Прехвърляне към съдържание

Снимка

Избор на видеокарта

• Моля, влезте, за да отговорите
30 отговора по тази тема

#1 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 559 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 20:14

Здравейте,

В продължение на темата - трябва ми нова видеокарта.

В момента имам това:

Дънна платка - H81M-E                   
Процесор - Intel® Core™ i3-4130                                        
RAM памет - 8GB DDR3                                
Захранващ блок - RAIDER 650W

SSD

HDD

Допреди броени минути със старата видеокарта ползвах 2 монитора (доста стари, но пък ми вършат добра работа), които са с VGA интерфейс. Единия си ползваше VGA, а другия - DVI преходник. Идеята е да продължа да ползвам тези два монитора и ако някога реша да ги сменя с нещо по-модерно да имам такава възможност.

Ще се гледат филми с висока резолюция. Сегашната карта сякаш се озорваше при превъртане. Игри не играя от доста време, но пък няма да е лошо да мога - за всеки случай.

Бюджет - струва ми се разумно да е нещо до 150-200лв.

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 21:14

Точни модели на двата монитора?

"Ще се гледат филми с висока резолюция." колко висока?

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22951 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 25 May 2018 - 21:17

За жалост на пазара няма видео карта, която да можеш да използваш с твоите два монитора. Всички съвременни видео карти са само с цифрови изходи. Единствените карти, които са в бюджета ти, разполагат само с един аналогов изход. Това са по-старите GeForce 730 и R5/7 230/240, които са горе долу на нивото на текущата ти.

Реално може би ще е по-добре да използваш вградената видео карта, докато не спестиш пари за нови и съвременни видео карта + монитор.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 21:23

GV-N620D3-1GL тук уж я има за 90 лв.

Не е върха на сладоледа, аз лично бих се замислил дали имам друга опция преди да я взема.

#5 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 559 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 21:45

За жалост на пазара няма видео карта, която да можеш да използваш с твоите два монитора.

Тук виждам задоволителна бройка, отговаряща на този критерий. Сред тях няма ли подходяща?

Точни модели на двата монитора?

Philips 170s.

"Ще се гледат филми с висока резолюция." колко висока?

Колкото се намери. Без значение, че на тези монитори няма смисъл.

Единствените карти, които са в бюджета ти, разполагат само с един аналогов изход.

Това не би трябвало да е голям проблем, стига да има и друг.

Реално може би ще е по-добре да използваш вградената видео карта, докато не спестиш пари за нови и съвременни видео карта + монитор.

Предполагам, че това ще е доста сериозна инвестиция, а и ще ми трябва време, за да си избера нещо качествено. Като цяло няма да е в близкото бъдеще.

GV-N620D3-1GL тук уж я има за 90 лв.

1GB не е ли прекалено малко?

#6 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 21:53

Малко за какво?

Виж потърси си един активен преходник от цифров към аналогов видео сигнал и си ползвай вграденото видео със старите монитори. Някой ден като събереш пари за нов/и монитори/телевизори - 4К и т.н. ще си вземеш нещо което да отговаря на техните нужди.

#7 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 559 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 22:06

Малко за какво?

За нещата, които споменах, а и по принцип за нова покупка.

Виж потърси си един активен преходник от цифров към аналогов видео сигнал и си ползвай вграденото видео със старите монитори

Това не е вариант.

Някой ден като събереш пари за нов/и монитори/телевизори - 4К и т.н. ще си вземеш нещо което да отговаря на техните нужди.

Това вече го обясних - определено няма да е сега. Не ми е приоритет да сменям мониторите. Купувам карта по неволя.

#8 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 22:26

И защо не е вариант?

Тогава търсиш карта втора ръка поддържаща два аналогови видео изхода.

#9 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 559 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 22:33

И защо не е вариант?

Май не си гледал филм с вградена карта? :)

Тогава търсиш карта втора ръка поддържаща два аналогови видео изхода.

За търсенето - може да потърся, но не знам дали ще съм толкова смел, че да я купя.

#10 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 22:42

За търсенето - може да потърся, но не знам дали ще съм толкова смел, че да я купя.

Нямаш представа колко много и на колко по-дърти вградени видео карти от твоята.

За 20-30 лв. може да се намери сносна карта за извеждане на картина на тези два дърти монитора, като освен слота може да се съобрази ОС-а под която ще я ползваш.

#11 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 559 мнения

Публикувано: 25 May 2018 - 23:35

Нямаш представа колко много и на колко по-дърти вградени видео карти от твоята.

В такъв случай ме учудва това, че ми предлагаш такъв вариант. Гледането на видео си е мазохизъм на такава конфигурация.

За 20-30 лв. може да се намери сносна карта за извеждане на картина на тези два дърти монитора, като освен слота може да се съобрази ОС-а под която ще я ползваш.

Мисля, че прекалено много избягахме от идеята. Не искам да си взема нещо по-калпаво от предишното, нито пък да мисля кога ще издъхне. Искам да надградя доколкото е възможно.

P.S. Това с ОС не го разбрах. Какво значение има?

#12 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 26 May 2018 - 00:01

Мисля, че не вникваш в нещата!

Искаш модерно видео от 150 до 200 лв. - GT 1030 2 GB DDR5 е модерно видео способно да възпроизведе видео с резолюция 4К, но няма нито един аналогов видео изход!

Предложих ти по-стара генерация - паметта ти е малко.

Предложих ти активен преходник - вграденото видео било слабо - напълно способно е да пусне видео файл с FullHD - с която резолюция ти не разполагаш.

Предложих ти карта - примерно същата като твоята на старо - било те страх.

Не зная как да го кажа, но искаш нещо което не съществува!

В такъв случай ме учудва това, че ми предлагаш такъв вариант. Гледането на видео си е мазохизъм на такава конфигурация.

Мисля, че прекалено много избягахме от идеята. Не искам да си взема нещо по-калпаво от предишното, нито пък да мисля кога ще издъхне. Искам да надградя доколкото е възможно.

P.S. Това с ОС не го разбрах. Какво значение има?

Има ли някакво публично видео да го сваля и видя как не върви на много по-стара видео карта от твоята?

Ако нещо софтуерно си омазал по машината е едно, но да се твърди, че машината ти не стара за гледане на видео файлове ...

#13 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 559 мнения

Публикувано: 26 May 2018 - 00:17

Искаш модерно видео

Не.

от 150 до 200 лв.

Пак не.

Предложих ти по-стара генерация - паметта ти е малко.

Аз попитах дали е малко. Така или иначе има и други варианти с повече.

Предложих ти активен преходник - вграденото видео било слабо - напълно способно е да пусне видео файл с FullHD - с която резолюция ти не разполагаш.

Да, слабо е. Това не подлежи на коментар. Личи си дори по елементарни неща като скролването в браузъра. Изобщо не говоря за резолюция.

Ако нещо софтуерно си омазал по машината е едно, но да се твърди, че машината ти не стара за гледане на видео файлове ...

На клипче от YouTube няма какво да съм омазал. Не че някъде другаде има нещо омазано.

Предложих ти карта - примерно същата като твоята на старо - било те страх.

Да. И това е напълно оправдано. Мога да пусна за продан тази, която се наложи да сваля, и спокойно ще я пробутам за работеща. Купувал съм техника втора ръка, но за видеокарта трудно ще се навия.

#14 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 26 May 2018 - 00:34

Хубава вечер и успех с покупката!

#15 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22951 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 26 May 2018 - 09:32

Тук виждам задоволителна бройка, отговаряща на този критерий. Сред тях няма ли подходяща?

Тези карти имат VGA (D-SUB) изход, т.е. ще можеш да свържеш единия монитор, но за да свържеш втория, ще е нужно картата да има DVI-I изход, а мисля, че всичките са с DVI-D.
DVI-I пренася цифров и аналогов сигнал, затова може да се използва преходник. DVI-D пренася само цифров сигнал.

1GB не е ли прекалено малко?

Зависи за какво. За офис работа и филми е предостатъчно.

Категорично не съм съгласен. Вградената видео карта на Intel е напълно достатъчна за филми. Има си хардуерно декодиране на H.264. Какво повече ти е нужно?

Според мен е по-оптимален вариант да ползваш нея, докато не спестиш 600-700 лева за нова видео карта и два нови монитора (приемайки, че настояваш да ползваш два дисплея).

Не искам да си взема нещо по-калпаво от предишното, нито пък да мисля кога ще издъхне. Искам да надградя доколкото е възможно.

Ако държиш да свържеш и двата монитора, ще е много трудно. Ще трябва да намериш видео карта, която да има VGA и DVI-I изходи, а не съм сигурен дали има изобщо такава карта. Може и да има, но ще трябва да проверяваш техническите данни на всяка карта и да се надяваш да са точни.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители