Jump to content

Видео плеър за бързо превъртане


Препоръчан пост

Здравейте,

Ползвам VLC като основен видео плеър, но превъртането/търсенето (seeking) е изключително бавно при HD файлове (от 700p нагоре). Няма определен формат или контейнер, при който да се получава. Тествал съм и на SSD, и на HDD (като и двете работят коректно) - няма разлика. Пробвах всичко от тази статия, както и от някои други - няма ефект. Драйверите ми са актуални. Същия проблем имаше с MPC-HC. Специално си инсталирах и 5KPlayer с идеята, че е оптимизиран за такива неща - никаква разлика. Единствено Splash се справя прилично (не че с него не съм имал проблеми, но са били единични случаи). Но него не мога да го ползвам като основен плеър, защото е доста беден откъм опции, а и не ми се занимава с кодеци. Не поддържа и DVD/BD. Търсенето, което похвалих всъщност не е много прецизно, а и не мога да търся на близки интервали.

Приемам всякакви безплатни и в краен случай платени предложения.

Link to comment
Сподели другаде

Какво имаш предвид под „бързо превъртане“?

Каква е точно целта? Питам, защото това ми се струва като доста нетипично изискване към плеър.

Колко точно „бавно“ е при теб? Аз използвам само WMP и MPC-HC и при мен превъртането е в общи линии мигновено (при WMP е една идея по-бавно).

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Каква е точно целта?

Ами... да мога да превъртам бързо и на кратки интервали. Да кажем, че търся определено нещо от видео.

 

 

 


Питам, защото това ми се струва като доста нетипично изискване към плеър.

Така е, но пък огромна част от плеърите не го правят както трябва. А и всъщност разбрах, че не само аз се дразня на това.

 

 

 


Колко точно „бавно“ е при теб?

Много зависи. В най-лошите случаи около секунда. Обикновено е доста по-бързо, но пък достатъчно бавно, че да ме дразни.

 

Откакто пуснах темата разглеждам видео плеъри и може би останах най-доволен от PotPlayer. По-различното при него е, че има опцията Jump to keyframe. Т.е. мога да си избера прецизност или бързина. И при двата варианта се държи сравнително добре, но ако трябва да търся нещо, разликата е огромна. Подозирам, че плеърите, които са бавни, използват точно този "прецизен" режим. Но дори и с него, PotPlayer пак се представя по-добре в това отношение. Не съм взел крайно решение все още. Приемам още предложения.

Link to comment
Сподели другаде

Ами, не знам какво да кажа. Както казах, поне при мен MPC-HC превърта мигновено, т.е. ми се струва като точно това, което на теб ти трябва, но може би при теб не работи по същия начин.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Както казах, поне при мен MPC-HC превърта мигновено, т.е. ми се струва като точно това, което на теб ти трябва, но може би при теб не работи по същия начин.

Пак да уточня, че става въпрос за HD файлове и то не за всички. По всяка вероятност съществува такъв проблем и при други хора.

Link to comment
Сподели другаде

MPC-HC:
Прескачане напред
дясна стрелка = >

> малко
Ctrl+> средно
Ctrl+Shift+> голямо превъртане

Прескачане назад
лява стрелка = <
< малко
Ctrl+< средно
Ctrl+Shift+< голямо превъртане

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...