Jump to content

Нов торент клиент


Препоръчан пост

Здравейте,

Имам нужда от нов торент клиент. От много време искам да сменя uTorrent и реших да опитам qBittorrent. За съжаление останах доста разочарован:

- Няма опция за ъпдейт на тракер;

- Няма Health колона (подобно на uTorrent);

- Няма опция за приоритет на торенти (а само на файлове);

- Прозорецът за добавяне на торенти е изключително бъгъв – понякога решава сам да си маркира всичко, докато аз избирам кои да оставя. Доста досадно;

- Tracker колоната показва целия адрес, а не домейн – трудно е за четене;

- За някои торенти решава, че трябва завинаги да останат в статус „Downloading“, въпреки че са на 100%. Не звучи като голям проблем, но има различно поведение при двоен клик.

 

За капак се препокриват някои от бъговете на uTorrent.

Едно от нещата, които ме дразнят най-много е, че при затваряне не запомня с кой торент докъде е стигнал. И съответно при стартиране започва да ги проверява. Ако става въпрос за големи торенти, отнема часове. Това очевидно не е наложително, защото понякога си ги запомня. Явно е по негов избор.

Приемам препоръки с възможно най-малко от споменатите проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

- Няма опция за ъпдейт на тракер;

Не знам точно какво разбираш под това.

 

- Няма Health колона (подобно на uTorrent);

Никога не съм я считал за особено важна или показателна.

 

- Няма опция за приоритет на торенти (а само на файлове);

Всъщност има някакви опции за приоритет чрез бутоните в основния прозорец, но точно как работи въпросният приоритет, нямам представа.

 

- Прозорецът за добавяне на торенти е изключително бъгъв – понякога решава сам да си маркира всичко, докато аз избирам кои да оставя. Доста досадно;

Искаш да кажеш, че докато поставяш отметки на желани файлове, изведнъж маркира всичко? Ако да, странно, на мен досега не ми се е случвало това.

 

- За някои торенти решава, че трябва завинаги да останат в статус „Downloading“, въпреки че са на 100%. Не звучи като голям проблем, но има различно поведение при двоен клик.

Мисля, че съм попадал съм на този проблем. Повторна проверка (recheck) оправяше положението. Скоро обаче не се е случвало това.

 

Едно от нещата, които ме дразнят най-много е, че при затваряне не запомня с кой торент докъде е стигнал. И съответно при стартиране започва да ги проверява. Ако става въпрос за големи торенти, отнема часове. Това очевидно не е наложително, защото понякога си ги запомня. Явно е по негов избор.

При мен се е случвало, но рядко. Не знам какво го причинява. Можеш да опиташ да промениш настройката Save resume data interval в Options -> Advanced. При мен е на 5 минути, което би трябвало да е стойността по подразбиране.

 

По всяка вероятност си с актуалната версия на qBittorrent, но за всеки случай да спомена, че ако не си, е добре да я актуализираш. :)

Link to comment
Сподели другаде

Не знам точно какво разбираш под това.

Това.

 

 

 

Никога не съм я считал за особено важна или показателна.

И аз. Но сега, когато я няма разбирам колко всъщност ми е била полезна. Ако сортираш по Health може да зададеш висок приоритет на торентите с нисък health, защото другите тотално ги "изместват". Изключително полезна опция. Но пък тук нямам и приоритет дори.

 

 

 

Всъщност има някакви опции за приоритет чрез бутоните в основния прозорец, но точно как работи въпросният приоритет, нямам представа.

Да, действително съм ги пропуснал. Но така или иначе силно се съмнявам да правят нещо съществено. Най-малкото - не работят при завършени торенти.

 

 

 

Искаш да кажеш, че докато поставяш отметки на желани файлове, изведнъж маркира всичко?

Да.

 

 

 

Ако да, странно, на мен досега не ми се е случвало това.

Случи ми се един-два пъти. Май беше при минимизиране на папка.

 

 

Мисля, че съм попадал съм на този проблем. Повторна проверка (recheck) оправяше положението.

Ами, не е най-елегантното решение.

 

 

 

При мен е на 5 минути, което би трябвало да е стойността по подразбиране.

При мен беше 60. Промених го.

 

 

 

По всяка вероятност си с актуалната версия на qBittorrent, но за всеки случай да спомена, че ако не си, е добре да я актуализираш. :)

Тя е актуална, но съм се насочил да го сменям така или иначе.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам грам спомен какво точно прави тази опция.

 

И аз. Но сега, когато я няма разбирам колко всъщност ми е била полезна. Ако сортираш по Health може да зададеш висок приоритет на торентите с нисък health, защото другите тотално ги "изместват". Изключително полезна опция. Но пък тук нямам и приоритет дори.

Не съм сигурен как точно се изчислява. Според мен health е доста относителна и потенциално подвеждаща колона.

 

Ами, не е най-елегантното решение.

Съгласен съм, но е някакво решение.

 

Тя е актуална, но съм се насочил да го сменям така или иначе.

Ти си знаеш. Лично на мен qBittorrent ми допада доста повече от µTorrent. Наистина липсват някои опции неща, но болшинството от тях не ми трябват, а без останалите свикнах лесно. Не помня точно защо изоставих µTorrent, просто помня, че в един момент ми писна да се занимавам с нея, опитах qBittorrent, допадан ми и направих миграцията към нея.
Link to comment
Сподели другаде

 

 


Според мен health е доста относителна и потенциално подвеждаща колона.

Достатъчно добра е, за да върши работа. При всички положения е по-добре, отколкото да няма изобщо.

 

 

 


Не помня точно защо изоставих µTorrent, просто помня, че в един момент ми писна да се занимавам с нея, опитах qBittorrent, допадан ми и направих миграцията към нея.

И на мен ми писна много от µTorrent. Дори не се поддържа от всички тракери, които ползвам. От години се каня да го сменя. Но пък qBittorrent ме разочарова с всяка изминала секунда. Дори бутоните за пауза/старт са тромави. Някъде четох, че си прави разни скришни неща при пауза и старт. Като нищо ще се окаже вярно. И с него няма да се разбера.

Link to comment
Сподели другаде

Достатъчно добра е, за да върши работа. При всички положения е по-добре, отколкото да няма изобщо.

Как да няма? Имаш информация за сийдъри и лийчъри.

 

Дори бутоните за пауза/старт са тромави.

Ооооокей....

 

Можеш да хвърлиш око на BiglyBT, който е наследник на Azureus. Алтернативни клеинти са Deluge, Halite и Transmission, но те разполагат с далеч по-малко опции.

Link to comment
Сподели другаде

От 2-3 г. ползвам bittorrent , като преди това съм пробвал какво ли не. Само че версията не е от сайта, а е кракната .Има всичко необходимо и тегли с най- висока скорост .

Link to comment
Сподели другаде

От 2-3 г. ползвам bittorrent , като преди това съм пробвал какво ли не. Само че версията не е от сайта, а е кракната .Има всичко необходимо и тегли с най- висока скорост .

BitTorrent и µTorrent са един и същ клиент, но с различно име. BitTorrent откупиха µTorrent преди доста време, за да го използват като техен торент клиент с тяхното име.
Link to comment
Сподели другаде

На пръв поглед е така, но всъщност са различни, защото се държат различно. Kodi и SPMC(примерно) също уж са еднакви, но не са. Преди това дълги години бях с µTorrent, после известно време с qBittorrent, не помня вече какво точно ме накара да ги сменя, но главната причина е., че тегленето беше доста по- слабо от BitTorrent . И да кажеш, че е от ОС, не е. След преинсталация- същата работа. Но това си е лично мнение, при друг може да не е така.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

 

 


Можеш да хвърлиш око на BiglyBT, който е наследник на Azureus.

Ползвах го няколко дни, но не съм очарован. Отново бъгове с избора на файлове - сваля и такива, които не съм избрал (ествествено "повредени"). Отделно започна да си инсталира някакъв видеоплеър без да пита. Всъщност можех да си спестя тестването, защото впоследствие разбрах, че ще мога да го ползвам на много малко места (не се поддържа в някои тракери).

 

 

 


Алтернативни клеинти са Deluge, Halite и Transmission, но те разполагат с далеч по-малко опции.

Може би Deluge ми допада най-много. Поне откъм интерфейс ми е адски удобен - добавянето на много торенти става само с един прозорец без значение дали са 10 или 100. Страничната лента ми показва тракери (при това с домейн и икона) и мога лесно да ги филтрирам. Ако не открия някакви сериозни бъгове, които да ме дразнят, може би ще остана с него. Така или иначе пробвах всички клиенти, които се поддържат от тракерите, които ползвам. Все пак има 2 неща, които ще ми липсват много от uTorrent - приоритет на торенти (а не просто опашка) и отварянето на папката при двоен клик.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Да подновя темата - предлагам "transmission torrent client" - предполагам е безплатен и не си спомням от къде го свалих (няма екстри). Но - голямо "но" когато хване пиър - не го пуска ,,, голяма част от свалянията ми са от тракери извън България . Торенти, които qBitt.. uTor - не се справяха - този софтуер намираше ъплоудъри и сваля  "отчайващо" бързо ,,, за пример - от български тракер свалям на моменти с 5 Мб/с - с този 5-6,9 (петицата е почти постоянна) . 

 

П.п. Преди ползването на всеки софтуер  - да мине през антивирус и анти малуер програма - за предпочитане платена!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...