Прехвърляне към съдържание

Снимка

Избор на мишка.

• Моля, влезте, за да отговорите
8 отговора по тази тема

#1 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 147 мнения
  • Живущ в:Лутадел
  • Интереси:Компютърна сигурност

Публикувано: 11 September 2018 - 09:17

Здравейте. :)

Имам известни колебания при избора на мишка.Основното което търся е висок DPI, както и разширени макро възможности за настройка.

Засега се чудя между - 

Razer Naga Trinity

ROCCAT Kne Aimo

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 11 September 2018 - 19:38

Маркетинговите отдели са си свършили добре работата, защото този мит, че е нужен висок DPI, не иска да умре. :)

Най-важното нещо в една мишка е ергономията, т.е. колко ще ти е удобна, а това се определя от формата ѝ и какъв захват използваш.

Знаеш ли какви са видовете захвати (начини за хващане/държене) на мишки? Ако да, какъв е твоят?

За какви игри ще се използва?

Бюджет?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 147 мнения

Публикувано: 12 September 2018 - 17:30

За захват не съм сигурен - досега съм ползвал A4Tech Bloody V3 и ми е удобна.

Игри - Diablo 3, Dragon Age, Starcraft 2, Vampyr, Call of Chtulu

Бюджет - 200лв

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 13 September 2018 - 18:22

В такъв случай най-вероятно използваш palm захвата. За всеки случай, ето видео, което ги обяснява.

Мишки за palm захват с най-качественя сензор са следните:
- ROCCAT Kone Aimo
- ROCCAT Kone EMP
- ROCCAT Kone Pure Owl-Eye
- COUGAR Revenger
- COUGAR Revenger S
- ASUS ROG Gladius II
- Zowie EC2-B
- Trust GXT 188 Laban
- Creative Labs Siege M04
- Logitech G403
- Logitech G502
- Logitech G703

Не че няма и други мишки с прилични сензори, но това са отличаващите се. Поне откъм сензор.
Мишката на Trust е евтиничка за екстрите, които предлага. Възможно е това да се дължи на името, защото Trust не се води реномиран произоводител, но може и наистина е де по-нискокачствен продукт. Нямам представа.

Изборът на мишка е трудно нещо, защото има много фактори, както обективни, така и субективни, а и разнообразието е голямо. Дори и не сме засегнали фактори като: маса (още известна и като „тежест“), кабел, превключвателли, обвивка, вградена памет (мисля, че повечето мишки в списъка да имат такава, което е добре според мен), допълнителни бутони и т.н.

Винаги можеш да се насочиш и към Razer DeathAdder, чиято форма по всяка вероятност е служила за... вдъхновение... на A4Tech. Мишки със същата или подобна форма на DeathAdder има тон.
Споменавам DeathAdder, защото е класика в жанра, макар това да не я прави особено добра. Има доста разновидности и, доколкото знам, нито една от тях не е с последно поколение сензор. Да не говорим за проблемите с контрола на качество, с които Razer са (печално) известни. Разбира се, най-вероятно сензорът е достатъчно добър, а и формата е реално с по-голямо значение в случая, но Gladius II на ASUS (поместена по-горе) има сходна форма и качествен сензор.

Независимо какво си говорим тук, не забравяй, че е силно препоръчително да тестваш мишка на живо. Най-добре е да работиш/играеш с мишка избрана от теб игра поне няколко часа, за да придобиеш някаква представа колко ще ти е удобна. Това за жалост не винаги е възможно, поне опитай да тестваш формата за няколко минути в някой магазин. Недостатъчно е, но е по-добре от нищо.

#5 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 147 мнения

Публикувано: 13 September 2018 - 20:03

Благодаря. Ще прегледам всички мишки от списъка. От тях съм разглеждал само ROCCAT Kone AIMO. Не знаех че продуктите на Razer са проблемни. Мислех че са една от качествените марки.

#6 Уди Кълвача

Уди Кълвача

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 198 мнения
  • Живущ в:Плевен

Публикувано: 13 September 2018 - 21:05

A4Tech WOP 49 е най-удобната за ръката, която съм срещал. Много чувствителна. За съжаление не виждам от къде може да се купи, защото модела е много давнашен. Ако мога, пак от нея бих си взел, само дайте координати. Имам я по препоръка от служител на най-реномирания магазин и сервиз за компютри.

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 13 September 2018 - 22:29

Не знаех че продуктите на Razer са проблемни. Мислех че са една от качествените марки.

Razer никога не са били еталон за качество, макар че в по-ранните си години съотношението им цена/качество не беше толкова зле. С времето занемариха контрола върху качеството на производство и сега съотношението им цена/качество е може би най-лошото от всички. За техен късмет, маркетингът им е отличен, което им движи компанията. Не че маркетингът не е много важен елемент за всяка компания, но за Razer това важи с огромна сила. Утре могат да се преименуват на „The Marketing Corporation“ и на никого няма да му направи впечатление. :)

Измежду най-големите имена сред производителите на гейминг периферия единствено Logitech заслужават внимание. Те са единствената компания, която всъщност се опитва да разработва нови технологии и се стреми към някакви иновации като цяло. Не че са ангелчета, те също имат някои доста прехвалени и надценени продукти, както и маркетингов отдел, който да хвърля пясък в очите на клиентите. И все пак, за разлика от останалите, имат някаква подплата.

Това разбира се не значи, че те съветвам да си купиш мишка на Logitech. Ако някоя друга мишка ти е наистина удобна, вземаш нея. За жалост изборът е труден. На повърхността не изглежда така, но колкото повече се интересува човек от това какви са факторите при избор на мишка и защо са важни, толкова по-ясно става колко сложен е изборът. Поне ако човек наистина иска да направи максимално добър избор. За щастие аз открих мишка, която за моите нужди е общо взето перфектна. Затова си купих и резервна (която не е идентична, но е на 99% същата, но на драстично по-ниска цена).

Както и да е, ако имаш други въпроси, питай. И не, DPI-ът не е важен. Това е една от най-големите маркетингови заблуди... може би в компютърната индустрия. Не че нямаше и други, но повечето потънаха в забвение. Тази обаче упорото отказва да си отиде. Геймърите са наивни същества. Макар че всъщност не е учудващо. Все пак са деца, които се радват на шарени светлинки. :)

#8 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 147 мнения

Публикувано: 14 September 2018 - 14:06

Засега съм се спрял на ROCCAT Kone Aimo.

Относно останалите предпочитания за мишка.

тежест - предпочитам да е по тежка

искам да има максимални възможности за макроси.

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 14 September 2018 - 15:24

За макросите е важен софтуерът и евентуално с колко бутони разполага мишката, за да можеш да използваш повече такива. Различните мишки разполагат с различни опции за настройка на профили и смяната им, за което ообикновено помага и вградената памет в самата мишка. За жалост обаче не съм запознат в детайли със софтуера на различните мишки. Не използвам макроси и за мен вградената памет в една мишка е важна дотолкова, доколкото да може да си съхрани настройките и да мога да деинсталирам софтуера на производителя. :)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители