Jump to content

Непрекъснат рестарт на компютър


Препоръчан пост

Няма такова нещо като читав калкулатор. Не им обръщай внимание.

От 750W ще имаш нужда като си купиш 2 броя видеокарти от по-над хилядарка и всяка ще има 3 пъти по-висока консумация.

Читаво 450W е напълно достатъчно за GTX 1060 например която е грубо двойно по-лакома от старата ти. 

Със сегашната машина под товар захранването няма да се товари и на 50% а реално едва ли ще види такъв като описваш за какво я ползваш машината.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 81
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Може да споделиш линк-а на въпросния сайт (ако е "китайска пиратка" 750W - добива някакъв смисъл, иначе захранване с такова ниско КПД).

Сайта е https://outervision.com/power-supply-calculator

Link to comment
Сподели другаде

Може би нещо не си го разбрал добре сайта, или не си въвел коректно данните си. Ето на мен какво ми дава: резултат

Link to comment
Сподели другаде

Може би нещо не си го разбрал добре сайта, или не си въвел коректно данните си. Ето на мен какво ми дава: резултат

Най вероятно не съм въвел нещо коректно.

 

 Малко нова информация от снощи. На една колежка мъжа и е IT, та снощи успя да намине да види за какво иде реч. Той също каза, че захранването не е много читаво, по дъното видимо всичко е ок, питаме дали съм вадил РАМ като оставям по една плочка. Това го правих и проблема съществуваше, не бях слагал плочките на другите два слота.

Сложи едната плочка на един от другите слотове,който никога не са ползвани, при откачено всичко пусна тест с Hiren's Boot от USB и компютъра работи и въртя тест за паметта повече от 1 час без да спре, рестартира или забие.

Тъй като компютъра още е разглобен, ще взимам ново захранване и ще му направя профилактика на радиаторите на чипсетите с нова термолепенка, така и така съм взел въпреки, че по време на теста радиаторите на чипсетите и двата моста си пареха но нямаше рестарт.

Link to comment
Сподели другаде

Все си мисля че плочките рам трябва да са през слот но явно тук ситуацията е различна.

Да, в книжката на дъното така са дадени един до друг.

От два дена компютъра работи без сам да се рестартира, с една плочка RAM на един от слотовете, който не са ползвани до момента. Обмислям смяна на двете плочки, след това да добавя и втората? 

Остава да ми остане време и да отида и за захранване.

Link to comment
Сподели другаде

Чак сега ми остана време да погледна темата. Не знам дали вече е закупен захранващ блок, но поне според мен не е доказано напълно, че проблемът е в него. Дори си мисля, че проблемът е другаде. GX серията на Cooler Master не е нещо особено, но не е и за изхвърляне. За въпросната система според мен е сносно.

 

Останах с впечатление, че не са правени по-подробни тестове с паметта. Т.е. всяка плочка във всеки слот. Възможно е някоя от плочките и/или някой от слотовете да има проблем. Не пречи и профолактично да се почистят контактните писти на паметта с гумичка за молив и/или да се почистят слотовете на паметта и видео картата с някоя четка с мек косъм.

Link to comment
Сподели другаде

Чак сега ми остана време да погледна темата. Не знам дали вече е закупен захранващ блок, но поне според мен не е доказано напълно, че проблемът е в него. Дори си мисля, че проблемът е другаде. GX серията на Cooler Master не е нещо особено, но не е и за изхвърляне. За въпросната система според мен е сносно.

 

Останах с впечатление, че не са правени по-подробни тестове с паметта. Т.е. всяка плочка във всеки слот. Възможно е някоя от плочките и/или някой от слотовете да има проблем. Не пречи и профолактично да се почистят контактните писти на паметта с гумичка за молив и/или да се почистят слотовете на паметта и видео картата с някоя четка с мек косъм.

Не, все още не е закупен, т.к. ме нямаше и компютъра реално не е работил цяла седмица. Миналата година пусках тестове на паметта но нямаше проблем, също са чистени контактните писти. Пробвано е да работи с една памет, но само на тези два слота.

Възможно ли е дъно, BIOS,  да прави грешка при четене от паметта на тези два слота? Или евентуално има някакъв дефект и не може да се хване

Link to comment
Сподели другаде

Да, възможно е да има проблеми с конкретни слотове. Затова не пречи да тестваш с една или повече плочки на различни слотове.

 

Една година е доста време, така че можеш да пуснеш нов тест на паметта. За всеки случай.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

След цяла седмица работа с една плочка РАМ, днес реших да добавя и другата след около 3-4 часа работа и екрана замръзна. Махнах едната и сложих другата (която бе махната по време на теста) засега повече от 4 часа няма проблем.

Води ме на мисълта, че дуал мод нещо се дава грешка в някаква ситуация. Сега мисля да оставя тази плочка няколко дена и след това да добавя другата на другия канал.

Link to comment
Сподели другаде

От Gigabyte препоръчват, ако ще се използват две памети, да са в слотве 1 и 2. Ако в такива позиции има проблем, ги измести в слотове 1 и 4 или в 2 и 3. Това са другите две комбинации, в които ще работи двуканалният режим. Ако проблемът остане, продължи да използваш и двете плочки памет, но този път в едноканален режим, т.е. опитай в слотове 1 и 3 или 2 и 4. Ако продължаваш да имаш проблем, значи по някаква причина дънната платка не се разбира с тези две плочки. В такъв случай вариантът е да си набавиш още една плочка памет със същия капацитет и да тестваш нея в комбинация с някоя от текущите.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Резултатите след тест, след смяна на едната плочка в с другата 2 седмици без проблем, следователно рамта си е ок. След това пробвах комбинация 1 и 3 слот, след ден и половина замръзна екрана. В момента плочките са сложени на 2 и 3 и цяла седмица няма проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Резултатите след тест, след смяна на едната плочка в с другата 2 седмици без проблем, следователно рамта си е ок. След това пробвах комбинация 1 и 3 слот, след ден и половина замръзна екрана. В момента плочките са сложени на 2 и 3 и цяла седмица няма проблеми.

Две сутрини поред се саморестартира, явно нещо му пречат 2 плочки?

Link to comment
Сподели другаде

GB се славят със скапаната си поддръжка но в случая имаш две еднакви плочки като гледам на стандартни честоти и няма клок тоест не трябва да има проблеми.

Ако си с по-стар биос от F4A - 2010/07/02 се погрижи да го обновиш.

Ако нещо си ровил и променял в биос но не помниш махни батерията на дъното за няколко минути при изключен компютър и после я върни пак.

Link to comment
Сподели другаде

Според ръководството на дъното, работни комбинации за двуканален режим с два модула са
1-2 или 3-4 слот(стр.16):
http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_ga-790xta-ud4_e.pdf

На 2-3 най-вероятно работи в едноканален режим.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...