Jump to content

Въпрос за EasyPay/Epay-Go


Препоръчан пост

Здравейте.

 

Не съм сигурен дали това е точният раздел за моят въпрос.

 

Искам да си купя едни билети и вариантите са - офис на EasyPay или Epay-Go. Досега не съм пробвал това. Прегледах общите условия на Epay-Go, но не разбрах дали има някакви допълнителни такси(отчисления за самата платформа), евентуално други особености... Как точно става самото плащане - трябва ли да си правя специален акаунт там? Доколкото разбирам - след плащането ще ми изпратят на Е-пощата билета и аз трябва да си го разпечатам някъде.

 

Link to comment
Сподели другаде

Epay като платформа за плащане на битови сметки я ползвам от доста време и съм доста доволен, защото е доста лесно и опрестено. Epay като платформа за плащане през български сайтове също ме радва, защото реално е една и съща платформа, просто с различно предназначение.

 

Epay-go е тяхната платформа за събития/билети, която ползва системата им за плащания. Ползвам съм я един път преди година. Сигурен съм, че платформата те прехвърля към epay сайта им, за да си влезеш в профила и да платиш с микросметката ти или картата, която си добавил в нея. Не съм сигурен дали ще ти позволи без акаунт да си въведеш номера и другите данни на дебитната/кредитна карта.

Link to comment
Сподели другаде

Epay като платформа за плащане на битови сметки я ползвам от доста време и съм доста доволен, защото е доста лесно и опрестено. Epay като платформа за плащане през български сайтове също ме радва, защото реално е една и съща платформа, просто с различно предназначение.

 

Epay-go е тяхната платформа за събития/билети, която ползва системата им за плащания. Ползвам съм я един път преди година. Сигурен съм, че платформата те прехвърля към epay сайта им, за да си влезеш в профила и да платиш с микросметката ти или картата, която си добавил в нея. Не съм сигурен дали ще ти позволи без акаунт да си въведеш номера и другите данни на дебитната/кредитна карта.

Здравей и благодаря за отговора.

Ще ми трябва още малко помощ. След като пробвах на 2-3 места да си купя въпросните билети и ме гледаха като извънземен едва ли не - реших като последен опит да поръчам сам онлайн. Резервирах билетите, платих през банкомат - дотук добре. Преди малко получих 3 писма с по 2 прикачени файла - PDF и PKP. За какво е втория файл? По-долу в писмото има указания - "Ако ползвате телефон с Андроид - свалете приложението Pass2U Wallet" - за какво пък е това и може ли без него?

Link to comment
Сподели другаде

Може в каси на EasyPay да си платиш билета.

 

Относно PKP формата, то е обяснено добре, сваляш приложението и то ще отвори PKP файлове, което са дигиталния билет. Показваш билета от телефона, вместо изпринтиран на хартия, от PDF-а.

Link to comment
Сподели другаде

Тоест въпросът тук е ИЛИ/ИЛИ. Намерих приложението, но по принцип съм подозрителен, когато трябва да инсталирам нова програма - особено на телефона, където нямам антивирусна. :) 

А това, което е в РКР файла - същото ли е, като на PDF файла? Понеже на телефона вече имам приложение за отваряне на PDF.

В условията пише, че трябва да се носи документ за самоличност - това доколко се спазва? Понеже не са ми искали и съответно на билета няма имена.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...