Jump to content

Закупуване на втори монитор


Препоръчан пост

Здравейте,

Ползвам Philips 170S вече 15 години. Нямам никакви проблеми със зрението, което ме навежда на мисълта, че съм попаднал на добър монитор. Искам да си взема втори. Идеята ми е да си купя същия (вероятно използван) и да свържа двата с нещо подобно. Ползвам видеокарта NVIDIA GeForce GT 240.

Добра идея ли е и има ли причина да търся други варианти?

Link to comment
Сподели другаде

NVIDIA GeForce GT 240 би трябвало да има и HDMI

 

Моя съвет е да си купите нещо хубаво (с HDMI интерфейс около 21-24" FullHD, IPS) и ново, ако парите са проблем то тогава хубаво (с HDMI интерфейс около 21-24" FullHD, IPS, MVA и т.н.) втора ръка с гаранция. Ако толкова държите може да запазите сегашния монитор като втори.

Link to comment
Сподели другаде

GeForce GT 240
Има DVI-I; HDMI;VGA
19" монитори има реновирани по фирмите на по 60-80 лева.
Не ти трябва такъв VGA сплитер, какъвто си показал по-горе. Видео картата си има изходи. И конфигурирането става от драйвъра й.

Link to comment
Сподели другаде

Струва ми се лоша идея да ползвам 2 различни монитора (поне на мен не ми понася много), а сегашния нямам повод да го сменям.

Зависи какво възнамеряваш да правиш. Лично аз не виждам проблем да се използват различни монитори в повечето ситуации. Да речем, в твоя случай, един по-голям съвременен монитор за игри и обща работа и един по-малък за някои програми/прозорци, които предпочиташ да са ти винаги под ръка (като например аудио плеър, Skype, и др.).

 

Както вече беше споменато, няма никаква логика от използването на сплитера, защото с него ще получиш копие на сигнала на втория монитор. Обезмисля се напълно наличието на втори дисплей. Основната идея на втори монитор е да се използва като разширение/добавка (като втори работен плот).

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Както вече беше споменато, няма никаква логика от използването на сплитера, защото с него ще получиш копие на сигнала на втория монитор

Това не го знаех. Този вариант отпада в такъв случай.

 

Различните монитори предполагат различни характеристики, а това явно ми дразни окото. А и като цяло съвременните монитори, с които съм се сблъсквал, също не ми допадат. Налага ми се да ползвам защитни очила и други превантивни средства. Идеята ми е да заложа на сигурно и да си взема същия.

 

Добра идея ли е да ползвам HDMI порта с нещо подобно?

Link to comment
Сподели другаде

Различните монитори предполагат различни характеристики, а това явно ми дразни окото. А и като цяло съвременните монитори, с които съм се сблъсквал, също не ми допадат. Налага ми се да ползвам защитни очила и други превантивни средства. Идеята ми е да заложа на сигурно и да си взема същия.

Съвременните монитори не само с нищо не отстъпват на старите такива, но дори са по-добри. Ако толкова настояваш да оставиш питомното и да тръгнеш да гониш дивото, като си купиш същия монитор, ще трябва да потърсиш в сайтове за стоки втора употреба (като OLX и eBay), защото такива монитори не се произвеждат от много време.

 

Добра идея ли е да ползвам HDMI порта с нещо подобно?

Зависи. Ако наистина възнамеряваш да търсиш стар монитор, който има само аналогов вход, и искаш да го свържиш с HDMI изхода, ще трябва да използваш подобен конвертор.

 

Разбира се, ако вземеш такъв монитор, можеш да използваш обикновен преходник DVI към D-Sub/VGA, което ще е по-евтино решение.

Link to comment
Сподели другаде

Ъгълът на гледане на текущият ти монитор е малък, т.е. е нужно да го гледаш централно, за да се вижда добре. Ако мръднеш по хоризонталата или (особено) вертикалата, изображението се влошава драстично.

Пластмасовата рамка около самия панел (екран) е широка. В момента са популярни монитори с тънка рамка. По принцип това не е особен проблем, но в твоя случай е добра идея рамката да е тънка, защото (вероятно) възнамеряваш да ги ползваш един до друг и би изглеждало далеч по-добре, ако границата между мониторите си личи по-малко.

Link to comment
Сподели другаде

Ъгълът на гледане на текущият ти монитор е малък, т.е. е нужно да го гледаш централно, за да се вижда добре. Ако мръднеш по хоризонталата или (особено) вертикалата, изображението се влошава драстично.

 

Категорично няма такова нещо. Нямаше да се опитвам да запазя монитор с такъв дефект.

 

 

 

Пластмасовата рамка около самия панел (екран) е широка.

 

Това да. Но не е болка за умиране.

Link to comment
Сподели другаде

Категорично няма такова нещо. Нямаше да се опитвам да запазя монитор с такъв дефект.

 

Това не е дефект, а недостатък на технологията (визират се TN матриците).

Link to comment
Сподели другаде

Това не е дефект, а недостатък на технологията (визират се TN матриците).

Визират се всички панели, но този проблем е доста по-проявен именно при TN, особено старите.

 

Но да, това не е дефект, а характерна черта.

Link to comment
Сподели другаде

Ами направил си го. Въобще не съм коментирал "трептенето" и цветовете а неща които си ги пише в спецификациите на монитора ти 160° hor / 140° ver  

 

Горе са ти предложили да си вземеш хубав монитор ти си писал че искаш същият тоест ще са един до друг и ще излъчват една картина?

 

В тоя аспект избора е изключително лош не че и в друг са добър но нали за това питаш?

Вече ако си намериш нещо за 10-20 лв. предполагам няма да е голяма загуба и ще можеш да си направиш експеримента....

Link to comment
Сподели другаде

"Новият" малко розовее. Предполагам, че е заради адаптера (DVI-VGA). По всяка вероятност ще ми е по-удобно сега, но предполагам, че идните месеци ще инвестирам някаква по-сериозна сума за монитори и видеокарта.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...