Jump to content

Проблем с батерията на лаптопа


Препоръчан пост

Здравей всички, ето на кратко ( всъщност не толкова ) какво стана днес...

 

Играх на една игра и лаптопът ми взе че прегря и изключи, това ми се случваше вече за 2-ри път през живота ми за година. За последно беше преди четири месеца.

 

(Аз по принцип гледам да го пречиствам от вируси, да не влизам в някакви измислени  сайтове и т.н. Щото просто искам да го запазя възможно най-дълго време здрав...)

 

Та така изключи той, и докато го оставях да се поохлажда, аз четох в интернет поради каква причина може да се изключи лаптопът ни, когато загрее. Прочетох всичко и разбрах, че има вероятност вентилацията на компа да е пълна с прах. 

 

Изключих зарядно, мишки, слушалки, и т.н и извадих батерията му, извадих капака, когато го отворих - наистина имаше доста пепел 

 

( Между другото за пръв път го отварям днес откакто го купих ( втора ръка ).

 

Изчистих го, върнах капака, върнах батерията - включих останалите устройства, както и зарядното и го пуснах.

Лаптопът ми е: Hp Elite book 8470p Icore i7 - 2620M CPU, windows 7, ( ако това има значение )

 

Забелязах веднага, че вече не издава такъв сериозен шум както преди, както и че яркостта на екрана ми беше драстично намалена - а тя така става когато: Батерията не се зареждаше....

Наистина погледнах и тя не се зареждаше...

1.Погледнах зарядното и то си беше включено както в мрежата, така и в устройството.

2. Размених зарядните ни с тези на брат ми и неговото също не работеше на моят лаптоп, а моето на неговият да.

Значи зарядното не е проблем, а самата батерия...

 

Помислих че не съм сложил сигурно както трябва батерията когато съм я извадил, но всъщност май просто е изгоряла от силната температура...

 

Разбрах след това е нета, че можело да се играе и без батерия ( Шокирах се направо - смисъл никога не ми е идвало на ум че може и така) ами тога всъщност за какво ми е батерия?

И изобщо батерията увеличава ли мощността на компютъра или не ?

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да погледнеш един примерен видеоклип относно почистването на лаптоп-а.

Яркостта на екрана може да се регулира от опциите на захранването в Контролния панел, но това няма да реши проблема с батерията... Отвори отново лаптоп-а и огледай внимателно местата, където батерията се свързва с лаптоп-а - електрическите контакти и пътеките по платката. Батерията едва ли е изгоряла от прегряването, по-скоро има нещо прекъснато или повредено в резултат на отварянето.

Батерията служи за две неща: за да можеш да си ползваш компютъра, без да имаш нужда от електричество (по време на път, например) и в случай на спиране на електрозахранването.

Батерията не увеличава мощността на компютъра, можеш да го ползваш и без нея и това няма да намали скоростта му на работа.

Link to comment
Сподели другаде

Батерията не обича високи температури.

Батерията работи или не работи последно, защото от написаното аз чета, че адаптера ти не работи! Само с батерия работи ли лаптопа ти, а само с адаптер?

Двата лаптопа еднакви модели ли са? С какви параметри за адаптерите им?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...