Прехвърляне към съдържание

Снимка

Искам пак мнение

• Моля, влезте, за да отговорите
15 отговора по тази тема

#1 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 704 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 01 March 2018 - 08:17

Здравейте! За да не я разтягам много, старото ми лаптопче сдаде багажа окончателно. И сега в кухнята няма... :)

Спряла съм се на това  https://ardes.bg/pro...80077371-102179  Ще се ползва за всичко!

Какво мислите? Благодаря! :)

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 01 March 2018 - 09:02

Бюджет?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 704 мнения
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 01 March 2018 - 09:59

Бюджет?

Не повече от 500!

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 160 мнения

Публикувано: 01 March 2018 - 10:39

Защо 12,5"?

Старото лаптопче какво беше?

Как се употребява - на маса, плот или на диван в скута?

Трябва ли да има оптика - т.е. вероятно има и други лаптопи/компютри в близост и ако толкова се наложи ползването на диск ще има къде да се прочете запише.

С каква ОС ще се ползва (Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!)? :)

Какво е "всичко" за Вас?

#5 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 704 мнения

Публикувано: 01 March 2018 - 11:55

Защо 12,5"?

Старото лаптопче какво беше?

Как се употребява - на маса, плот или на диван в скута?

Трябва ли да има оптика - т.е. вероятно има и други лаптопи/компютри в близост и ако толкова се наложи ползването на диск ще има къде да се прочете запише.

С каква ОС ще се ползва (Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!)? :)

Какво е "всичко" за Вас?

Стария беше този:  2919.jpg

Само че замина!

Употребява се както дойде. :) Оптика трябва, камера и микрофон и HDMI USB2-3 Wi-Fi, Lan  O.C. Windows 8.1 Pro.

Всичко!? Интернет, скайп, филми , музика, офис пакет, писане на субтитри. Сваляне на филми, мачкане и т.н. Редакция на аудио, на видео.

Монтаж на видео, HD филми! Само със сигурност няма да се програмира с него! :)

#6 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 01 March 2018 - 15:07

Ако наистина ти трябват всичките тези неща, ето три предложения...

Ако наличието на лицензирана (поне предполагам, че е такава) версия на Windows е важно, тогава това ми се струва приличен вариант.

В противен случай това или това. Разликите са, че първият има и отделна видео карта, по-добра батерия (ако изобщо държи, след като е втора употреба) и дисплей с малко по-голяма разделителна способност.

#7 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 704 мнения

Публикувано: 01 March 2018 - 15:54

Ако наистина ти трябват всичките тези неща, ето три предложения...

Ако наличието на лицензирана (поне предполагам, че е такава) версия на Windows е важно, тогава това ми се струва приличен вариант.

В противен случай това или това. Разликите са, че първият има и отделна видео карта, по-добра батерия (ако изобщо държи, след като е втора употреба) и дисплей с малко по-голяма разделителна способност.

О не! Хич не държа на лицензиран Windows. Още повече Windows 10...Нещо не ми допадна тая оперативна система.

Особено с разни игри - блокира краковете! :) Мисля,че варианта от 451 лева е добър за нуждите в кухнята, и за това с което се занимавам!

Благодаря. :) Пак избра май най- доброто! :)

#8 FreeStyle

FreeStyle

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 81 мнения

Публикувано: 08 March 2018 - 19:19

Не повече от 500!

За тези пари стрино не би могла да си купиш свестен телефон, та камо ли . . . лаптоп!?

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 09 March 2018 - 00:15

За тези пари стрино не би могла да си купиш свестен телефон, та камо ли . . . лаптоп!?

Абсолютни глупости.

#10 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 704 мнения

Публикувано: 10 March 2018 - 17:13

Вчера лаптопа дойде, борих се 6 часа...драйвери,както обикновено! Отказах се от 8.1 защото ударих греда с драйвера на видеокартата. Не става,запъва, блокира, връща драйвера на Microsof, fatal erorr critical и т.н.... Лаптопа е със стикер - лиценз за 7  Та му сложих накрая 7 професионал 64. Трепач е!  Само не знам...дали е нормално...Аида мери температурата на процесора...без товар 55 градуса. Като го впрегна с нещо много на 100 процента процесор, стига и до 80 градуса...?

Четох по нета че на I5 критична температура е 105 градуса...знам ли? Иначе компютъра хвърчи!  :) Ама тая температура... От страни на отвора на вентилатора като е натоварен косата може да си сушиш! :)

#11 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 10 March 2018 - 18:07

По принцип не би трябвало да има проблем и с Windows 8.1, че дори и Windows 10, защото драйвъри за компонентите има. Не знам ти откъде си изтеглила драйвъра.

Температурите не са оптимални, но са в рамките на нормалното. Не знам дали лаптопът е почистван, но не би била лоша идея да му се направи една профилактика: да се почистят контактните повърхности на охладителя, да се смени термопроводимата паста с качествена, да се продуха изхода на радиатора и т.н. Не е наложително, но може би ще смъкне температурите леко.

#12 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 704 мнения

Публикувано: 10 March 2018 - 18:43

По принцип не би трябвало да има проблем и с Windows 8.1, че дори и Windows 10, защото драйвъри за компонентите има. Не знам ти откъде си изтеглила драйвъра.

Температурите не са оптимални, но са в рамките на нормалното. Не знам дали лаптопът е почистван, но не би била лоша идея да му се направи една профилактика: да се почистят контактните повърхности на охладителя, да се смени термопроводимата паста с качествена, да се продуха изхода на радиатора и т.н. Не е наложително, но може би ще смъкне температурите леко.

Не мога да го пипам. В гаранция е! Драйвери теглих от HP и Dell Тези от HP хванаха веднага, за разлика на тези от Dell. Опитах от lenovo  и други, но ми предлага някакви донлоад инсталатори,

дето са по 20 kb. и не смея да ги пускам защото съм брала с подобни много ядове! Не мога да изчистя компа после 100 часа от разни "полезни" програми!!! :) Че и заключени и трябва да ги махам с жив диск.

Четох във Википедия за Dell Модела на компа е от 2012...Не знам дали са правили драйвери за 8.1 и 10 после... Пише че стават ама...нещо ударих греда. С видеото, с Sata контролерите, с блутутът, с чипсета...знам ли? Но със седмицата върви на пушка! :)

#13 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 10 March 2018 - 18:59

Не знам защо първо прибягваш до HP и Lenovo, след като драйвър има на сайта на NVIDIA.

#14 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 704 мнения

Публикувано: 11 March 2018 - 10:49

Не знам защо първо прибягваш до HP и Lenovo,,,

Ами...питай ме да ти кажа... и аз не знам! С тоя пакет всичко се инсталира без проблем!  Вече съм с 8,1! :)  И никога не разбрах, защо сайтовете  на производителите предлагат драйвери дето я станат, я не станат! Благодаря ти отново! 

п.п. И странно...максималната температура на процесора се смъкна с 5-6 градуса! 

#15 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22904 мнения

Публикувано: 11 March 2018 - 12:07

На страниците на производителите (Dell, Lenovo, HP, Toshiba и т.н.) се предлагат точни и правилни драйвъри, но за конкретен модел лаптоп и операционна система. Не можеш обаче да очакваш драйвър даден хардуерен компонент, да речем WiFi карта, изтеглен от сайта на HP да се инсталира на лаптоп на Acer например, дори и да изглежда, че безжичните карти са еднакви.

Възможно е да работи разбира се, но е напълно нормално и да не работи.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители