Прехвърляне към съдържание

Снимка

Как да сканирам документ

• Моля, влезте, за да отговорите
8 отговора по тази тема

#1 Blue_Hulk

Blue_Hulk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 49 мнения

Публикувано: 29 January 2019 - 15:27

Здравейте!
Имам принтер  DCP-1510 на Brother.
Искам да ми препоръчате добра програма, която може сканира документите и да разпознае текст.
Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество.
Ще се радвам и на полези съвети от по-запознатите в тази сфера.

My PC Specs:
Monitor: BenQ GW2260HM -- CPU: Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz -- GPU: GeForce GTX 660 2GB -- RAM: 8GB DDR3 1600MHz -- HDD: WD Blue (WD5000AAKX) 500GB -- SSD: 850 EVO 2.5" SATA III 250GB -- PSU: Fractal Design Integra R2 500W -- MB: ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155

#2 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2996 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 29 January 2019 - 17:50

Здравей,

Аз използвам програмата NAPS2 за сканиране и базова обработка. Има и функция за разпознаване на текст.

Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22998 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 29 January 2019 - 17:54

По принцип ABBYY FineReader се води еталон в OCR бранша и не знам да има по-добро от нея. Проблемите са, че е обемиста (може би дори разплута) в новите си версии и е също така платена.

За безплатна алтернатива можеш да хвърлиш око на това.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#4 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 440 мнения

Публикувано: 29 January 2019 - 21:01

Здравейте!
Имам принтер  DCP-1510 на Brother.
Искам да ми препоръчате добра програма, която може сканира документите и да разпознае текст.
Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество.
Ще се радвам и на полези съвети от по-запознатите в тази сфера.

За последващо принтиране не ти трябва разпознаване на текст, а добро качество на сканираното . Софтуера на Братя(ControlCenter) върши перфектна работа за това.

#5 Blue_Hulk

Blue_Hulk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 49 мнения

Публикувано: 30 January 2019 - 13:43

Мерси за предложенията.

My PC Specs:
Monitor: BenQ GW2260HM -- CPU: Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz -- GPU: GeForce GTX 660 2GB -- RAM: 8GB DDR3 1600MHz -- HDD: WD Blue (WD5000AAKX) 500GB -- SSD: 850 EVO 2.5" SATA III 250GB -- PSU: Fractal Design Integra R2 500W -- MB: ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155

#6 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 187 мнения
  • Живущ в:合気道

Публикувано: 30 January 2019 - 15:23

lupi, кое от написаното не разбра?

ABBYY Fine Reader е програмата, намира се по торентите /портативна версия ползвам аз/.

Публикувано изображение

#7 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 440 мнения

Публикувано: 30 January 2019 - 16:18

А ти кое не разбра от написаното

Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество

Това, че иска да разпознава текст не означава, че иска точно това, защото после уточнява

Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество

Явно не знае какво точно иска.  Ако е САМО за идеята му, ABBYY Fine Reader е напълно излишна. Тя трябва за други цели, когато иска да прави промени по съдържанието на текста. Явно случаят тук не е такъв.

#8 Blue_Hulk

Blue_Hulk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 49 мнения

Публикувано: 30 January 2019 - 19:11

Ще се опитам да се изясня по въпроса какво точно искам.
Искам принтера не само да сканира, но и да разпознава текста, като за тази цел трябва да използвам добър софтуер, какъвто както вече разбрах е ABBYY Fine Reader.
Тествах програма и наистина има доста опции и предлага различни формати за запазване на документите.
Идеята ми е когато запазвам въпросния документ във PDF да мога да маркирам текста за по-голямо удобство, а не просто PDF, като изображение.

My PC Specs:

#9 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 440 мнения

Публикувано: 31 January 2019 - 00:30

Ако става въпрос само за PDF файлове, PDF-XChange Editor върши нелоша работа за превръщане на снимка в OCR страница. Има и онлайн варианти.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители