Jump to content

Една програма изведнъж „изчезна“ – Mozilla Thunderburd


Препоръчан пост

От години използвам Mozilla Thunderburd за проверка на пощте ми. Винаги се зарежда със стартиранее на компютъра, до вчера нямах никакви проблеми, но днес просто не се стартира. Проверих в лентата с програмите и там се оказа че я няма (start menu).

 

Как е възможно една програма от самосебе си да се деинсталира. Компютъра не се използва от друг и аз определено не съм премахвал програмата.

 

След проверка в “Programs and Features” програмата присъства, но без иконка – не знам какво означава този статус. По същия начин показва и в програмата “Your Uninstaller” – посочил съм скрийншотове.

 

post-6863-0-76122700-1543845317_thumb.jpg

 

post-6863-0-20905200-1543845329_thumb.jpg

 

В Старт менюто като потърся Thunderbird  и ми показва една иконка, която като натисна и ме пита дали целая да я изтрия.

 

Показал съм и в папката „C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird“ какво присъства.

 

post-6863-0-38027000-1543845341_thumb.jpg

 

Възможно ли е да проверя някъде в Windows 7, кога една програма е деинсталирана и най-вече ми е интересно какво може да се е случило?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип програми не се деинсталират сами, тук си прав. Не се сещам обаче за начин да се провери как и кога е премахната.

 

Не виждам проблем просто да изтеглиш последната версия на Thunderbird и да я инсталираш върху текущата ти. Или тебе в случая те интересува повече да разбереш какво се е случило?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип програми не се деинсталират сами, тук си прав. Не се сещам обаче за начин да се провери как и кога е премахната.

 

Не виждам проблем просто да изтеглиш последната версия на Thunderbird и да я инсталираш върху текущата ти. Или тебе в случая те интересува повече да разбереш какво се е случило?

 

Така и направих - инсталирах върху тази версия най-новата версия на Thunderbird и всички пощи и имейли се появиха отново.

 

Стори ми се странно просто така да изчезва дадена програма и за това ми беше интересно какво може да е причината за да я избегна в бъдеще. Ако се случи отново "от нищото" тогаво определено ще търся конкретна причина.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...