Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с батерията на лаптопа

батерия лаптоп

• Моля, влезте, за да отговорите
3 отговора по тази тема

#1 Kostadin455

Kostadin455

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 20 January 2019 - 12:39

Здравей всички, ето на кратко ( всъщност не толкова ) какво стана днес...

Играх на една игра и лаптопът ми взе че прегря и изключи, това ми се случваше вече за 2-ри път през живота ми за година. За последно беше преди четири месеца.

(Аз по принцип гледам да го пречиствам от вируси, да не влизам в някакви измислени  сайтове и т.н. Щото просто искам да го запазя възможно най-дълго време здрав...)

Та така изключи той, и докато го оставях да се поохлажда, аз четох в интернет поради каква причина може да се изключи лаптопът ни, когато загрее. Прочетох всичко и разбрах, че има вероятност вентилацията на компа да е пълна с прах. 

Изключих зарядно, мишки, слушалки, и т.н и извадих батерията му, извадих капака, когато го отворих - наистина имаше доста пепел 

( Между другото за пръв път го отварям днес откакто го купих ( втора ръка ).

Изчистих го, върнах капака, върнах батерията - включих останалите устройства, както и зарядното и го пуснах.

Лаптопът ми е: Hp Elite book 8470p Icore i7 - 2620M CPU, windows 7, ( ако това има значение )

Забелязах веднага, че вече не издава такъв сериозен шум както преди, както и че яркостта на екрана ми беше драстично намалена - а тя така става когато: Батерията не се зареждаше....

Наистина погледнах и тя не се зареждаше...

1.Погледнах зарядното и то си беше включено както в мрежата, така и в устройството.

2. Размених зарядните ни с тези на брат ми и неговото също не работеше на моят лаптоп, а моето на неговият да.

Значи зарядното не е проблем, а самата батерия...

Помислих че не съм сложил сигурно както трябва батерията когато съм я извадил, но всъщност май просто е изгоряла от силната температура...

Разбрах след това е нета, че можело да се играе и без батерия ( Шокирах се направо - смисъл никога не ми е идвало на ум че може и така) ами тога всъщност за какво ми е батерия?

И изобщо батерията увеличава ли мощността на компютъра или не ?

#2 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 440 мнения

Публикувано: 20 January 2019 - 16:15

Батерия нищо не увелича, тя е нужна, когато нямаш външно захранване. Махаш я и виж дали ще работи лаптопа.

#3 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2997 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 20 January 2019 - 16:15

Можеш да погледнеш един примерен видеоклип относно почистването на лаптоп-а.

Яркостта на екрана може да се регулира от опциите на захранването в Контролния панел, но това няма да реши проблема с батерията... Отвори отново лаптоп-а и огледай внимателно местата, където батерията се свързва с лаптоп-а - електрическите контакти и пътеките по платката. Батерията едва ли е изгоряла от прегряването, по-скоро има нещо прекъснато или повредено в резултат на отварянето.

Батерията служи за две неща: за да можеш да си ползваш компютъра, без да имаш нужда от електричество (по време на път, например) и в случай на спиране на електрозахранването.

Батерията не увеличава мощността на компютъра, можеш да го ползваш и без нея и това няма да намали скоростта му на работа.

Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 196 мнения

Публикувано: 20 January 2019 - 16:43

Батерията не обича високи температури.

Батерията работи или не работи последно, защото от написаното аз чета, че адаптера ти не работи! Само с батерия работи ли лаптопа ти, а само с адаптер?

Двата лаптопа еднакви модели ли са? С какви параметри за адаптерите им?

Други теми с тагове батерия, лаптоп

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители