Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с дяловете по време на преинсталация.

• Моля, влезте, за да отговорите
4 отговора по тази тема

#1 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 364 мнения

Публикувано: 27 December 2018 - 16:24

Значи, донесе ми братовчеда компютъра си. Старичък е с дъно MSI, едноядрен атлон и 2гб Рам,  има инсталиран Уинодус 7. Имаше няколко антивирусни и ненужни програми. И почнах да го перинсталирам. Основната причина е че дял С беше само 30гб. Има още два дяла - Д е 100гб и Е е 120гб или нещо такова.

Като почнах и стигнах до дяловете, видях че няма малък от 100мв. Както и да е, продължих какот си знам, изтрих С , изтрих и дял D , като мислех че инсталатора ще обедини двата изтрити дяла като общо незаделено пространство, ама НЕ.

Исках да направя С 130гб и другия дял да си остане като D 120гб. Обаче първите два дяла като ги изтрих, не се обединиха, както очаквах. Показа ги 30гб незаделено и 100гб незаделено?!?!

Създадох С , инсталатора тоя път си създаде 100мв. Рекох пак да създам другия дял който стои като незаделено пространство, но ми дава една грешка и не може. Нито мога да го зъддам пак, и да го форматирам.

Защо така се е получило? Някой може ли да ми даде съвет?

#2 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 660 мнения

Публикувано: 27 December 2018 - 19:30

но ми дава една грешка

Ами да беше споделил каква грешка е върнало, та да може да се разсъждава какъв би могъл да бъде проблемът. Така трябва да се гадае.

#3 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 364 мнения

Публикувано: 28 December 2018 - 13:23

Ами да беше споделил каква грешка е върнало, та да може да се разсъждава какъв би могъл да бъде проблемът. Така трябва да се гадае.

Ами не я записах точно грешката. Просто изтрих двата дяла, С - 30 гигабайта и D - 100 гигабайта, ама не ги сля в едно незаделено пространство. И натискам създаване на С - създава се дяла, обаче като натисна да създаде пак D не иска и дава тази грешка. И сега след преинсталацията тия 100гб ги няма. Аз мислех, че като ги изтрия С и D  - 30 и 100гб, ще стане едно цяло незаделено пространство от 130гб и после ще го направя на С ама не стана.

#4 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 660 мнения

Публикувано: 28 December 2018 - 14:54

Ако дял D е логически дял и е част от exteded контейнер така няма да се получи сливането. Ще трябва след инсталирането на Windows  да ползваш продукт на трети страни за работа с диискове/дялове.
Например Minitool Partition Wizard, Macrorit Partition Expert, AOMEI Partition Assistent

#5 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 364 мнения

Публикувано: 29 December 2018 - 08:45

Ако дял D е логически дял и е част от exteded контейнер така няма да се получи сливането. Ще трябва след инсталирането на Windows  да ползваш продукт на трети страни за работа с диискове/дялове.
Например Minitool Partition Wizard, Macrorit Partition Expert, AOMEI Partition Assistent

Благодаря. Ще опитам

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители