Jump to content

Нещо дето не мога да разбера!


Препоръчан пост

Здравейте момчета!

Синът ми започна да играе на мама игрите! :)

Един диск от стара игра. По точно третия диск на играта Final Fantasy 8 версия за PC, е с две секции. Втората секция от диска е аудио. 

Понеже dvd четеца плачеше за нов, то скърцаше тропаше, фучеше, смених го де, но преди да го сменя му пуснах играта от Виртуален драйв на Неро, винаги съм го ползвала за всички игри включително и с емулатора за Playstation, никога не е имало проблем. С този диск обаче греда! На определеното място песента на тръгва! Иначе играта върви без проблеми. Ако чете от диска, проблем няма, но от имидж файл-не! Опитах с bin, nrg, cue, img разширения не и не! Опитах с Виртуалния на Deamon, CloneCD Alcohol , не и не! Музиката не тръгва. Върви само когато чете от диска! 

Помислих си да не би имиджа да е повреден...има защита авторски права...да не е направен не както трябва.  Направих нов диск, върви без проблем, но от виртуален, музиката не тръгва!

ОС Windows XP SP3. Опитах с 8.1 ,да не би нещо от операционната система...с тия виртуални... същата работа Но с новите операционни системи все има проблеми,тази игра спира блокира изключва когато си иска! Не помагат и настройките за съвместимост. Та се върти от ХР ако изобщо има значение.

Някакви идеи?

Благодаря! :)

 

 

п.п. Изобщо виртуалните четат ли мулти секциони?

Link to comment
Сподели другаде

Как точно създаваш образа на диска и с коя програма?

Какъв е размерът на образа?

Ако опиташ да го възпроизведеш в някой плеър като обикновен аудио диск, какво се случва?

Link to comment
Сподели другаде

Disc3.iso.bin   648 817 КБ

Disco 3.iso.cue 

 

FILE "Disc3.iso.bin" BINARY
  TRACK 01 MODE1/2352
    INDEX 01 00:00:00
  TRACK 02 AUDIO
    INDEX 01 57:06:54
 
Правен е с CloneCD опция  Disc game - protect
С плеер аудиото тръгва веднага.
 
Същите опции използвам и с дискове за Playstation!
 
p.p. То този го въртя с Deamont i CloneCD защото Nero не чете bin. На времето когато ги правих с неро на третия ми каза,че не може да създаде мулти диск в Iso и за това ползвах CloneCD иначе другите са Iso.
Link to comment
Сподели другаде

Когато възпроизвеждаш диска в даден плеър, виждаш ли отделни „песни“ с различно времетраене (както е на нормален аудио диск) или е само една, дълга „песен“?

 

Казах пътеки, защото технически подгледнато не са „песни“, а пътеки.

Link to comment
Сподели другаде

Една единствена от 5.40 м. И с Имидж и с диск!

 

TRACK 02 AUDIO
    INDEX 01 57:06:54
 
Това ли време те смущава? И на мене ми направи впечатление....
 
 
 
 
 
 
п.п. Между другото, намерих и изтеглих 5 те диска на играта от интернет. Диск 3 е с абсолютно същите файлове и съдържание в cue файла!
Но не мога да го подкарам защото версията на играта е на английски, и ми изписва грешен диск! А да я играя...докато стигна до там са дълги часове...
Link to comment
Сподели другаде

Ако при опит за възпроизвеждане на записан диск и образ в аудио плеър, и двата нямат проблеми, но в игра само физическият диск работи нормално, то може би има настройка в някой конфигурационен (.ini) файл в папката на играта конкретно за музиката. Гадая, защото реално не виждам причина при емулиране на диск да няма музика, а при физически диск да има. Освен ако оптичното устройство не е свързано с допълнителен аудио кабел. Да не би това да е ситуацията?
Link to comment
Сподели другаде

Май и ти се обърка в тази каша! За какво му е на оптичното устройство аудио кабел, като именно с него работи нормално, или аз нещо не разбирам? Аудиото го няма през виртуалните.

Няма ini, беше първата ми работа да видя. Има едно EXE за конфигурация но в него аудиото е фиксирано primario и не се променя...

Във видеото може само да промениш, на цял екран или прозорец, Останалите настройки са за самата игра.

Нямам идея... Имам чувство че самият имидж нещо не е добре...Ама не че програмите го правят зле, а самия диск нещо му има...знам ли! Направих нов имидж от диска с три различни програми, същата работа! Намерих италианската версия на един торент ама върви много бавно... 12 часа... да видим като се източи какво ще стане!

Link to comment
Сподели другаде

Аха! В пакета има един файл дето го няма в моя стария! DISK3_AUD

Няма разширение и е празен 0 кб. Ама явно самото му съществуване означава нещо за софтуера на играта!  :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...