Jump to content

Загуба на дисково пространство (Андроид)


nar

Препоръчан пост

Ще се опитам да изложа на кратко задачата, която изглежда, не е много сложна, но след три дни главоблъскане, идеите ми се изчерпват и взех да се обезсърчавам.

-Устройството е EXPERIA E4 - работи перфектно.

-Андроида е 4.4.4 KIT KAT - работи според очакванията.

Деактивирал съм заложени от поизводителя, не желани приложения, нямащи отношение с системните функции.

Инсталирал съм разни неща и съм оставил около 3 гб. за музика клипове снимки и др. Това е вътрешната памет.

SD карта няма. Имам разни из нас, но като се наложи, ако се наложи.

Купих си блутут тон-колона WSTER  Модел. WS-Q9. Целта е да си ъпгрейдна старата аудио-уретба с Bluetooth и USB кажи-речи безплатно.
Сдвоих двете устроиства, включих уретбата и наистина работи
страхотно, но...!

Ето и проблема.
Докато се предава звука през блутута, без значение дали слушам mp3 или радио, свободното пространство в паметта изчезва, буквално.
Аз отначало предположих, че мястото се запълва с растежа на някоя временна папка, където се прекодира mp3-то в AAC и във даден момент паметта ще се освободи, защото кой ги знае китайците какъв кеш са задали, но нямах този късмет.

До колкото си спомням, преди изглеждаше приблезително така:

Общо - .........................3,5 гб.  /   4,8 гб.
Приложения - ..............1,7 гб. - точно.
Свалени - ....................115 мб. - точно.
Качената музика - .... .800 мб. +-
Клипове и снимки - ....750 мб. - точно.
Други - .........................250 мб. +-
Свободно място - ......1,2 гб. - точно.

След 3/4 дни, по няколко часа на ден, ползване на блутут устройството, ми се появи икона в лентата за оведомления, че празното място на диска е силно намаляло.

Остатък, свободно място около 45 мб.

Прехвърлих клиповете на компа защото не ми се занимаваше в онзи момент. Освободиха се окло 800мб. Два дни по късно и те свършиха. Започнах да търся къде е тази папка, но нищо не открих. Реших, че ще ми трябва някакъв, клийнър нещо си, но нямах много време и го зарязах

Когато го захванах по сериозно, още при първия чистач нещата изглеждаха така:

Общо - .........................4,4 гб.  /  4,8 гб.
Приложения - ..............1,7 гб. - намалих ги.
Свалени - ....................45 кб. - изтрих ги.
Качената музика - .... .337 мб. - намалих ги.
Клипове и снимки - ....13 мб. - намалих ги.
Други - .........................120 мб. - намалих ги.
Свободно място - ......510 мб. - точно.
Липсващи -..................2,1 гб. +-

Никой инстр. бил той менаджер, чистач, дефрагментатор или деинсталатор не вижда къде са липсващите гигабайти.

Рутнах смарта и продължих да пробвам разни хватки, но без успех. При всеки опит да ползвам тази връзка свободното място се топи като сняг.

Сега си мисля да пробвам с друг смартфон. След това ще запълня паметта почти до край и ще проверя какво ще се случи с връзката, като се изчерпи мястото съвсем.

Ако проблема не се реши, свободна памет може да се добави, но блутут устройството няма да може да се използва.

В случай, че знаете или се сетите нещо, помагайте.
 

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ да наблюдаваш системата с някакво приложение, напр. OS Monitor. Би трябвало да има и приложение, подобно на Process Monitor, но не съм търсил и в момента не се сещам за такова.

Link to comment
Сподели другаде

Свали приложението  Droid optimizer от Google Play и от настройките задай време за автоматично чистене на боклуците и освобождаване на паметта.Също може да забраниш да не се стартират автоматично приложения,както и да спреш някои да не работят във фонов режим. Приложението е читаво.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ashampoo.droid.optimizer&hl=bg

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря и на двама ви за предложенията, ако се бяхте появили по-рано определено щях да пробвам този "ос монитор" макар че до колкото мога да преценя от описанието му той основно наблюдава системата.

Разбира се аз изпробвах много такива приложения, включително и други, като All-In-One Toolbox (препоръчвам я), и една версия на Purify, която се инсталира в пакет с Kingoo, както и Supersu страхотни приложения, които не само наблюдавт, но и почистват и оптимизират и дефрагментират и форматират и като ви казвам, че съм пробвал много разбирайте десетки от най-рехвалените, но не им запомних имената, защото никое от тях не успя да прочете вътрешната памет, която е над 2,5 гб. а те я показваха като около 500 и нещо мб.

Затова в крайна сметка реших, че проблема е твърде специфичен и непредвиден от разработчиците и вместо да губя време, в търсене да върна заводските настройки.

Бях почти сигурен, че това ще проработи и сега всичко е както трябва да бъде.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...