Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с Вивалди

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 355 мнения
  • Живущ в:Варна

Публикувано: 05 May 2018 - 20:24

Здравейте,

Имам проблем с twitch. Когато пусна да гледам и настроя видео потока на 1080 60 кад.в сек. започва насичане на всеки няколко секунди. Започва да прескача много кадри. Натоварването на процесора стига до 90-100%.

Същия стриим - като го пусна през IE или Edge нямам проблеми. Натоварването на процесора е в рамките на 30-40% и няма изпускане на кадри изобщо. Гледа се без проблеми. 

Пробвах, като спрях всички разширения инсталирани,  но проблема остава с Вивалди.

Windows 10 Pro 1709 version build 16299.309

Vivaldi 1.15.1147.36 (Stable channel) (32-bit)

Ще съм благодарен за някакви съвети.

-  Baby, do you think its possible that anyone else in the world is doing this very same thing at this very same moment?

-  I hope so, otherwise, what the hell are we trying to save?

#2 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 416 мнения

Публикувано: 06 May 2018 - 07:14

Вивалди си е тежък по принцип. Пробвай Cent. https://www.centbrowser.com/

#3 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 355 мнения

Публикувано: 06 May 2018 - 21:57

Здравейте, разбрах от къде идва част от проблема.

Когато съм задал на Вивалди да използва допълнитената видеокарта - нищо не става. Въобще не подлава GPU-то, поне според task manager-а. Когато задам да използва вграденото видео на интел - всичко е точно. Сега ми е странно защо не се включва допълнителната видео карта. Radeon R5 M330. С пследната версия на драйверите съм. Проблемът го има и при други верси на драйвера.

Поздрави

-  Baby, do you think its possible that anyone else in the world is doing this very same thing at this very same moment?

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 13 May 2018 - 12:11

За жалост не разполагам с подобна видео карта, така че леко ще гадая.

Възможно е в панела на видео картата да има настройка винаги да се използва отделната видео карта или да се използва винаги от даден процес. Можеш да провериш и да зададеш Vivaldi винаги да използва отделната видео карта.

Само в Twitch ли е проблемът? Други сайтове за видео?

Можеш и да пробваш с beta версията на Vivaldi. Съмнява ме да има подобрения точно в тази насока, но е още един вариант за тест.

Какъв е процесорът?

И защо държиш да се използва отделната видео карта всъщност?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#5 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 594 мнения

Публикувано: 14 May 2018 - 08:48

Пробвай да стартираш vivaldi с ключ:
​vivaldi --disable-gpu

#6 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 355 мнения

Публикувано: 20 May 2018 - 19:48

Здравейте,

Windows 10 1803, първоначалният ми въпрос беше с 1709

core I3 4005 AMD Radeon r5 m330- последна версия на драйверите 18,4,1

Нямам особена причина да искам да работи на допълнителната видео карта. Просто реших да изпробвам.

При изключено хардуерно ускорение https://www.youtube....svdr43Hc&t=281s натоварването на процесора стига до 98%

При включено хадуерно ускорение натоварването е в рамките на 55-80%. Това е в случай, че е избрана интелската видео карта, а не допълнителната.

При стартиран браузер с vivaldi --disable-gpu натоварването също гони 90%. Без значение с каква видео карта е зададено да работи.

При включено хардуено ускорение и избрана допълнителната видео карта, процесоре стига до 98%. В таск менаджера ADM изобщо не  се вклюва. Пробвах да задам да се използва доплънителната видео карта през настройките на radeon и през graphics settings  на windows (1803), преди мисля, че я намаше тази опция(на 1709) - пак не тръгва изобщо.

При twitch, освен ако не е задедено хардуерно ускоение и интелска видео карта, при гледане на 1080 60fps видеото прекъсва и има много изпуснати кадри.

Поздрави

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 24 May 2018 - 17:46

За жалост нямам реално обяснение. Vivaldi е базиран на Chromium (както и Chrome и Opera), но разработчиците се опитват да изградят повече неща върху Chromium основата и да използват повече техен код, което си има плюсове и минуси. Предполагам, че затова има повече проблеми с някои функции, с които другите браузъри нямат, като е например поддръжка на поточно видео от YouTube, Twitch и т.н.

Лично аз използвам основно именно Vivaldi и нямам подобни проблеми, но съм и с различен хардуер. Може би Vivaldi има още трески за дялане за поддръжка на видео чипове на AMD или може би дори по-специфични техни серии чипове. Не мога да съм сигурен.

Отновно напомням, че ако използваш стабилната версия на Vivaldi, ако ти се занимава, можеш да тестваш с по-нова beta версия.

Друго, което можеш да направиш за всеки случай, е да преинсталираш видео драйвърите: рестартираш в Safe Mode, деинсталираш с помощта на DDU първо драйвъра на AMD, а после на Intel, след което рестатираш, инсталираш последния драйвър на Intel, рестартираш и после инсталираш последния драйвър на AMD. Изобщо не мога да гарантирам дали ще има подобрение, дори ме съмнява да има, но ако имаш време и желание да експерименитраш... :)

Като цяло процесорчето мисля, че малко слабо за софтуерно декодиране на 1080p@60fps. То затова има хардуерен декодер.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители