Jump to content

Анонимно сърфиране


Препоръчан пост

Здравейте,

Наскоро мернах една статия, в която се твърдеше, че Tor не бил добър избор за анонимно сърфиране. Реших да попитам тук - постижимо ли е анонимно сърфиране и ако да, как?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, 

нека и аз да се включа със същият въпрос, защото и аз четох за този ТОР.

 

Към plamen_80:

А на въпроса къде и какво? - Ще го формулирам така: 
Работя на място, където част от работата ми е да правя регистрации на наши партньори в сайт. 

През известно време им се изпращат някакви теми, в които те да взимат участие, но на повечето от тях не им се занимава да влизат и да пишат, защото си имат доста други ангажименти.

Не че не искат, просто не им се занимава. 

В този случай, аз си влизам в нас с всеки един user и password и отговарям от тяхно име и всичко е наред.

Така всички са доволни.

Та или ТОР или друга алтернатива, която да бъде анонимна с цел да не се показва едно и също място като IP, на отговорили или писали 30 човека.

Link to comment
Сподели другаде

За смяна на IP-то има много различни приложения.

Другото което е има много организации/фирми и т.н. седящи зад едно IP и няма проблем, че всички излизат с един адрес и влизат в едни и същи интернет ресурси.

Във Вашата работа всяка система с различен адрес ли излиза, ако не дали ще се прави от работното място или от Вас е едно и също (като дори може нарочно да си вдигнете тунел и да излизате през адреса на фирмата Ви - щом регистрацията е от там е логично и публикуването да е от там.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм гуру в областта, но не се сещам за по-безопасно и анонимно сърфиране от Tor мрежата. Разбира се, за да се постигне максимална сигурност, ще е добре да се пипат някои настройки на Tor браузъра. По подразбиране настройките за сигурност са по-отпуснати, което е напълно достатъчно, ако искаш да останеш анонимен в т.нар. clearnet, т.е. ако ще отваряш обичайните сайтове. Ако обаче възнамеряваш да се гмуркаш по-надълбоко из т.нар. deep/dark web, тогава е силно препоръчително да затегнеш настрйоките на Tor browser.
Link to comment
Сподели другаде

Идеята е че правя нещата от вкъщи, но въпроса е че трябва да се скрия, за да не се вижда, че мястото е едно и също.

Все едно Иван е влязъл от Люлин, Петко от Кърджали, Надка от Пловдив, Гошо от някъде си.

Въпроса е няма как всички да са на едно и също място.

Що се отнася до сърфирането, то този браузър ще го използвам само и единствено за този сайт (в който общо казано съм сигурен, защото е на компанията).

Всичкото останало сърфиране, поне за момента го минавам през хром.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай psiphon

Или OperaVPN

Здравей ExaFlor,

Той безплатен ли е?

Може ли при определен интервал сам да си сменя IP-то, както при ТОР? Аз и при него нещо не успях да разбера дали за всяко ново влизане трябва да го затварям и отварям отново и отново или нещо не съм направил както трябва в настройките, че да го сменя да кажем на 2 минути. И видео клипове гледах, но не са обяснени както трябва.

Защото ако се наложи на всеки нов user и password да го сменям, това ще ме побърка, говорим веднъж/дваж :) в месеца за над 70 човека.

Link to comment
Сподели другаде

70 човека не могат да работят на едно място и да излизат с едно IP.

 

Тук: "Що се отнася до сърфирането, то този браузър ще го използвам само и единствено за този сайт (в който общо казано съм сигурен, защото е на компанията)" - не съм сигурен какво се казва, аз го разбирам така - сайта е на компанията в която работиш и ти отговаряш от името на хора който са партньори на фирмата ви, но не работят в нея и ако компанията ти провери ще види, че ти правиш нещо което явно не трябва да правиш като техен служител.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей ExaFlor,

Той безплатен ли е?

Да

 

 

Може ли при определен интервал сам да си сменя IP-то

Разкачаш и презакачаш и си с нов IP адрес. - въпрос на 2 клика.

Не ми е трябвала автоматизация и не съм се заглеждал.

 

 

 

защото ако се наложи на всеки нов user и password да го сменям, това ще ме побърка, говорим веднъж/дваж :) в месеца за над 70 човека.

Има мениджъри на пароли!

70 човека не могат да работят на едно място и да излизат с едно IP.

Да, бе! Сега кажи, че фирмата ползва 70 външни IP адреса.

Link to comment
Сподели другаде

70 човека не могат да работят на едно място и да излизат с едно IP.

 

 

 

Тук: "Що се отнася до сърфирането, то този браузър ще го използвам само и единствено за този сайт (в който общо казано съм сигурен, защото е на компанията)" - не съм сигурен какво се казва, аз го разбирам така - сайта е на компанията в която работиш и ти отговаряш от името на хора който са партньори на фирмата ви, но не работят в нея и ако компанията ти провери ще види, че ти правиш нещо което явно не трябва да правиш като техен служител.

За първият ти отговор: Явно не си ме разбрал какво казвам.

 

За вторият: Аз ще ти отговоря по следният начин:

Всички са доволни. И хората които не ги занимавам да влизат и да пишат, пак ще го повторя не защото не искат,а защото не им се занимава.

Така че и вълкът сит и агнето цяло.

Казано иначе, търся решение на моят проблем.

В този ред на мисли, можеш ли да помогнеш или ще се превърнем в това какво правят руснаците, англичаните и българите във форумите? Не ми се влиза в подробности, А и не питам за нещо с което да ограбя държавният резерв.

Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Другото което е има много организации/фирми и т.н. седящи зад едно IP и няма проблем, че всички излизат с един адрес и влизат в едни и същи интернет ресурси.

 

 

 


70 човека не могат да работят на едно място и да излизат с едно IP.
- това бе иронично казано заради това

 

 


Идеята е че правя нещата от вкъщи, но въпроса е че трябва да се скрия, за да не се вижда, че мястото е едно и също.

Все едно Иван е влязъл от Люлин, Петко от Кърджали, Надка от Пловдив, Гошо от някъде си.

Въпроса е няма как всички да са на едно и също място.

Не ползвам такъв инструмент защото не ми се налага, но съм пробвал различни неща и имаше притурки за браузъри който ти сменят държавата - тук обаче трябва да се помисли за друго - дали (Иван е влязъл от Люлин, Петко от Кърджали, Надка от Пловдив, Гошо от някъде си) изброените трябва да влизат от произволни различни места от целия свят или само от България. Тоест ако някой прегледа кой от къде влиза ще лъсне веднага, че всички много пътуват, а шанса всички да ползват Tor - от гледната точка на системния - мм, не няма да мине този номер. То няма да мине и номера как 70 човека по списък през 2 мин. минават и се отчитат ама това е една друга тема.

За да имитираш коректно 70 различни човека трябва доста да се потрудиш за да заблудиш гледащ за това, ако обаче никой не го вълнува то си ръчкаш през Tor и шапка на тояга :)

Link to comment
Сподели другаде

 

 


За да имитираш коректно 70 различни човека трябва доста да се потрудиш за да заблудиш гледащ за това, ако обаче никой не го вълнува то си ръчкаш през Tor и шапка на тояга

Ето затова говорехме, значи става.

Интервала, ще бъде различен, тук идеята ми беше да не се вижда, че всички 70 са все в нас на гости (на по салата и ракия) ;) 

Значи си цъкам с ТОР или psiphon (това трябва да го разгледам как работи).

Благодаря на всички.

Бъдете живи и здрави.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...