Jump to content

Проблем с дяловете по време на преинсталация.


georgi711220

Препоръчан пост

Значи, донесе ми братовчеда компютъра си. Старичък е с дъно MSI, едноядрен атлон и 2гб Рам,  има инсталиран Уинодус 7. Имаше няколко антивирусни и ненужни програми. И почнах да го перинсталирам. Основната причина е че дял С беше само 30гб. Има още два дяла - Д е 100гб и Е е 120гб или нещо такова.

Като почнах и стигнах до дяловете, видях че няма малък от 100мв. Както и да е, продължих какот си знам, изтрих С , изтрих и дял D , като мислех че инсталатора ще обедини двата изтрити дяла като общо незаделено пространство, ама НЕ.

Исках да направя С 130гб и другия дял да си остане като D 120гб. Обаче първите два дяла като ги изтрих, не се обединиха, както очаквах. Показа ги 30гб незаделено и 100гб незаделено?!?!

Създадох С , инсталатора тоя път си създаде 100мв. Рекох пак да създам другия дял който стои като незаделено пространство, но ми дава една грешка и не може. Нито мога да го зъддам пак, и да го форматирам.

Защо така се е получило? Някой може ли да ми даде съвет?

 

Link to comment
Сподели другаде

но ми дава една грешка

Ами да беше споделил каква грешка е върнало, та да може да се разсъждава какъв би могъл да бъде проблемът. Така трябва да се гадае.

Link to comment
Сподели другаде

Ами да беше споделил каква грешка е върнало, та да може да се разсъждава какъв би могъл да бъде проблемът. Така трябва да се гадае.

Ами не я записах точно грешката. Просто изтрих двата дяла, С - 30 гигабайта и D - 100 гигабайта, ама не ги сля в едно незаделено пространство. И натискам създаване на С - създава се дяла, обаче като натисна да създаде пак D не иска и дава тази грешка. И сега след преинсталацията тия 100гб ги няма. Аз мислех, че като ги изтрия С и D  - 30 и 100гб, ще стане едно цяло незаделено пространство от 130гб и после ще го направя на С ама не стана.

Link to comment
Сподели другаде

Ако дял D е логически дял и е част от exteded контейнер така няма да се получи сливането. Ще трябва след инсталирането на Windows  да ползваш продукт на трети страни за работа с диискове/дялове.
Например Minitool Partition Wizard, Macrorit Partition Expert, AOMEI Partition Assistent

Link to comment
Сподели другаде

Ако дял D е логически дял и е част от exteded контейнер така няма да се получи сливането. Ще трябва след инсталирането на Windows  да ползваш продукт на трети страни за работа с диискове/дялове.

Например Minitool Partition Wizard, Macrorit Partition Expert, AOMEI Partition Assistent

Благодаря. Ще опитам

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...