Прехвърляне към съдържание

Снимка

Дефект в mkv

• Моля, влезте, за да отговорите
25 отговора по тази тема

#16 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 28 February 2018 - 21:53

Както вече писах,проблема е със звука от лаптопа,т.е. всички звуци.

#17 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 01 March 2018 - 15:11

Сигурен ли си, че не си намалил силата на звука от контролния панел на Windows или звуковата карта?

Опитай да изключиш принудително всякакви обработки на звука през панела на Windows: десен клик върху звуковата икона в системната област -> Playback Devices -> двоен клик върху текущото такова -> Enhancements -> Disable all enhancements -> OK.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#18 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 01 March 2018 - 17:49

Нямаше ефект,както и нямам спомени да съм пипал нещо по звука.

#19 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 02 March 2018 - 20:18

Има промяна.Може би е искало рестартиране или не съм сигурен,но сега мисля че е добре.Пуснах клипове от vbox и бяха със чудесен звук.Може би донякъде съм се заблудил,защото тези които слушах от youtube,не бяха от такова качество.Освен това MPC-HC не ми искарва звука който бих искал да чуя.С VLC e по-добре.

#20 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 03 March 2018 - 14:32

Между другото успях донякъде да изтегля друг рилийз на видеото,което е mp4,но го има същият дефект.Ето снимки от mp4-ката.Едната снимка е от момента в който е дефекта.Ясно се вижда че картината е размазана.Другата снимка е от малко преди този момент.Прикрепен файл  Дефект в mp4.png   641.37К   1 Брой изтеглянияПрикрепен файл  Недефект в mp4.png   503.99К   0 Брой изтегляния

#21 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 03 March 2018 - 16:54

Прилича ми на моментен проблем в оригиналния видео поток на телевизията.

Ако е проблем със самия енкодер, то остава варианта да търсиш различен релийс. За жалост обаче е възможно да има само един единствен релийс с различни имена или един първоизточник, който е транскодиран от различни хора/групи след това.

Няма начин да коригираш проблема лично.

#22 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 08 March 2018 - 10:38

OK!Все пак да попитам,за какво служат такива програми като тази,след като не могат да оправят такъв проблем?https://www.videohel...tware/Meteorite

#23 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 08 March 2018 - 13:03

Дефект във видеото,няма как да оправиш! Освен да отрежеш проблемните секунди. Аудиото може да го усилиш без да премачква видеото с безплатната програмата avidemux. Меню аудио. Подменю филтри. Задаваш желаната стойност на аудиото. 2% = 1db Видеото го оставяш под дефолт  - copy  Накрая save. Ако искаш да отрежеш видеото, пак със същата програма.

Успех. 

Версията ми на Avidemux e 2.6 и няма такива неща като % и прочее.Опитах,но нищо не се получи.Незнам как точно се процедира.

#24 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 08 March 2018 - 13:43

OK!Все пак да попитам,за какво служат такива програми като тази,след като не могат да оправят такъв проблем?https://www.videohel...tware/Meteorite

Този тип програми поправят структурата на MKV файла и/или се опитват да отстранят проблеми при отварянето и възпроизвеждането на файлове, да речем даден файл не се отваря изобщо, или не може да се „превърта“, или се показва погрешно времетраене и т.н.

#25 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 14 March 2018 - 20:33

Разбрано!Както и да е.Опитах да увелича звука с Avidemux,но впоследствие,кой знае защо звука накъсваше,затова направих следното.Превърнах без прекодиране mkv-то в mp4,не това за което ставаше дума по-нагоре,а едно друго,защото имам и други подобни със звук,не такъв какъвто бих искал да чувам.След това увеличих звука с Avidemux,но когато се опитах да изрежа определен фрагмент нещата нещо не се получиха,т.е. не искаше да се изреже в точният определен от мен момент,а става малко по-рано.Опитах и със други програми за рязане и пак същата работа.Чудя се,нещо в mp4-ката ли е проблема или самите програми режат по този начин.Последно пробвах с mkvmerge,но незнам как точно да изрежа отрязък от видеото,примерно от 36 до 42 минута.

#26 Matt_Ragan

Matt_Ragan

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 185 мнения

Публикувано: 15 March 2018 - 00:58

Оправих се с mkvmerge.Проблема е в другите програми за рязане или може би с някакви настройки в тях.Темата е приключена!

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители