Jump to content

Въпрос относоно BIOS


Препоръчан пост

Здравейте! Наскоро си взех нов компютър и ми се налага да взляза в BIOS, за да задам буутващата флашка за преинстал, но не успявам. Опитах различни комбинации, но без успех. За първи път ми се случва такова нещо. Дъното ми е asrock AB350 PRO4 , a ОS WIN 10 64 PRO. Има SSD , на което е иснталиран системният дял, но не виждам началните надписи на дъното при стартиране. Процесорът AMD RYZEN 3 1300X (ако има някакво значение).

Link to comment
Сподели другаде

ftp://europe.asrock.com/Utility/Others/RestartToUEFI(v1.0.5).zip

 

Инсталираш - Стартираш от новата иконка на работния плот - Трябва да изглежда така и цъкаш APPLY.

https://imgur.com/DQYqY0l

След това рестартираш. Не е необходимо да помпаш какъвто и да е бутон.

 

п.с. Не забравяй да обновиш с последния биос 3.30.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Наскоро си взех нов компютър и ми се налага да взляза в BIOS, за да задам буутващата флашка за преинстал, но не успявам. Опитах различни комбинации, но без успех. За първи път ми се случва такова нещо. Дъното ми е asrock AB350 PRO4 , a ОS WIN 10 64 PRO. Има SSD , на което е иснталиран системният дял, но не виждам началните надписи на дъното при стартиране. Процесорът AMD RYZEN 3 1300X (ако има някакво значение).

Погледи това видео-

Link to comment
Сподели другаде

И това опитах, но пак не става. Седи черният екран, вместо да се покаже биоса. Доврчера ще опитам по някакъв начин да го преинсталирам и ако не стане, ще звъня в магазина.
Link to comment
Сподели другаде

Компютъра е за сервиз щом не виждаш post екрана при стартиране или както се изразяваш "началните надписи на дъното при стартиране" Няма как да инсталираш Windows щом екрана е тъмен.а и ако няма post екран вероятно и биоса не тръгва

и няма какво да ти подкара нова инсталация!

Единственото което може да опиташ е да закачиш друг монитор, да не би този да се е повредил, и да провериш връзката на монитора с компютъра.

Като стартира компютъра имаш ли някакви звукови сигнали за грешка? Бипове? Звуков сигнал приличащ на морзовата азбука?

Но най - добре ако не е случайно монитора -сервиз.

Link to comment
Сподели другаде

Вчера ми запюлкаха подобни звуци, трудно стартира, но го направи само веднъж. Ще закача лаптопа за монитора, да видя дали там всичко е наред, понеже сега нямам друг. Връзката от компа към монитора е с преходник. От.. как се казваше жакчето, което с един наклонен край, към vga. Видеото ми е AMD rx580 и е вързано директно от него за монитора, който вече е старичък.
Link to comment
Сподели другаде

Връзката от видеото към монитора е осъществена с преходник display port (с един наклонен край в ъгъла) към VGA, защото монитора няма DP. Може ли това да е проблемът?
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е. Трябва да тестваш и монитора и преходника на друга машина-работеща.А може и да има несъвместимост между компютъра и монитора.Повреден преходник, или не подходящ. Повреден монитор или неподходящ за преходника! Щом си имал "бипове" е много верочтно да има проблем с връзката към монитора. Тези "бипове" са продукт на Биоса който при стартиране на компютъра, проверява хардуера преди да стартира оперативната система! Те са различни и означават грешка в хардуер.

Може да е грешка в клавиатура, в РАМ, в мишка, в монитор. При тебе, нямаш екран,и най-вероятно бипа е означавал грешка с монитора! Ако грешката не е оправена, трябва да се чува при всяко стартиране на компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...