Прехвърляне към съдържание

Снимка

Прехвърляне на програми

• Моля, влезте, за да отговорите
29 отговора по тази тема

#1 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 140 мнения
  • Живущ в:Лутадел
  • Интереси:Компютърна сигурност

Публикувано: 24 February 2018 - 13:42

Здравейте :)

Проблемът ми е следният - получих нов служебен компютър на който инсталирах Windows 10, а старият ми е с Windows XP.

На старият имам няколко програми които или не поддържат XP или нямам лицензни ключове за да ги прехвърля.

Става въпрос за каталози с части - TecDoc,Autodata, и подобни.Мога ли някак да копирам инсталациите (някой от които са по 50+ Gb).Ако не - мога ли някак да включвам стария харддиск във виртуална среда на XP за да използвам тези програми?

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 24 February 2018 - 14:28

Първо щом компютъра е служебен трябва да си наясно с политиката на фирмата Ви относно софтуерите и администрацията.

Аз виждам два подхода:

1. Стария служебен компютър се ползва през RDP/VNC.

2. Клонира се диска на стария компютър и се вкарва във виртуална среда (VirtualBOX, ProxMox, VMware и т.н.). Като хостването може да е на новия ти служебен или във вас - според политиката на фирмата!

Разбира се няма гаранция дали цялата система ще зареди във виртуална среда и дали лицензите ще се запазят.

#3 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 140 мнения

Публикувано: 24 February 2018 - 15:09

Първо щом компютъра е служебен трябва да си наясно с политиката на фирмата Ви относно софтуерите и администрацията.

Аз виждам два подхода:
1. Стария служебен компютър се ползва през RDP/VNC.
2. Клонира се диска на стария компютър и се вкарва във виртуална среда (VirtualBOX, ProxMox, VMware и т.н.). Като хостването може да е на новия ти служебен или във вас - според политиката на фирмата!

Разбира се няма гаранция дали цялата система ще зареди във виртуална среда и дали лицензите ще се запазят.

Имам пълна свобода на действие.

#4 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 140 мнения

Публикувано: 24 February 2018 - 19:37

Как по точно и с каква програма е най добре да настроя дистанционен достъп

#5 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22885 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 24 February 2018 - 19:42

С кое точно издание на Windows XP е компютърът?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#6 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 140 мнения

Публикувано: 25 February 2018 - 14:44

С кое точно издание на Windows XP е компютърът?

Windows XP SP3 Proffesional

#7 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 586 мнения

Публикувано: 26 February 2018 - 10:22

Закачаш стария диск на новия компютър и прикачваш този диск към virtualbox виртуална машина.
https://www.serverwa...tualbox-vm.html

Зависи и колко сериозна е новата машина, за да се ползва с виртуална машина на нвя.

#8 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 140 мнения

Публикувано: 26 February 2018 - 12:56

Закачаш стария диск на новия компютър и прикачваш този диск към virtualbox виртуална машина.
https://www.serverwa...tualbox-vm.html

Зависи и колко сериозна е новата машина, за да се ползва с виртуална машина на нвя.

Core i5 7100
4Gb RAM
Intel 630 integrated
500 Gb SATA 3
Windows 10 Pro

#9 Herr_Flick

Herr_Flick

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 76 мнения

Публикувано: 26 February 2018 - 13:03

Проблемът ми е следният - получих нов служебен компютър на който инсталирах Windows 10, а старият ми е с Windows XP.

На старият имам няколко програми които или не поддържат XP или нямам лицензни ключове за да ги прехвърля.

Този проблем съм си го решил по следният начин - старият компютър ми е физически наличен и работи в офиса. В офиса го достъпвам през Remote Desktop Connection на MS, от вкъщи ползвам TeamViewer. Естествено - губят се екстрите на новата машина, с новата ОС, но е работещ вариант.

#10 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 26 February 2018 - 14:52

Core i5 7100
4Gb RAM
Intel 630 integrated
500 Gb SATA 3
Windows 10 Pro

Много не балансирана система.

4GB може да са Ви малко за вдигането и на виртуална машина (била тя и с WinXP и само 512MB RAM).

#11 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22885 мнения

Публикувано: 26 February 2018 - 15:34

Стига заделената памет за вградената видео карта да се ограничи, 4GB ще са достатъчни за една виртуална машина с 512MB памет за Windows XP. Да, 4GB е общо взето минимумът в днешно време, но за офис нужди е достатъчно количество.

Отделен е въпросът дали VirtualBox ще може да използва директно физически твърд диск като виртуален такъв. Не я използвам отдавна. То дори и да не може, има начини да се създаде виртуален диск от реален такъв, така че това не е особено сериозен проблем така или иначе.

Ако текущата система с Windows XP е прилична откъм хардуер и не е проблем да продължи да се използва, Remote Desktop връзка до нея остава най-удачният вариант. Поне според мен.

#12 avatar1989

The Avatar

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 140 мнения

Публикувано: 26 February 2018 - 21:11

А каква програма да използвам за целта.И двата компютъра ще са свързани към един и същ маршрутизатор.

#13 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22885 мнения

Публикувано: 26 February 2018 - 21:28

Използвай точно това, което се споменава в темата — Remote Desktop Connection. Вградена е в Windows. Това е функционалност, която е разработена общо взето за точно това, което се опитваш да направиш. Няма по-добра алтернатива за тази ситуация.

На компютъра с Windows XP създаваш парола на акаунта, който се използва.

След това десен клик върху My Computer -> Properties -> Remote -> Allow users to connect remotely to this computer -> OK.

На новия компютър в полето за търсене започни да пишеш „remote desktop connection“ или „mstsc.exe“ и стартирай открития файл.

В поле Computer въведи IP адреса, в който искаш да влезеш, а в поле User — името на потребителя. При осъществена връзка ще ти бъде поискана паролата. Можеш да си включиш опцията да се запомнят данните, за да не въвеждаш паролата всеки път.

Ако в прозореца покажеш допълнителните опции, ще видиш такива и за запазване на връзката във файл, който да можеш просто да си стартираш с двоен клик.

Защитната стена на Windows XP не би трябвало да ти създава грижи, по подразбиране трябва да си има правило-изключение за Remote Desktop връзки.

По принцип може и без парола, ако настояваш.

#14 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 586 мнения

Публикувано: 27 February 2018 - 11:51

Може да се пробва и отдалечено стартиране на локалната машина с помощта на psexec.
Мисля, че така най-малко ресурси ще се използват

#15 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 142 мнения

Публикувано: 01 March 2018 - 11:13

Може да се пробва и отдалечено стартиране на локалната машина с помощта на psexec.
Мисля, че така най-малко ресурси ще се използват

Не съм запознат с инструмента, разгледах няколко клипа в интернет, но не ми стана ясно как аз (питащия) ще използвам програмните продукти стартирани на старата машина с помощта на psexec. Физически как ще работя с програмите от новия си компютър?

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители