Jump to content

Закупуване на втори монитор


Препоръчан пост

Т.е. си намерил и купил втори от същия модел? Ако да, провери дали настройките му са същите като на другия.

 

Колкото до видео картата, която възнамеряваш да закупиш след време, лошо няма, но ще трябва да кажеш какви са ти останалите компоненти, включително и захранващия блок, за да се прецени дали и нещо друго ще трябва да се смени.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Ако да, провери дали настройките му са същите като на другия.

 

Да, това малко ми е убягнало. Уеднаквих ги (от собствените им настройки и от драйвера на NVIDIA). Определено имаше някаква положителна промяна, но не е съвсем това, което ми се иска. Не, че ще се види кой знае какво, но: https://ibb.co/naKf8S

 

 

 


...ще трябва да кажеш какви са ти останалите компоненти, включително и захранващия блок, за да се прецени дали и нещо друго ще трябва да се смени.

О, по всяка вероятност ще трябва. Ако реша да го правя, вероятно ще трябва да сменя почти всичко.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Да, това малко ми е убягнало. Уеднаквих ги (от собствените им настройки и от драйвера на NVIDIA). Определено имаше някаква положителна промяна, но не е съвсем това, което ми се иска. Не, че ще се види кой знае какво, но: https://ibb.co/naKf8S

 

 

Това е една от причините в такива случаи да се препоръчва взимането на един по-голям монитор, вместо втори със същия размер. Дори да дамериш същия модел - може да има разлика в матрицата И/ИЛИ някой друг важен компонент и оттам дори да направиш настройките в менюто на мониторите по същия начин - пак може да има различни резултати.

Link to comment
Сподели другаде

Това е една от причините в такива случаи да се препоръчва взимането на един по-голям монитор, вместо втори със същия размер.

Чак пък. И кой го препоръчва? 2х22" на колко инчов монитор се равнява?

Освен това си има калибриране на мониторите - и за геометрия, и за CMYK или RGB...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...