Jump to content

Дефект в mkv


Препоръчан пост

Здравейте!Имам един mkv файл в който на едно място има неприятен дефект в картината.Има ли програма с която може да се отсрани този дефект и как точно?И още,търся начин и за увеличаване на звука в същият файл.

Link to comment
Сподели другаде

Въобще не става ясно какво толкова е проблемно в тия 2 сек.

Най-вече, ако е филм - рипове, за който сигурно има бол!

 - Аудиото пък е вече друг, втори проблем.

Най-добре ще е да резнеш 1 минута видео с проблемното място в него

и го качиш в Ютюб.

- После го покажи тука, та да се види и чуе.

Link to comment
Сподели другаде

Въобще не става ясно какво толкова е проблемно в тия 2 сек.

Най-вече, ако е филм - рипове, за който сигурно има бол!

 - Аудиото пък е вече друг, втори проблем.

Най-добре ще е да резнеш 1 минута видео с проблемното място в него

и го качиш в Ютюб.

- После го покажи тука, та да се види и чуе

peter69pl,къде видя да съм писал "проблемно"?Няма проблем,приятел,само е малко дразнещо.Между впрочем не вярвам че чак пък толкова да ти е бедна фантазията че да не можеш да си представиш някакво нащърбване на картина на видео.Освен това какъв ще е смисълът на тези занятия които ме съветваш да правя.Който е компетентен по въпроса,а ти със сигурност не си такъв,няма въобще да му е нужно "да види и да чуе".И можеш да бъдеш сигурен,че ако беше филм,трудно би се намерил някой "индианец",който да не се сети да потърси друг рилийз.

Link to comment
Сподели другаде

Дано някой се заеме компетентно да Ви оправи

дразненията, четейки ги на вестник.

И поздрав за индианците, които ги мързи да опишат подробно сърбежите си. 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Имам един mkv файл в който на едно място има неприятен дефект в картината.Има ли програма с която може да се отсрани този дефект и как точно?И още,търся начин и за увеличаване на звука в същият файл.

Дефект във видеото,няма как да оправиш! Освен да отрежеш проблемните секунди. Аудиото може да го усилиш без да премачква видеото с безплатната програмата avidemux. Меню аудио. Подменю филтри. Задаваш желаната стойност на аудиото. 2% = 1db Видеото го оставяш под дефолт  - copy  Накрая save. Ако искаш да отрежеш видеото, пак със същата програма.

Успех. 

Link to comment
Сподели другаде

@Matt_Ragan, още от първия пост ми стана ясно, че не си доносен. Вместо да уточниш проблема, ти го снасяш на порцийки и темата върви само на разпитвания, като някакъв разпит на комунист. Оправяй се сам в живота.

Link to comment
Сподели другаде

@Matt_Ragan, още от първия пост ми стана ясно, че не си доносен. Вместо да уточниш проблема, ти го снасяш на порцийки и темата върви само на разпитвания, като някакъв разпит на комунист. Оправяй се сам в живота.

Какво още да се доуточнява,на нещо което вече е уточнено,бе господин Кълвач?Еми сам ще се оправям.Ако чакам на зловредни кибици като теб и другия,спукана ми е работата.Тези форуми вече се превърнаха на селска кръчма от такива като вас.

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да се каже дали може или не може да се помогне (и ако може, то как точно), без да видим точно за какво става въпрос. Видео дефекти има най-различни. Не че нямам предположение какво ще да е, но без да го видя лично, няма как да съм сигурен. Спри видеото на пауза и направи снимка на екрана/прозореца. Ще е още по-добре даже, ако предоставиш снимка и от друг кадър, когато проблемът го няма, за да е сигурно, че се види разликата.

 

Аудиото оправи ли си го?

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да се каже дали може или не може да се помогне (и ако може, то как точно), без да видим точно за какво става въпрос. Видео дефекти има най-различни. Не че нямам предположение какво ще да е, но без да го видя лично, няма как да съм сигурен. Спри видеото на пауза и направи снимка на екрана/прозореца. Ще е още по-добре даже, ако предоставиш снимка и от друг кадър, когато проблемът го няма, за да е сигурно, че се види разликата.

 

Аудиото оправи ли си го?

Не съм оправял аудио,защото се оказа че проблема не е в звука на файла,а в звука от лаптопа.Нещо не се чува достатъчно силно.Незнам дали е някакъв проблем с високоговорителите.Обнових драйвера,но нямаше ефект.Предлагам първо да оправим този проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...