Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с монитор Acer S191HQL

• Моля, влезте, за да отговорите
3 отговора по тази тема

#1 weasel

weasel

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 07 January 2019 - 22:20

Привет,от около една година забелязах,че монитора е разделен на три вертикални еднакви по размер части.

Средната част е малко по тъмна за това се забелязва,но това не ми пречеше,бедата дойде преди няколко дни.

В най лявата част започнаха да излизат вертикални линии,дюс бяло,дюс жълто и после отново линии.Като го 

накланям леко напред и назад се влияе,някой път закачи и проблема изчезва,но от днес вече зацикли окончателно.

Искам да кажа още нещо,може би важно.Вечер на него гледам тв и го накланям напред докрай щото съм

в легнало положение,сутрин на масата обратно.Този механичен тормоз е шест години от както го купих.

Питам,подлежи ли на ремонт или плаче за нов.Благодаря

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  popo.jpg   48.04К   1 Брой изтегляния

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22998 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 17 January 2019 - 15:04

Извинявам се за забавянето, дано не е късно. Виждам, че никой друг не се е включил, затова пиша аз, макар мониторите да не са от най-силната ми страна.

Според мен самият TFT панел си е заминал. Има някакъв теоритичен шанс да е от лентов кабел и ако е това, би следвало да може да се отремонтира. Ако обаче е от самия панел, както предполагам, няма оправяне. На твое място директно бих се ориентирал към закупуване на нов монитор, намирам ги за достатъчно евтини и качествени, за да не си заслужава да се занимаваш с ремонти.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 SunyShadow

SunyShadow

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 70 мнения

Публикувано: 17 January 2019 - 18:52

Като го накланям леко напред и назад се влияе,някой път закачи и проблема изчезва

Според мен има някакви окислени контакти по конекторите на кабелите и не дават добра връзка винаги.

С подобни проблеми един монитор вече години го отварям от време на време и откачам и закачам конекторите когато са наредят черги по екрана и не се оправят с почукване, след което си работи доста време нормално.

#4 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 659 мнения

Публикувано: 18 January 2019 - 09:01

В един момент си струва човек да се замисли дали да ремонтира или да подмени с реновиран.
19" са по 50-70 лв
22" са вече по стотина лева

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители