Прехвърляне към съдържание

Снимка

Свързване на външен хард диск с Smart ТВ

Текевизор HDD

• Моля, влезте, за да отговорите
14 отговора по тази тема

#1 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 20:17

Здравейте! Намерих само подобна тема, но без нужния ми отговор. Проблемът ми е следния: Скоро се сдобих с външен хард с 1Т , та интересува ме възможно ли е да кача филм на него и да си го пусна на телевизора, усбто на харда е 3.0. Новият ми телевизор е с 2.0 , имам и тв с 3.0 , но ефектът е същия! Телевизорът не открива нещо свързано към усбто! Разликата между двата телевизора е, че при този с 3.0 светна индикаторната лампичка на харда! И двата телевизора са  модел 2017-та год.

#2 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 708 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 19 December 2017 - 20:48

Би трябвало да може! Аз гледам филми именно така с телевизора. Не съм имала проблеми. Само като го включа харда към телевизора, любезно ми предлага да го форматира,само дето му отказвам! :) Да не би самия хард да има проблем? Или някаква опция в настройките пропускаш? Прочети внимателно упътването!

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

#3 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 22:13

Модели на телевизорите, модел на външния твърд диск?

С флаш памет пробвал ли си дали ги разпознава?

И също така дали разпознава NTFS файлова система!

Диска с колко дяла е?

#4 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 21 December 2017 - 16:21

Телевизурите са Сони и Самсунг а харда е Transcend StoreJet 25A3 1Т нищо не съм правил по него само качих един филм и пробвах дали ще тръгне. С флашки нямат проблеми ТВ-те. В упътването пише че разполага с NTFS система.

#5 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 21 December 2017 - 16:48

има и някакви програми в сайта им за харда но не съм ги инсталирал на компютъра.

#6 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 22 December 2017 - 16:27

Прегледах и програмите но нищо полезно.

#7 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 164 мнения

Публикувано: 23 December 2017 - 16:40

Диска с колко дяла е?

Възможно е и да не му стига ток - особено щом не е светнал!

Ако имаш активен USB хъб пробвай през него.

#8 Уди Кълвача

Уди Кълвача

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 200 мнения
  • Живущ в:Плевен

Публикувано: 23 December 2017 - 22:58

Питай мен за тези работи. Има една аномалия, която наш сънародник е заковал на специално място на български език в своя блог за да знаят и други читатели, мисля че беше някакъв бизнесмен, но това открих с железни нерви и търсене, а сега убий ме не го откривам. Той е категоричен, че това му решава проблема, на мене също ми го реши. Та този учен отбеляза, че открил аномалия и има разлика при форматиране в NTFS под Windows и форматиране в NTFS от програмата на производителя на твърдия диск. И двете форматират в NTFS, но едното е различно и няма как телевизора да го разпознае поради малфункцията на Windows OS. Тоест - форматирането от операционната система е кьорфишек! Аз имах проблем с WD Elements и телевизор LG. За съжаление телевизора не ме подкани да форматирам. Убеден съм обаче, че форматирането в друга различна и недопустима файлова система ще накара телевизора да те подкани за формат, при което е възможно да се отстрани проблема, но аз го направих директно така, ето какво се случва (АНОМАЛИЯ 1):

1. Формат NTFS под Windows -> резултат (разпознаваем за Windows хард диск, неразпознаваем за LG).

2. Формат NTFS с програма на производителя -> резултат (разпознаваем за Windows хард диск, разпознаваем за LG).

Следва опит с втори диск, чийто капацитет не е допустим, тъй като надвишава 2TB, тоест диска е 3TB. (РЕГИСТРАЦИЯ НА АНОМАЛИЯ 2):

1. Формат NTFS с програма на производителя -> резултат (разпознаваем за Windows докато хард диска е все още забоден, за LG тест не правим по обясними причини)

​2. Включване диска към друг чужд компютър (вече забождаме) -> резултат (подкана за формат от Windows 10 OS, системата не разпознава файловата система)

​3. Разрешаваш на Уиндоус да форматира с quick format трите терабайта диск, и той става вече използваем за Windows.

​ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Както инженера го бе посочил в категоричното си мнение, така и аз констатирах същото - има разлика във форматирането към една и съща система NTFS. Имате Fake (фалшива), имате и Real (истинска).

#9 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 24 December 2017 - 20:19

Добре но не виждам програма с коята да го извърша. Или аз нещо не разбирам. 

#10 Уди Кълвача

Уди Кълвача

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 200 мнения
  • Живущ в:Плевен

Публикувано: 25 December 2017 - 00:09

Имат всички, до сега съм пробвал Kingston и Western Digital.

Намерих ти и източника, който ми помогна.

8f073bf8944b1c69ed94843220265660.png

#11 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 708 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 25 December 2017 - 09:18

Форматирай го с Windows. Възможно е версията на NTFS  да е по-стара например версия 3.0. ,с която работеше Windows 2000. и за това телевизора не го разпознава диска. Хипотеза! Някой програми за Формат и манипулация на твърди дискове по-стари например Magic Partition по-стара версия използва NTFS vers. 3.0 От XP и нагоре всички ОС Windows ползват NTFS vers. 3.1 NTFS има 5 версии. излезли през годините. 1.0, 1.1, 1.2, 3.0, 3.1 Ако телевизорът ти вижда само версия 3.1 последната, a харда по някаква причина е с NTFS v 3.0 възможно е да не разпознава харда. Все едно на компютър с DOS или Windows 95, 98 да закачиш диск форматиран на каквато и да е NTFS! Изобщо няма да го види!

Не разбрах от темата само дали си пробвал харда на компютър, за да разбереш дали е в изправност самия хард?

Има и друго за проверка. До колко мегабайта диск виждат тези телевизори!

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!...Е да де, ама...май...ще си кажем вече сбогом  :blackcat: 

#12 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 26 December 2017 - 12:54

Да няма проблем да се свърже към настолния или лаптопа. Ще пробвам да го форматирам през уиндоуса , понеже не намирам програма на самата фирма transcend с коята да го направя. Благодаря за помоща! 

На Сони ТВ забелязвам че не се пуска дори лед лампичката на харда! Възможно ли е да не може да го захрани? 

#13 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 26 December 2017 - 13:37

Форматирах го но промяна няма.... И на двата ТВ не тръгва.

#14 колев к.

колев к.

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 27 December 2017 - 17:12

Какъвто и да е телевизора има още нещо с което да се съобразиш - колко голям хард диск могат да поддържат. Ако ти имаш 1Тб хард диск, а телевизора ти поддържа 500Гб хард диск ясно е, че няма да тръгне. Провери до какъв размер хард диск поддържат твоите телевизори.

#15 StirringSound

StirringSound

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 12 January 2018 - 18:16

Благодаря за помоща! От захранването е. Само на Самсунга ми тръгна,а Сонито не може да го захрани дори при пускане на телевизора.

Други теми с тагове Текевизор, HDD

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители