Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

възможно ли е да изолирам bad cluster на Hard Disk за да го ползвам като системен.Намира се между 0 - 31 GB .Хард дискът е разделен на две половини 31GB и 200GB .Aко с прогрмата Acronis Disk Director използвам функцията delete partishon и посоча тази в която се намира bad cluster`a,възможно ли е това да реши проблемът? Тоест да останат само 200GB.

Инсталирах му Windows 7 първият път стартира,струва ми се нормано.Вторият остана на синият екран с loading, третият път отново стартира,но по-бавно.Позамисли се доста.Повече не съм опитвал.

Изобщо  този Hard Disk има ли възможност да го ползввам за системен ? Има един bad cluster - 4КВ лоши сектори.

 

 Благодаря за отделеното време и внимание.

Link to comment
Сподели другаде

Каква марка и модел е въпросната 250-ца?

Има ли в момента нещо ценно на него (и за двата дяла става дума)?

Ако няма можеш ли да му пуснеш:

1. regenerator - с опция само да направи карта на лошите сектори - запиши си ги!

2. направи снимка на S.M.A.R.T.-а на диска

3. Low Level Format

4. отново regenerator - със същата опция - запиши си ги и ги сравни с предходните, може да ги споделиш и тук, като дадеш и броя на секторите на целия диск.

5. направи нова снимка на S.M.A.R.T.-а на диска - покажи двете снимки

 

Принципно мисля, че може да бъде излъган, но първо трябва да се види как се държи при натоварване и ръчкане.

Ако има нещо неясно по стъпките питай!

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

дискът е Western Digital WD Caviar WD2500JS-60MHB5 .Не е нов, купих го като употребяван. Не зная кой подред собственник съм.

Общият вид  е добър.Няма видими макродефекти. Състоянието в което го приех бе следното : Разделен на две половини едната под формат FAT32 с размер 31 GB несъдържаща никакви файлове,и втората под формат NTFS с размер 200GB .Тя съдържаше доста файлове,  Windows, драйвер на NVIDIA (мисля ,че беше за Graphic Adapter) и др..  Форматирах ги двата на NTFS и ги слях ,след което им дадох нов размер 81GB и 150GB . Дадох опция Check от Acronis Disk Direktor  , с която извърших и горепосочените манипулации. Като приключи check`ването ми излезе съобщение за 1 bad cluster и принадлежащите му 4 bad sectors. Реших,че не е проблем и мога да инсталирам ОС. След инсталацията системата стартира според мен съвсем нормално. Реших да повторя и след рестарта остана на Loading.Поизчаках и след като не видях промяна натиснах reset. Третият път ОС отново се стартира но по-бавно. Почудих се какво да правя и понеже не ми се стори нормално поведението  на PC`то , отново с Acronis`a възстанових хардът към видът в който го приех.Разликата е,че първата половина е на NTFS (в началото бе FAT32),a втората е абсолютно празна. С хардове не съм се занимавал.Бавно и тегаво върви всичко свързано стях .

Знаех за рискът ,който поемам с подобна покупка ,тъй че сам си натресох това. Ако не става не става.

 

След като прочетохте това има ли смисъл да опитвам с HD regenerator, на който се натъкнах  с Google.

 

 Извинявам се,че ви занимавам с последствията от моята глупост.Съжалявам ,че ви отнемам от времето.

В пълното право сте да закриете темата.

 

 Поздрави и лека вечер.

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли си на друга машина http://disk-tool.com/download/mscanner/mscanner-pro-portable.zipи разархивирай на примерно на флашка. Стартирай компютъра от Windows PE (примерно на sergei strelec). Стартирай нужната разрядност(според тази на стартираната PE операционна система), направи сканиране на диска. Като завърши запиши лога на сканиането. Публикувай лога тук.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам друга машина.В моментът е само тази ,на която съм сложил един 80GB хард,който е на около 12 години (не е работил през цялото време).Събирам за ново PC.Повече от месец разглеждам цените на компонентите,а те хич не са ниски. (това е друга тема)
Mного ми дотегна от дългите и тегави сканирания .Два дена + още един Check`вам. Писна ми!
Флашката ми се скапа преди доста време.Не съм си вземал нова,защото не ми е била потребна.Инсталирам през DVD .
Мисля да опитам още една инсталация на Windows .Ако заработи добре,ако не - след седмица ,като се поразсея може да подновя Check`ването.

Извинете за отнетото време.
Благодаря за вниманието.
Ако решите може да изтриете темата. Аз като приключа със сканиранито с препоръчаните софтуери ще публикувам отговорите в някоя подобна тема,без да започвам нова.

Поздрави и хубав ден!

Link to comment
Сподели другаде

За 100ина лева можеш да си вземеш маркова реновирана машина на DDR3. Това при положение, че ще се ползва само за браузване, филми, музика. Слагаш за още 50-ина лева едно SSD и пей сърце.

Link to comment
Сподели другаде

За 100ина лева можеш да си вземеш маркова реновирана машина на DDR3. Това при положение, че ще се ползва само за браузване, филми, музика. Слагаш за още 50-ина лева едно SSD и пей сърце.

Благодаря за предложението,но вече си взех реновиран хард диск.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...