Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

Имам странен проблем с EAC. Има едно конкретно CD, което не мога да рипна - започва да се пълни error correction полето на всяка една песен и никоя не успява да прочете успешно. Дискът няма почти никакви външни белези - само една малка драскотина, която едва ли обхваща повече от една песен. Възпроизвежда се успешно с AIMP. Интересното е, че по всяка вероятност съм успявал да го рипна със същата програма и (навярно) същите настройки преди години. Какво може да причинява този проблем?

Link to comment
Сподели другаде

Един вариант е да изчакаш поправката на грешки да се опита да си свърши работата. Може да е доста бавно, но в повечето случаи рано или късно всичко се прочита.

Друг вариант е просто да използваш burst режима на четене. В някои ситуации, когато secure режимът е прекалено бавен, burst успява да прочете всичко както трябва на висока или поне по-поносима скорост. Ако използваш AccurateRip, пак ще можеш да си сравниш дали всичко се е изкормило коректно. В противен случай ще трябва да се надяваш, че не е имало грешки по време на burst четенето. Разбира се пак си използвай test & copy.

Това няма да е особено оптимален вариант, ако целиш да качиш въпросния албум на някой частен тракер, където се изискват специфични настройки при рипване и дневник от процеса, като например Reacted, Apollo (ако изобщо се появи отново) или NotWhat.cd. 

 

Трети вариант е да опиташ да рипнеш диска с друго устройство.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Един вариант е да изчакаш поправката на грешки да се опита да си свърши работата. Може да е доста бавно, но в повечето случаи рано или късно всичко се прочита.

Този вариант е ясен и съм го пробвал още преди да пусна темата. Даваше нещо от сорта на sync error поне 4-5 последователни песни. Т.е. буквално нищо не успя да прочете.

 

 

 


Друг вариант е просто да използваш burst режима на четене.

Ще го пробвам - явно е единствения вариант.

 

 

 


Това няма да е особено оптимален вариант, ако целиш да качиш въпросния албум на някой частен тракер, където се изискват специфични настройки при рипване и дневник от процеса, като например Reacted, Apollo (ако изобщо се появи отново) или NotWhat.cd.

По принцип ми се въртеше като идея да го споделя, но не е толкова важно. Всъщност аз съм взел настройките точно от статията на Redacted и успях да рипна поне 5-6 CD-та с максимален резултат.

 

 

 


Трети вариант е да опиташ да рипнеш диска с друго устройство.

Към днешна дата нямам друго, а и май няма да си заслужава усилията.

Link to comment
Сподели другаде

Устройството е старо, така че ми хрумват и две други предложения. Едното е да се почисти оптиката на устройството. Щом е прочело други дискове, надали точно това ще е причината, но все пак. Другото е да се актуализира версията на фърмуеъра, ако не е последната. Също не би трябвало това да е проблем в ситуацията, но е още един вариант, ако ти се изчерпат идеите.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Едното е да се почисти оптиката на устройството. Щом е прочело други дискове, надали точно това ще е причината, но все пак.

EAC прочете всички останали дискове (без никакви грешки на нито една песен), а AIMP възпроизвежда абсолютно всичко. Наистина ми е съмнително това да реши проблема, но така или иначе е прекалено много труд за един диск.

 

 

 


Другото е да се актуализира версията на фърмуеъра

Аз съм със същата версия.

 

 

Ще пробвам режима, който предложи, когато ми остане време.

Link to comment
Сподели другаде

@Night_Raven,

С този режим сработи.

 

 

 


Ако използваш AccurateRip, пак ще можеш да си сравниш дали всичко се е изкормило коректно.

 

Как се прави това?

Link to comment
Сподели другаде

Как се прави това?

Доколкото виждам от третата снимка, вече използваш AccurateRip.

 

По принцип при вкарване на някакъв диск/албим, който фигурира в базата от данни на AccurateRip, EAC предлага на потребителя да настрои въпросната функционалност, което явно си го направил вече.

 

Така че дори и да използваш burst режима на четене, ако в дневника пише, че риповете са точни, значи всичко е наред.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип при вкарване на някакъв диск/албим, който фигурира в базата от данни на AccurateRip, EAC предлага на потребителя да настрои въпросната функционалност, което явно си го направил вече.

Направил съм го, но за друго CD. Това по всяка вероятност не е във въпросната база, защото не е известно/официално и дори не си намира таговете. В лога имам "Track not present in AccurateRip database" за всеки track. Да разбирам ли, че не мога да разчитам на него (в случая)? И има ли какво да направя вместо това?

 

 

P.S. Всъщност бях забравил да прослушам рипнатите песни. Оказва се, че и без AccurateRip мога да заключа, че не се е получило. Има константно "бръждене" във всяка една песен.

Link to comment
Сподели другаде

Направил съм го, но за друго CD. Това по всяка вероятност не е във въпросната база, защото не е известно/официално и дори не си намира таговете. В лога имам "Track not present in AccurateRip database" за всеки track. Да разбирам ли, че не мога да разчитам на него (в случая)? И има ли какво да направя вместо това?

Ако в дневника пише, че дадената пътека не е налична в базата от данни, то това значи, че за конректната пътека не може да се каже дали е рипната правилно. Не значи, че AccurateRip функцията не работи.

 

P.S. Всъщност бях забравил да прослушам рипнатите песни. Оказва се, че и без AccurateRip мога да заключа, че не се е получило. Има константно "бръждене" във всяка една песен.

За момента не се сещам друго решение освен използване на друго оптично устройство.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...