID HWMonitor и Crystal DiskInfo.

Лаптопа (ако може така да се нарече) е доста слаб, а тази операционна система взема всичко от него. Но все пак проверете ръчно са ъпдейти на ОС-а и ги приложете, почистете диска след това и го оптимизирайте, спрете зареждането на всичко ненужно, може да спрете и Superfech сервиза - не мисля, че ви носи нещо положително, може да направите и проверка на системните файлове, може да премахнете и визуалните ефекти на ОС-а.

Пробвайте го как се държи без интернет и с пуснатата презентация - все пак нали това е най-важното.

С какво слушате музика?

#6 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23001 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 18 February 2019 - 14:10

Аз по-скоро бих предложил да се направи бърз тест, като се направи чисто зареждане (clean boot). Описание има тук.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#7 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 659 мнения

Публикувано: 18 February 2019 - 17:32

Не е зле да се видят настройките на виртуалната памет и от автоматично управление да се премине на фиксирани стойности за минимален и максимален размер на файла.
4095
4095
или ако с такава конфигурация във фотошоп зависва:
4095
6144
Задават се, рестартира се и следва наблюдение.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители