Прехвърляне към съдържание

Снимка

Загуба на дисково пространство (Андроид)

• Моля, влезте, за да отговорите
3 отговора по тази тема

#1 eto

eto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения
  • Живущ в:България

Публикувано: 08 February 2018 - 18:55

Ще се опитам да изложа на кратко задачата, която изглежда, не е много сложна, но след три дни главоблъскане, идеите ми се изчерпват и взех да се обезсърчавам.

-Устройството е EXPERIA E4 - работи перфектно.

-Андроида е 4.4.4 KIT KAT - работи според очакванията.

Деактивирал съм заложени от поизводителя, не желани приложения, нямащи отношение с системните функции.

Инсталирал съм разни неща и съм оставил около 3 гб. за музика клипове снимки и др. Това е вътрешната памет.

SD карта няма. Имам разни из нас, но като се наложи, ако се наложи.

Купих си блутут тон-колона WSTER  Модел. WS-Q9. Целта е да си ъпгрейдна старата аудио-уретба с Bluetooth и USB кажи-речи безплатно.
Сдвоих двете устроиства, включих уретбата и наистина работи
страхотно, но...!

Ето и проблема.
Докато се предава звука през блутута, без значение дали слушам mp3 или радио, свободното пространство в паметта изчезва, буквално.
Аз отначало предположих, че мястото се запълва с растежа на някоя временна папка, където се прекодира mp3-то в AAC и във даден момент паметта ще се освободи, защото кой ги знае китайците какъв кеш са задали, но нямах този късмет.

До колкото си спомням, преди изглеждаше приблезително така:

Общо - .........................3,5 гб.  /   4,8 гб.
Приложения - ..............1,7 гб. - точно.
Свалени - ....................115 мб. - точно.
Качената музика - .... .800 мб. +-
Клипове и снимки - ....750 мб. - точно.
Други - .........................250 мб. +-
Свободно място - ......1,2 гб. - точно.

След 3/4 дни, по няколко часа на ден, ползване на блутут устройството, ми се появи икона в лентата за оведомления, че празното място на диска е силно намаляло.

Остатък, свободно място около 45 мб.

Прехвърлих клиповете на компа защото не ми се занимаваше в онзи момент. Освободиха се окло 800мб. Два дни по късно и те свършиха. Започнах да търся къде е тази папка, но нищо не открих. Реших, че ще ми трябва някакъв, клийнър нещо си, но нямах много време и го зарязах

Когато го захванах по сериозно, още при първия чистач нещата изглеждаха така:

Общо - .........................4,4 гб.  /  4,8 гб.
Приложения - ..............1,7 гб. - намалих ги.
Свалени - ....................45 кб. - изтрих ги.
Качената музика - .... .337 мб. - намалих ги.
Клипове и снимки - ....13 мб. - намалих ги.
Други - .........................120 мб. - намалих ги.
Свободно място - ......510 мб. - точно.
Липсващи -..................2,1 гб. +-

Никой инстр. бил той менаджер, чистач, дефрагментатор или деинсталатор не вижда къде са липсващите гигабайти.

Рутнах смарта и продължих да пробвам разни хватки, но без успех. При всеки опит да ползвам тази връзка свободното място се топи като сняг.

Сега си мисля да пробвам с друг смартфон. След това ще запълня паметта почти до край и ще проверя какво ще се случи с връзката, като се изчерпи мястото съвсем.

Ако проблема не се реши, свободна памет може да се добави, но блутут устройството няма да може да се използва.

В случай, че знаете или се сетите нещо, помагайте.

#2 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2971 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 12 February 2018 - 16:52

Можеш да опиташ да наблюдаваш системата с някакво приложение, напр. OS Monitor. Би трябвало да има и приложение, подобно на Process Monitor, но не съм търсил и в момента не се сещам за такова.

Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#3 RamzesIII

RamzesIII

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 302 мнения

Публикувано: 12 February 2018 - 18:27

Свали приложението  Droid optimizer от Google Play и от настройките задай време за автоматично чистене на боклуците и освобождаване на паметта.Също може да забраниш да не се стартират автоматично приложения,както и да спреш някои да не работят във фонов режим. Приложението е читаво.

https://play.google....optimizer&hl=bg

#4 eto

eto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения
  • Живущ в:България

Публикувано: 13 February 2018 - 15:18

Благодаря и на двама ви за предложенията, ако се бяхте появили по-рано определено щях да пробвам този "ос монитор" макар че до колкото мога да преценя от описанието му той основно наблюдава системата.

Разбира се аз изпробвах много такива приложения, включително и други, като All-In-One Toolbox (препоръчвам я), и една версия на Purify, която се инсталира в пакет с Kingoo, както и Supersu страхотни приложения, които не само наблюдавт, но и почистват и оптимизират и дефрагментират и форматират и като ви казвам, че съм пробвал много разбирайте десетки от най-рехвалените, но не им запомних имената, защото никое от тях не успя да прочете вътрешната памет, която е над 2,5 гб. а те я показваха като около 500 и нещо мб.

Затова в крайна сметка реших, че проблема е твърде специфичен и непредвиден от разработчиците и вместо да губя време, в търсене да върна заводските настройки.

Бях почти сигурен, че това ще проработи и сега всичко е както трябва да бъде.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители