Jump to content

От mp4 в Blu Ray


Препоръчан пост

Здравейте колеги съфорумци и Честита нова година. С търсачката попаднах на всякакви конвертори от Блу Рей и ДВД към avi и mp4, но моята цел е точно обратното. Имам един клип, с висока резолюция и разширение mp4 (15Gb) който искам да запиша на Блурей диск, така, че да може да се гледа на блурей плеер. Какъв софтуер ми е необходим, за да се справя с тази задача (конвертирането и записването после на диска)?

Link to comment
Сподели другаде

За жалост опитът ми в тази посока (файл -> Blu-ray) е много ограничен.
 
Ако MP4 файлът съдържа потоци, които са съвместими с Blu-ray плеърът, би трябвало с обикновено репакетиране да се получат нещата. В такъв случай и tsMuxeR ще свърши работа.
 
В противен случай ще е нужно прекодиране, което ще деградира изображението. Колко точно и дали ще е видима разликата, е съвсем отделен въпрос.
AVCHDCoder се води лесна програма за целта, но Java и още няколко допълнителни инсталирани компонента/програми.
multiAVCHD е по-сложна, но и по-независима програма. На страницата ѝ има и линк към описание за начина на работа.

Това са по-предпочитаните програми като цяло.

 

Ако търсиш нещо много лесно, тогава DVDFab може би ще свърши работа. Платена е, но има пробна версия. Нямам идея как се справя при създаване на Blu-ray, аз я използвам само и единствено за декриптиране.

Link to comment
Сподели другаде

Жельо Желев, попитайте в президентството настоящите командири. Те са влиятелни хора и всички около тях, които се кланят и свалят шапки дават мило и драго да им угодят. Сигурен съм, че ще се раздвижат във ваша полза, защото вие сте бил държавен глава и пренебрежението би означавало неуважение към колеги. Даже занесете празен диск да ви го направят те или ги извикайте тук във форума да дойдат специалистите и да ни дадат акъл. :)

Link to comment
Сподели другаде

То като гледам на теб трябва с двете ръце да дават, че хич си нямаш. Сега по темата. Пробвах с първите две, но и двете малко след като заредя изходния файл спират да работят. Пробвано на два различни лаптопа. Днес ще пробвам и другата.

Link to comment
Сподели другаде

Имам един клип, с висока резолюция и разширение mp4 (15Gb) който искам да запиша на Блурей диск, така, че да може да се гледа на блурей плеер.

Утре Жельо Желев и свитата му ще се сдобие със Smart TV. Ще се сети за записа и ще започне да вади кабели, плеъри, жена му ще подаде хард диска, а той "не мила, аз се погрижих да запазя ценното на компакт диск". Един от скъпите му приятели казва "Хей, Жельо, дай и на мен същия материал" А Жельо идва тук и пита как да обърне блурей в MP4 без деградация... понеже се погрижил старателно за изпълнението на мисията "Имам блурей, и той работи!" За теб може да работи, но не и за другите. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Понякога се чудя колко тъжно, самотно и жалко трябва да е съществуването ти, че да имаш време и желание без абсолютно никаква прична да се заяждаш с произволни хора във форума. 

Link to comment
Сподели другаде

Утре Жельо Желев и свитата му...

Анджиксън! Вие знаехте ли, че Жельо Желев се е поминал миналата година? По-точно преди две години 2015-та! За съжаление аз това сега научих съвсем случайно, слушайки радио Хоризонт "Новинарския час", където журналиста спомена "вече покойния Жельо Желев", че му дигаме кокалите, той няма вина за това, че е умрял, но на мен този профил много ми намирисва на поругаване паметта му, казано просто - гавра, оскверняване на името му, защото аз вярно ми мина през ум, че именно бившия президент си е направил профил и ни разпитва...... Лоша реклама само мога да кажа на скрилия се зад акаунта или по-скоро целта му е анти-реклама, това той си знае най-добре.

Link to comment
Сподели другаде

Анджиксън! Вие знаехте ли, че Жельо Желев се е поминал миналата година? По-точно преди две години 2015-та! За съжаление аз това сега научих съвсем случайно, слушайки радио Хоризонт "Новинарския час", където журналиста спомена "вече покойния Жельо Желев", че му дигаме кокалите, той няма вина за това, че е умрял, но на мен този профил много ми намирисва на поругаване паметта му, казано просто - гавра, оскверняване на името му, защото аз вярно ми мина през ум, че именно бившия президент си е направил профил и ни разпитва...... Лоша реклама само мога да кажа на скрилия се зад акаунта или по-скоро целта му е анти-реклама, това той си знае най-добре.

К'ви политики бистриш,бe?!

Объркал си мястото.

Link to comment
Сподели другаде

Виж какво приятелю в България не само бившия президент се казва Жельо Желев. Дядо ми например също така се казваше и аз с гордост нося името му. Така, че ако обичаш спри да ми спамиш темата.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...