Jump to content

Помощ при избора на SSD за лаптоп


Препоръчан пост

Според мен ще е по-добре да се вземе 500GB SATA, отколкото 250GB NVMe, т.е. повече ще си заслужава парите да се инвестират в капацитет, отколкото в интерфейс. С капацитета нараства и общата производителност по принцип, а допълнителният капацитет ще е далеч по-практичен и полезен от използването на NVMe/PCIe спрямо SATA.

 

Но разбира се ти си преценяваш.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Вече ти отговорих и двете са добри сами по-себе си и с еднаква гаранция разликата е в парите.

Ако си от хората които парите не ги бъркат въпроса е безсмислен ако те интересуват отговора също е ясен.

 

п.с. Лично аз бих взел по-голямо и по-евтино като SU900 и бих го сложил на мястото на харда.

За ОС и софтуер са достатъчни около 20GB тоест 512GB не са проблем за всичко.

Като цена също е 165 лв. тоест не е проблем а говорим за MLC реално има значително по-евтини.

Link to comment
Сподели другаде

Разбирам.Но идеята ми беше само Уиндоуса и програмите да сложа на ssd-то.Имам за филми,снимки и др. 1тб хард диск.А за 10ка и програмите са ми достатъчни 128гб,оставям още толкова за всеки случай,ако на някое от децата им се разцъка игра.Затова си мисля,че 500гб да стоят за склад е безсмислено.

Link to comment
Сподели другаде

Встрани от темата е, но това няма нищо общо с реалността. Да не би да си искал да напишеш „120“?

По принцип си прав,в момента С дяла е 100гб а са заети около 50гб от Уиндоуса и програмите.Знам,че и 128гб ссд ще свърши работа,но като застраховка си мисля,че 256гб ще е предостатъчно.И кое бихте препоръчали?

Link to comment
Сподели другаде

Да не би да си искал да напишеш „120“?

 

Не. Под 20GB при чиста инсталация и след инсталиране на основен софтуер. И около 20GB след ъпдейт. 

Принципно с времето се увеличава и в момента е 27,4GB за да бъда точен. Отдавна не съм правил чиста инсталация.

 

п.с. Уточнявам че ползвам N версията която заема по-малко място и говоря за основен набор софтуер.

Браузър, четец за книги, плеар, архиватор, торент клиент и софтуера на SSD-то.

Очевидно ако се инсталират игри нещата коренно се променят но говорихме за ОС.

Link to comment
Сподели другаде

Не. Под 20GB при чиста инсталация и след инсталиране на основен софтуер. И около 20GB след ъпдейт. 

Принципно с времето се увеличава и в момента е 27,4GB за да бъда точен. Отдавна не съм правил чиста инсталация.

 

п.с. Уточнявам че ползвам N версията която заема по-малко място и говоря за основен набор софтуер.

Браузър, четец за книги, плеар, архиватор, торент клиент и софтуера на SSD-то.

Очевидно ако се инсталират игри нещата коренно се променят но говорихме за ОС.

Не знам колко по-малко заема N изданието, макар да не би трябвало да е особено голяма разликата. Аз използвам стандартно издание на Windows 8.1 и за около 3 и половина години Windows заема 45GB.
Link to comment
Сподели другаде

Именно заема по-малко от 20GB но с времето заетото място се увеличава.

45GB ти е заето на Ц-то или папка Windows? Ако е второто е доста странно въпреки големия срок.

Всъщност с Windows 8 съм имал съвсем кратък досег така че може и от него да е. 

С 7 и 10 винаги съм бил под 30GB.

 

п.с. Home N и Home China заемат малко или много по-малко място.

Не съм правил проби така че не знам с точност колко.

Link to comment
Сподели другаде

Говоря само за папка Windows. Не виждам причина явлението да се наблюдава само под Windows 8. Погледнах набързо на виртуални машини и папките на Windows 8 и 10 заемат съответно около 12 и 15 гигабайта.
 

Не намирам за особено странно Windows папката да нараства като размер, особено при по-активно използване на повече приложения. А и Windows далеч не е единствената папка, която може да набъбне. Според мен е меко казано несериозно някой в днешно време да си вземе SSD с капацитет по-малък от 120GB. 

Link to comment
Сподели другаде

Никой не е казал обратното а и въобще произвеждат ли се още по-малки?

Иначе аз от години не ползвам HDD и тенденцията е натам освен като външен архив.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,бях в магазина за да взема Samsung 970 EVO 250GB.Но хората не бяха сигурни дали лаптопа е M.2,NVME,SATA.И само в сервиза им може ли да ми кажат,който отваря след празниците.Прибрах се и в гаранция или не отворих лаптопа.Дано на вас ви подскаже нещо.

 

post-26645-0-28297200-1546076517_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Знам,него щях да взимам.Но както споменах,от магазина не знаеха дали е съвместим с лаптопа ми.Затова и го отворих,но само това е изписано на снимките,което е

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...