Прехвърляне към съдържание

Снимка

Сливане на двя дяла?

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 346 мнения

Публикувано: 02 June 2018 - 11:00

Добар ден! На един стар лаптоп НР, с ХР SP3, искам да слея два дяла, понеже С остана с 3 гигабайта свободно място.

Не знамо що така са ги правили при инсталирането. С е 30гб, D е 20гб и Е са направили 10гб.

Искам тия 10гб от Е да ги слея с С, да стане С-то 40гб. Дали ще стане с тая програма и коя опция?

https://www.disk-par...nload-home.html

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 162 мнения

Публикувано: 02 June 2018 - 11:30

Първо трябва да видиш физически кой дял след кой е на диска. Ако са подредени така C, D и E няма как с едно действие да се обединят C и E тъй като между тях е D. Като при работа с дяловете е крайно препоръчително да имаш бекъп на ... на всичко (сигурно си далеч от идеята да го инсталираш наново). Преди да почнеш тази гимнастика е хубаво да се направи анализ и какво толкова има на дял С. Аз лично диска на подобен лаптоп бих разделил по 30/4/останалото-C/Swap/Data, така, че няма нищо нередно в разделянето. 3GB свободно място не са проблем стига да не се качва нов софтуер! Да не се окаже, че има 10GB Temp или C:\Documents and Settings\User*\Desktop тежи най-много! Също така може да видиш къде и колко е сетната виртуалната памет и ако прецениш да я преместиш на друг дял, хибернейта също може да тежи и ако не се ползва може да се спре.

#3 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 346 мнения

Публикувано: 02 June 2018 - 12:44

Първо трябва да видиш физически кой дял след кой е на диска. Ако са подредени така C, D и E няма как с едно действие да се обединят C и E тъй като между тях е D. Като при работа с дяловете е крайно препоръчително да имаш бекъп на ... на всичко (сигурно си далеч от идеята да го инсталираш наново). Преди да почнеш тази гимнастика е хубаво да се направи анализ и какво толкова има на дял С. Аз лично диска на подобен лаптоп бих разделил по 30/4/останалото-C/Swap/Data, така, че няма нищо нередно в разделянето. 3GB свободно място не са проблем стига да не се качва нов софтуер! Да не се окаже, че има 10GB Temp или C:\Documents and Settings\User*\Desktop тежи най-много! Също така може да видиш къде и колко е сетната виртуалната памет и ако прецениш да я преместиш на друг дял, хибернейта също може да тежи и ако не се ползва може да се спре.

Благодаря за изчерпателния отговор! Дойде ми друга идея - и без друго харда е само 80гб. Ще изтрия D и Е, ще ги обединя като незаделео пространство, после ще ги слея с дял С. Идеално, защото на лаптопа има доста големи програми като Аутодата, ОПком и други такива..

#4 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1090 мнения

Публикувано: 03 June 2018 - 00:38

Благодаря за изчерпателния отговор! Дойде ми друга идея - и без друго харда е само 80гб. Ще изтрия D и Е, ще ги обединя като незаделео пространство, после ще ги слея с дял С. Идеално, защото на лаптопа има доста големи програми като Аутодата, ОПком и други такива..

Щом харда е само 80 гигабайта - предполагам че лартопа е доста стар. Както и да е - ако очакваш в обозримо бъдеще да преинсталираш ОС - по-добре е да си има отделен системен дял. Макар че при 80 гигабайта общо няма да е сложно да си бекъпнеш твоите файлове, когато се наложи... Иначе ако се чудиш коя програма да използваш - аз съм доволен от Aomei Partition Assistant.

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#5 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 346 мнения

Публикувано: 10 June 2018 - 09:10

Щом харда е само 80 гигабайта - предполагам че лартопа е доста стар. Както и да е - ако очакваш в обозримо бъдеще да преинсталираш ОС - по-добре е да си има отделен системен дял. Макар че при 80 гигабайта общо няма да е сложно да си бекъпнеш твоите файлове, когато се наложи... Иначе ако се чудиш коя програма да използваш - аз съм доволен от Aomei Partition Assistant.

Да, стар е лаптопа -дел латутид д610, и само ХР е за него. Направих с тази програма С да е 80гб. Изтрих двата дяла Д и Е и ги форматирах и ги събрах с С.  Мерси.

Я кажете, кой от двата компютъра да поръчам за една бабичка роднина. Щ се ползува само за браузване и фейсбук. Този http://alphacom-bg.c...0-2gb-80gb.html

или този да бъде http://alphacom-bg.c...-250gb-dvd.html

май няма да има голяма разлика в бързината между двата? Първия с малък хард, освен да направя С 50гб и да сложа уиндоус 7, два плеъра, авнивирусна скайп и два браузъра и за Д да остане 20гб?

#6 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22933 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 11 June 2018 - 00:06

Аз бих избрал втория. Една идея по-добър хардуер като цяло.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#7 georgi711220

georgi711220

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 346 мнения

Публикувано: 11 June 2018 - 04:52

Благодаря за мнението! Ще й поръчам втроия.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители