Jump to content

Сваляне на песни от YouTube


Препоръчан пост

Здравейте,

Заглавието е малко банално, но имам малко по-различна идея. Имам списък с песни, на които не съм намерил официален източник (най-вероятно никога не е имало такъв), и съм принуден да прибегна до по-примитивен вариант - да ги тегля от YouTube. Идеята ми е поне да запазя качеството от YouTube. Т.е. да се извлече аудиото без да се прекодира.Въпросите ми са:

1. Има ли готов инструмент, който да прави нещо подобно (подобен на тези)?

2. В случай, че не съществува такова нещо - каква е най-добрата методология да го правя ръчно? За самото извличане преди време съм ползвал подобен вариант. А за свалянето на видеото съм ползвал IDM. Спомням си, че сред недостатъците му беше, че понякога показваше учудващо много потоци (възможно е да пропускам нещо, но ми изглеждаше съмнително). И, че е платен.

Link to comment
Сподели другаде

Ако команден ред не те плаши, тогава youtube-dl. За извличане на аудиото по всяка вероятност ще трябва да поставиш и още 1-2 инструмента в папката на youtube-dl, както се споменава в „Post-processing Options“ секцията на документацията.

Тук, малко по-надолу, има и списък с графични интерфейси за youtube-dl, повечето от които са безплатни.

Link to comment
Сподели другаде

Ако команден ред не те плаши

А, ако ме плаши? :)

Не че няма да се науча да работя с него, но ми се струва излишно сложно (поне за моята цел). Странно ми е, че няма уеб приложение, базирано на него (или поне не успях да открия). От втория линк сякаш само това има опцията, която търся, но от снимките не се вижда как се избира какво точно да сваля (аудио/видео). Ще ги разгледам идните дни. Благодаря.

P.S. Ти как го използваш? Чрез команден ред?

 

 

Пълна версия на Pazera Free Audio Extractor

Да, това изглежда приемливо, но трябва сам да правя тегленето.

 

Link to comment
Сподели другаде

Да, това изглежда приемливо, но трябва сам да правя тегленето.

 

Която и да е програма, трябва първо да свали видеото, а после да ти разделя потоците!

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Която и да е програма, трябва първо да свали видеото, а после да ти разделя потоците!

 

Да, това казвам. Идеята е по възможност да не правя свалянето "ръчно".

Link to comment
Сподели другаде

 

 


то има доста он-лайн сайтове които теглят от линка на ю-тюб и само аудио и също и видео,

 

Теглят съмнителни MP3 файлове и разни подобни.

Link to comment
Сподели другаде

Днес намерих малко време и успях да си довърша задачата. Ще напиша за моя опит, в случай, че на някой би му било полезно.

Пробвах всички интерфейси за youtube-dl от статията, която сподели @Night_Raven. За съжаление успях да подкарам само 1-2 (и то с неясни грешки при стартирането), но нямат опцията, която търся.

Пробвах и такава добавка за Firefox. Изглеждаше, че работи, но сякаш беше бавничко. А описанието ми се стори малко съмнително и не събрах смелост да го ползвам.

Това, с което си свърших работата, е JDownloader. Останах доста приятно изненадан - има си специален YouTube плъгин и има настройка винаги да избира най-добрия поток. За около 2-3 минути зареди списък с над 100 песни от линкове. На AAC файловете дори се опитва да слага тагове по някакъв негов си начин. Определено ми спести доста работа.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...