Прехвърляне към съдържание

Снимка

Искам мнения!

• Моля, влезте, за да отговорите
29 отговора по тази тема

#1 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 591 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 19 December 2017 - 12:06

Здравейте момчета! Както винаги,нямам си на идея къде да тикна темата!

Казват, че по Коледа ставали чудеса, е... чудото стана! Моите мили началници, най -после разбраха, че компютрите с които работим не стават за нищо (след поредния скандал естествено) и решиха да ни купят нови! Нови...е силно казано де, защото отпуснаха 1000лв. за три компютъра. Аз като "най-разбираща" съм натоварена с тая задача.И за да не ви губя времето с излишни приказки,след ровене по нета намерих това:

https://plasico.bg/h...-hdd-32616.html

Искам мнението ви? Принтера е Brother HL-5250/70 dn Един за всичките 3 компютъра. С тенденция да купят HP Color LaserJet CM3530fs... А дано...ама...

Три монитора AOC 203SWA.Вярно  не са кинескопни, ама аналогови! ОС - Windows 8.1 Pro. Какво мислите за тая "далавера" Може и други предложения само,че непреодолима граница е 1000лв. 

Благодаря! :)

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22657 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 19 December 2017 - 14:20

За подобни системи аз бих се доверил повече на DELL. Да речем 3 броя от това. Има го и в още две разновидности с по-малки твърди дискове: 320 и 250 гигабайта с по 10 и 20 лева по-евтини, съответно.

Ако искаш цената да е под 300 лева, може това.

Ако искаш цената да е още по-ниска, тогава ето това. По-добри параметри за по-малко пари.

Като цяло за процесора гледай да е от сериите 2xxx или 3xxx (т.е. i3/i5-2xxx или i3/i5-3xxx).

За паметта 8GB е супер, но за офис система и 4GB ще е достатъчно.

Твърдият диск е според нуждите.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 51 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 14:38

С въпросните 1000 лв. какво точно трябва да се закупи?

Ако са само 3 броя компютри (кутия само) идват с максимална стойност на бройка от 333 лв.

Тази ОС Windows 8.1 Pro имате ли я?

Все пак с няколко думи за какво точно ще се ползват машините?

#4 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 591 мнения
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 19 December 2017 - 19:31

За подобни системи аз бих се доверил повече на DELL. Да речем 3 броя от това. Има го и в още две разновидности с по-малки твърди дискове: 320 и 250 гигабайта с по 10 и 20 лева по-евтини, съответно.

Ако искаш цената да е под 300 лева, може това.

Ако искаш цената да е още по-ниска, тогава ето това. По-добри параметри за по-малко пари.

Като цяло за процесора гледай да е от сериите 2xxx или 3xxx (т.е. i3/i5-2xxx или i3/i5-3xxx).

За паметта 8GB е супер, но за офис система и 4GB ще е достатъчно.

Твърдият диск е според нуждите.

Ммммм... Първото ти предложение ми се струва най-добро и примамливо! Процесор i5, Ram 8, Hard 500 За мене де! Защото колежките не ги вълнува това. Те само си щъкат по нета и си вършат служебните работи. Важно им е компютрите да работят бързо и хубаво! Искаше ми се да купя и по една мишка и клавиатура, ама не е толкова важно!

А и като имам предвид дивашкото надбягване между всички водещи фирми за софтуер и хардуер, нищо чудно след година и тези компютри да се окажат...малко стари! Та малко по-бърза и мощна машина не пречи! :)

Благодаря ти, предложението е супер!

С въпросните 1000 лв. какво точно трябва да се закупи?

3 броя офис компютри!

Тази ОС Windows 8.1 Pro имате ли я?

Имаме естествено! Иначе за какво ми е компютър без оперативна система?

Все пак с няколко думи за какво точно ще се ползват машините?

Офис компютър! Писане, принтене, и всичко друго дето може да се сетиш да се прави в един счетоводен офис! :)

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

#5 naruto

naruto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 175 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 19:54

Като искаш нещо по-яко не гледай 7 годишните Сандита а поне 4 годишния Хасуел и разбира се 8ГБ рам.

За теб - http://www.is20-bg.c...esk-800-g1-sff/

На другите каквото дойде но за споменатите дейности - http://www.is20-bg.c...790-mini-tower/

Реално и Пентиум да се вземе едва ли ще е проблем. Всъщност много се съмнявам да видят разлика.

компютрите да работят бързо и хубаво! 

Това всъщност зависи дали е със SSD или без. Разбирай че разлика няма да видят при споменатите дейности без значение от процесора.

Трябва да паднеш на някъв 10 годишен 2 ядрен процесор и под 4ГБ рам за да почнеш да се мъчиш с офиса и ровене в нета.

1080p пък е проблем за вграденото видео на над 7 годишни машини (преди Санди).

Гледах навремето ремукси при енкодване на ДВД и вкл. торент клиент с G860 и вгр. графика. 

За сравнение при по-стари машини подобна комбинация е проблем и трябва да се изкл. допълнителните неща при пускане на БР. 

п.с. Изнуди шефа за IPS това ще ви пази очите което е много по-важно от колко бърз е компютъра.

Поне доколкото разбирам цял ден хващате тен пред мониторите...

http://www.is20-bg.c...4h-full-hd-ips/

#6 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 591 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 20:37

Като искаш нещо по-яко не гледай 7 годишните Сандита а поне 4 годишния Хасуел и разбира се 8ГБ рам.

За теб - http://www.is20-bg.c...esk-800-g1-sff/

На другите каквото дойде но за споменатите дейности - http://www.is20-bg.c...790-mini-tower/

Реално и Пентиум да се вземе едва ли ще е проблем. Всъщност много се съмнявам да видят разлика.

Това всъщност зависи дали е със SSD или без. Разбирай че разлика няма да видят при споменатите дейности без значение от процесора.

Трябва да паднеш на някъв 10 годишен 2 ядрен процесор и под 4ГБ рам за да почнеш да се мъчиш с офиса и ровене в нета.

1080p пък е проблем за вграденото видео на над 7 годишни машини (преди Санди).

Гледах навремето ремукси при енкодване на ДВД и вкл. торент клиент с G860 и вгр. графика. 

За сравнение при по-стари машини подобна комбинация е проблем и трябва да се изкл. допълнителните неща при пускане на БР. 

п.с. Изнуди шефа за IPS това ще ви пази очите което е много по-важно от колко бърз е компютъра.

Поне доколкото разбирам цял ден хващате тен пред мониторите...

http://www.is20-bg.c...4h-full-hd-ips/

Какво SSD и какви монитори нови те гони бе човек?! То едвам се съгласиха на тия 1000 лева с триста разправии!

това. което предлага Night_Raven стига, че и артисва за нашите нужди в офиса! Като казвам компютрите да работят бързо и хубаво, имам предвид да работят нормално, да зареждат нормално нета, да ни работят нормално програмите

да работи нормално и принтера,  нищо повече! SSD дискове, изобщо не са ни нужни за тези компютри! :)

Именно за 15 годишни компютри става дума, дето не стават за нищо, и за това се принудих да занеса личният си лаптоп в службата за да мога да работя! Това, за хрониката!  :)

#7 naruto

naruto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 175 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 20:54

SSD е нужно за всеки компютър ако искаш да е приятно за ползване. Всъщност именно при офис машини SSD-то е приоритет а не дали си с видеокарта за хилядарка и процесора за още толкова.

В повечето случай не е нужен и обем тоест може да се кара само на малко SSD от 128ГБ за основен без склад (HDD).

Колкото до мониторите те не са нови иначе щяха да са 100 лв. отгоре. Когато работиш целодневно години наред пред монитора човек разбира кое е важно но младите рядко мислят за здравето си.

Иначе ми е ясно че шефа не му пука дали имаш главоболие и дали ще си увредиш очите. Като станеш непродуктивен ще те замени точно като картонена чашка.

#8 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 591 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 21:02

Колкото до мониторите те не са нови иначе щяха да са 100 лв. отгоре. 

Ами не знам какво имаш предвид,ама линка който даде е за монитор втора употреба с цена 200лв.

А и нали се сещаш,че повече пари няма да ни дадат!

#9 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 51 мнения

Публикувано: 19 December 2017 - 22:39

Tierschund BIG TOWER i3-2100/4GB/500GB - с добавка на памет и 2 годишна гаранция

Tierschund BIG TOWER i3-3220/8GB/1000GB - ако се спазарите да Ви направят отстъпка за 3 броя и да ги вземеше за желаната сума.

Предимството на тези две предложения е по лесното им извън гаранционно обслужване, което не знам дали шефа Ви изобщо го интересува.

#10 ExaFlop

ExaFlop

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 522 мнения

Публикувано: 20 December 2017 - 22:25

да се прави в един счетоводен офис!  :)

За тия цели и двуядрена машина би вършила перфектна работа. За комфортна работа - към двуядрения процесор добавка 8GB RAM плюс евтино и малко SSD - нещо като 120GB за около 100-ина лева и машините ще пеят.

#11 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 591 мнения

Публикувано: 21 December 2017 - 09:05

За тия цели и двуядрена машина би вършила перфектна работа. За комфортна работа - към двуядрения процесор добавка 8GB RAM плюс евтино и малко SSD - нещо като 120GB за около 100-ина лева и машините ще пеят.

Прав си! Само,че парите не стигат! Едно SSD + RAM 4gb. Не е по-малко от 170-180 лв. Компа трябва да струва 150лв. за да мога да купя 3 компютъра! А е и въпрос дали ще има от същата Ram която е в компа... Да отварям компютрите, да слагам SSD и RAM, после да инсталирам ОС, Търси драйвери, инсталирай програми,настройвай вътрешната мрежа, шернатите папки, принтера... Нали се сещаш, че за това никой не ми плаща в края на краищата! Изгониха администратора (не,че вършеше работа де) ама поне купуваше тонер и хартия...Добре, че сървъра още работи! Ако зацикли нещо,ще им гледам сеира! :) Казала съм, че нищо не разбирам от това! Пък си е и вярно де...Да си назначат кадърен админ! Имахме един бай Петко, пенсионер беше, обаче кадърен, разбираше и правеше всичко! Ама нещо стана и той им тегли резолюциата и ни заряза! От него на много неща се научих.

Пак се разписах...съжалявам!

Хубав ден и весели празници на всички! :)

#12 Уди Кълвача

Уди Кълвача

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 161 мнения
  • Живущ в:Плевен

Публикувано: 21 December 2017 - 09:15

С трици маймунки.

На шефа ти въобще не му е до компютърна техника.

#13 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 51 мнения

Публикувано: 21 December 2017 - 12:03

"...после да инсталирам ОС, Търси драйвери, инсталирай програми,настройвай вътрешната мрежа, шернатите папки, принтера... Нали се сещаш, че за това никой не ми плаща в края на краищата!..." - Все пак с или без SSD-та някой ще трябва да го направи това и ако не си ти кой тогава?

Също така все още не съм убеден, че притежавате легален лиценз за ОС-а (M$ имат много изисквания за това един лиценз да е валиден).

Като плюс може да се отбележи, че при инсталация на 3 еднакви машини - клонирането би спестило много работа и време.

Успех!

#14 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 398 мнения

Публикувано: 21 December 2017 - 21:08

Аз мисля че 3 от тези са идеални без необходимост от нещо допълнително

http://alphacom-bg.c...-4gb-500gb.html

#15 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 591 мнения

Публикувано: 22 December 2017 - 11:50

Компютрите вече са купени. Благодаря на всички за участието.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители