Jump to content

Как да сканирам документ


Препоръчан пост

Здравейте!
Имам принтер  DCP-1510 на Brother.
Искам да ми препоръчате добра програма, която може сканира документите и да разпознае текст.
Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество.
Ще се радвам и на полези съвети от по-запознатите в тази сфера.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип ABBYY FineReader се води еталон в OCR бранша и не знам да има по-добро от нея. Проблемите са, че е обемиста (може би дори разплута) в новите си версии и е също така платена.
 

За безплатна алтернатива можеш да хвърлиш око на това.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Имам принтер  DCP-1510 на Brother.

Искам да ми препоръчате добра програма, която може сканира документите и да разпознае текст.

Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество.

Ще се радвам и на полези съвети от по-запознатите в тази сфера.

За последващо принтиране не ти трябва разпознаване на текст, а добро качество на сканираното . Софтуера на Братя(ControlCenter) върши перфектна работа за това.

Link to comment
Сподели другаде

lupi, кое от написаното не разбра?

 

Искам да ми препоръчате добра програма, която може сканира документите и да разпознае текст.

ABBYY Fine Reader е програмата, намира се по торентите /портативна версия ползвам аз/.

Link to comment
Сподели другаде

А ти кое не разбра от написаното

 

 

Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество

Това, че иска да разпознава текст не означава, че иска точно това, защото после уточнява

 

 

Идеята ми е когато сканирам документ да мога да го запазя в цифров формат на компютъра и след ако се наложи да го принтирам, но с добро качество

Явно не знае какво точно иска.  Ако е САМО за идеята му, ABBYY Fine Reader е напълно излишна. Тя трябва за други цели, когато иска да прави промени по съдържанието на текста. Явно случаят тук не е такъв.

Link to comment
Сподели другаде

Ще се опитам да се изясня по въпроса какво точно искам.
Искам принтера не само да сканира, но и да разпознава текста, като за тази цел трябва да използвам добър софтуер, какъвто както вече разбрах е ABBYY Fine Reader.
Тествах програма и наистина има доста опции и предлага различни формати за запазване на документите.
Идеята ми е когато запазвам въпросния документ във PDF да мога да маркирам текста за по-голямо удобство, а не просто PDF, като изображение.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...