Прехвърляне към съдържание

Снимка

Закупуване на втори монитор

• Моля, влезте, за да отговорите
18 отговора по тази тема

#16 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22994 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 02 March 2018 - 09:56

Т.е. си намерил и купил втори от същия модел? Ако да, провери дали настройките му са същите като на другия.

Колкото до видео картата, която възнамеряваш да закупиш след време, лошо няма, но ще трябва да кажеш какви са ти останалите компоненти, включително и захранващия блок, за да се прецени дали и нещо друго ще трябва да се смени.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#17 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 584 мнения

Публикувано: 02 March 2018 - 20:54

Ако да, провери дали настройките му са същите като на другия.

Да, това малко ми е убягнало. Уеднаквих ги (от собствените им настройки и от драйвера на NVIDIA). Определено имаше някаква положителна промяна, но не е съвсем това, което ми се иска. Не, че ще се види кой знае какво, но: https://ibb.co/naKf8S

...ще трябва да кажеш какви са ти останалите компоненти, включително и захранващия блок, за да се прецени дали и нещо друго ще трябва да се смени.

О, по всяка вероятност ще трябва. Ако реша да го правя, вероятно ще трябва да сменя почти всичко.

#18 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 24 March 2018 - 18:24

Да, това малко ми е убягнало. Уеднаквих ги (от собствените им настройки и от драйвера на NVIDIA). Определено имаше някаква положителна промяна, но не е съвсем това, което ми се иска. Не, че ще се види кой знае какво, но: https://ibb.co/naKf8S

Това е една от причините в такива случаи да се препоръчва взимането на един по-голям монитор, вместо втори със същия размер. Дори да дамериш същия модел - може да има разлика в матрицата И/ИЛИ някой друг важен компонент и оттам дори да направиш настройките в менюто на мониторите по същия начин - пак може да има различни резултати.

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#19 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 659 мнения

Публикувано: 24 March 2018 - 19:03

Това е една от причините в такива случаи да се препоръчва взимането на един по-голям монитор, вместо втори със същия размер.

Чак пък. И кой го препоръчва? 2х22" на колко инчов монитор се равнява?
Освен това си има калибриране на мониторите - и за геометрия, и за CMYK или RGB...

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители