Прехвърляне към съдържание

Снимка

Една програма изведнъж „изчезна“ – Mozilla Thunderburd

• Моля, влезте, за да отговорите
3 отговора по тази тема

#1 yordanp

yordanp

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 293 мнения

Публикувано: 03 December 2018 - 15:56

От години използвам Mozilla Thunderburd за проверка на пощте ми. Винаги се зарежда със стартиранее на компютъра, до вчера нямах никакви проблеми, но днес просто не се стартира. Проверих в лентата с програмите и там се оказа че я няма (start menu).

Как е възможно една програма от самосебе си да се деинсталира. Компютъра не се използва от друг и аз определено не съм премахвал програмата.

След проверка в “Programs and Features” програмата присъства, но без иконка – не знам какво означава този статус. По същия начин показва и в програмата “Your Uninstaller” – посочил съм скрийншотове.

Прикрепен файл  MT.JPG   54.36К   1 Брой изтегляния

Прикрепен файл  MT2.JPG   26.21К   1 Брой изтегляния

В Старт менюто като потърся Thunderbird  и ми показва една иконка, която като натисна и ме пита дали целая да я изтрия.

Показал съм и в папката „C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird“ какво присъства.

Прикрепен файл  MT3.JPG   101.86К   1 Брой изтегляния

Възможно ли е да проверя някъде в Windows 7, кога една програма е деинсталирана и най-вече ми е интересно какво може да се е случило?

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22951 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 05 December 2018 - 20:59

По принцип програми не се деинсталират сами, тук си прав. Не се сещам обаче за начин да се провери как и кога е премахната.

Не виждам проблем просто да изтеглиш последната версия на Thunderbird и да я инсталираш върху текущата ти. Или тебе в случая те интересува повече да разбереш какво се е случило?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 yordanp

yordanp

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 293 мнения

Публикувано: 05 December 2018 - 22:14

По принцип програми не се деинсталират сами, тук си прав. Не се сещам обаче за начин да се провери как и кога е премахната.

Не виждам проблем просто да изтеглиш последната версия на Thunderbird и да я инсталираш върху текущата ти. Или тебе в случая те интересува повече да разбереш какво се е случило?

Така и направих - инсталирах върху тази версия най-новата версия на Thunderbird и всички пощи и имейли се появиха отново.

Стори ми се странно просто така да изчезва дадена програма и за това ми беше интересно какво може да е причината за да я избегна в бъдеще. Ако се случи отново "от нищото" тогаво определено ще търся конкретна причина.

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 06 December 2018 - 21:45

Прегледай в логовете на ОС-а за проблеми.

Може ли да е тръгнал ъпдейт на програмата и да е бил прекъснат от спиране на системата или грешка?

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители