Jump to content

Непрекъснат рестарт на компютър


Препоръчан пост

Не разбирам как ти е хрумнало, че 400W не марково захранване става за тест! Също така не ми е ясно защо се занимаваш с южния мост, а до сега не си намерил време просто да отвориш и видиш как е твоето захранване. Търсиш читаво захранване, ако няма от кого да го намериш - харесваш си едно от нета, посъветваш се с нас и поръчваш online тестваш и ако не е от това можеш да го върнеш в рамките на 14 дни.

 

Има много програми които четат направо датчиците - Aida64, CPUID HWMonitor, може да погледнеш и по-задълбочено на видео картата с TechPowerUp GPU-Z, както и на твърдия диск Crystal DiskInfo.

 

"Би трябвало да прегледаш и северния мост, защото видеоконтролерите са именно там,загряването е по-голямо а на теб ти замръзва видеото!" - кой видео контролер е там? По скоро северния мост обслужва връзките между основните компоненти като един от тях е външната видео карта (с която явно няма проблем).

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 81
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

 По скоро северния мост обслужва връзките между основните компоненти като един от тях е външната видео карта (с която явно няма проблем).

Явно не ти се е случвало при загряване на северния мост да ти блокира видеото? Именно на външна видео карта.

 

"Относно моя компютър, махнах радиатора на чипсета оказа се, че е с термолепенка. На мястото където контактува с чипа беше един вид изсъхнала и лесно "чуплива".

 

И това според тебе е нормално на южния мост? И не може от прегряване на чипа да изключи защитата?

Link to comment
Сподели другаде

Едното няма общо с другото. В този северен мост видео контролер няма.

 

Състоянието му е нормално спрямо годините му. Температурна защита на южен мост да спре цялата система ... не го вярвам, даже не се знае дали има температурен датчик там, а ако има то до сега можеше да се споделят стойностите. Също така ако беше проблемен той щеше да изпитва трудности с дискове, звук, USB, мрежа и всичко за което отговаря южния мост, а не просто да получи срив в системата.

Link to comment
Сподели другаде

Температурна защита на южен мост да спре цялата система ... 

Може да не вярваш, но на мене ми се случи, именно от пресъхнала паста и ефекта беше точно както обяснява автора!

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Не разбирам как ти е хрумнало, че 400W не марково захранване става за тест! Също така не ми е ясно защо се занимаваш с южния мост, а до сега не си намерил време просто да отвориш и видиш как е твоето захранване.

Такова имаше човека,  току що отворих моето, видимо на захранването му няма нищо, всичко си изглежда здрав. Относно захранвания гледам тези, ще ми се да е повечко, че да съм подготвен евентуално за нова система .... дано захранването да е проблема. Тези, като мисля за това 850 W.

 

CoolerMaster MASTERWATT 750W MPX7501, 750W, Active PFC, 80+ Bronze

 

Fortron Raider II, 750W, Active PFC, 80+ Silver, 120mm вентилатор

 

Raidmax RX-850AE-B, PSU 850W, 80 Plus Gold, 135mm вентилатор

Link to comment
Сподели другаде

Реално и това ти е достатъчно Seasonic SSR-430ST, все пак не е ясно каква би била новата система! А ако толкова искаш да се застраховаш и ще е нещо с много мощно видео - Seasonic FOCUS Plus (SSR-650FX GOLD).

Хубаво, че изглежда добре, но дали и работи коректно?

Link to comment
Сподели другаде

Не следя темата особено, но виждам някакви коментари във връзка със захранващи блокове. Преди някой да е дал пари за боклуци, нека съм кристално ясен: 550-ватов захранващ блок е предостатъчен за една съвременна и сносна геймърска конфигурация. Говоря за среден и средно-висок клас. Ако се цели гейминг на 4K и/или повече от един монитор, за което е нужна висок клас видео карта, тогава вече можем да си поговорим за 600-750-ватови захранващи блокове.

 

Добавено: реално погледнато, на една съвременна конфигурация за 1080p@60FPS гейминг могат да ѝ стигнат дори 350-450 вата (зависи от конкретните компоненти). Проблемите са, че няма разнообразие от захранващи блокове с нисък рейтинг и че качеството им варира от посредствено до „стопер за врата“.

Link to comment
Сподели другаде

Не е лошо да се прегледа темата.

Коментара е, че може неговото захранване да не работи коректно.

Всяко 550W захранване ли е добро? Аз не бих ги сложил под общ знаменател само по етикета им с W.

Link to comment
Сподели другаде

Ще прегледам темата може би утре. Не съм сигурен кога ще ми остане време.

 

Никъде не съм казал, че всеки 550-ватов захранващ блок е добър. Да, по принцип рейтингът на даден захранващ блок изобщо не е показател за качество. Де факто обаче се оказва, че на пазара просто няма наистина качествени захранващи блокове с нисък рейтинг. Това е така, защото производството им не е рентабилно.

 

Добавено: Калпави захранващи блокове има с всякакъв рейтинг. Например когато видиш блок с рейтинг 750-850 вата на цена под 100 лева, трябва веднага да е ясно, че става въпрос за бомба със закъснител.

Link to comment
Сподели другаде

В далечната

 

Реално и това ти е достатъчно Seasonic SSR-430ST, все пак не е ясно каква би била новата система! А ако толкова искаш да се застраховаш и ще е нещо с много мощно видео - Seasonic FOCUS Plus (SSR-650FX GOLD).

По принцип като го събирах навремето, гледах де добър за игри. С времето игрите поизостанаха и сега се ползва основно за чертане на Autocad, Revit, работа с офис пакет и друг специализиран софтуер. Затова ще видя второто предложено.

 

 


Хубаво, че изглежда добре, но дали и работи коректно?

Това не знам, измервах напреженията който дава и са ок, под товар вече може и да се дъни не знам. 

 

Добавено: Имам вариант да сложа моето захранване на по-слаба и стара машина, ако има дефект дали ще се прояви?

Редактиран от DAVIDOV
Link to comment
Сподели другаде

Ако си решил да сменяш захранващия блок, преди да си даваш парите, кажи с колко такива разполагаш, какви са текущите компоненти и какво възнамеряваш да правиш занапред с компютъра, за да ти се избере оптимален продукт.

Link to comment
Сподели другаде

Има захранвания които при тест се дънят под официалните си спецификации но консумацията на машината ти под товар няма и 200W тоест проблема не е в това.

Ако наистина има проблем с захранването той е другаде и ще се прояви и при друга машина.

 

п.с. Имал съм случай на рестарти при добавяне на записвачка на стар компютър.

След като я махнах проблем нямаше и компютъра се ползва още няколко години докато не отиде за скрап.

Ако захранването има проблеми може всякакви дребни неща да обърнат каруцата.

 

https://www.vario.bg/bitfenix-formula-gold-450w-bp-fm450ulag-9r

Ако горното идва скъпо не толкова ефективни и по-шумни но и по-евтини - 

https://www.vario.bg/corsair-cx-series-cx450-450w-cp-9020120-eu

https://www.vario.bg/evga-450b-bronze-450w-100-b1-0450-k2

За модулни варианти нарочно не съм дал линк понеже дигат цената а няма отношение към надеждността.

Link to comment
Сподели другаде

Ако си решил да сменяш захранващия блок, преди да си даваш парите, кажи с колко такива разполагаш, какви са текущите компоненти и какво възнамеряваш да правиш занапред с компютъра, за да ти се избере оптимален продукт.

Едното е от стар компютър от преди 15 години поне, така стой в мазето и не знам в какво състояние ще е. Другото е 300W  на FSP Group ...

Компонентите са в първия пост, основно се ползва за чертане на CAD, BIM софтуер, офис пакет ... ако се играят игри то е на 5 месеца един път и са предимно старите класики от сорта на Heroes III. С една дума от поне 3 години се ползва основно  за работа, за в бъдеще ще е същото.

 

 

 

........но консумацията на машината ти под товар няма и 200W тоест проблема не е в това.

Минали я ден в сайт на производител на захранване имаше калкулатор за необходима мощност на захранване, След въвеждане на моите компоненти ми даваше, че имам нужда от 750W, а като консумация ми даваше 400-470

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...